Avaleht
Maailmapäeval saab proovida pagulase elu 29.05.2014
Laupäeval, 31. mail kell 13.00 algab Tallinnas, Vabaduse väljakul Maailmapäev. Päev tõstab teadlikkust humanitaarabist ja näitab, kuidas väike Eesti aitab kaasa suurte kriiside lahendamisele kogu maailmas.
 

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul tutvustab Maailmapäev tõsiseid teemasid aktiivse tegevuse ja meelelahutuse kaudu. “Humanitaarkriisid puudutavad miljoneid ja abi vajavate inimeste arv maailmmas aina tõuseb. Selle asemel, et numbritest masendusse laskuda, tahame me näidata, kuidas ettevõtlikuse ja rõõmsa meelega saab palju head teha.”

Maailmapäeval saab igaüks proovida, kuidas oleks elada Jordaanias Zaatari pagulaslaagri telgis. Soovijad registreeritakse, tehakse foto, viiakse pagulase telki ning antakse toitu, mida söövad Zaatri pagulaslaagris olevad inimesed.

Muusikahuvilised õpivad trummide mängimist, swiss replica watches mis valmistati Aafrika ja Aasia pagulaste pottidest. Koos Filipiinidel töötanud vabatahtlikega saab ise teha plastpudelist lambi, mis töötab ilma elektrita.

Lastele tutvustame maailma paiku lõbusate ja harivate mängude kaudu. Iga laps saab endale vanast sokist käpiknuku teha. Samal ajal loetakse Keenia ja Mosambiigi laste lugusid. kust saab teada, miks jooksevad koerad autodele järele või kuidas kilpkonn kuulsaks sai. Päästekoer Nublu tutvustab Eesti Päästemeeskonda ja kunstnik Marko Pikkat õpetab lapsi joonistama.

Kogu päeva jooksul pakuvad muusikat nii kohalikud kui maailmamuusika bändid. Maailmapäevapeaesineja Carlou D on Senegalist ja tema looming on pühendatud rahule. Eesti ansamblitest esinevad Rasmus Rändvee ja Facelift Deer ning Tenfold Rabbit. Politsei- ja Piirivalveorkester astub üles koos Suprjadkide ja Svjata Vatraga.

Sel aastal on Maailmapäeva teema “Kriisid ei tunne riigipiire”. Platsil on 30 erinevat organisatsiooni, kes tegelevad humanitaarabi andmise, pagulaste ja arengukoostööga.

Maailmapäeva kava, töötubade ajakava ja osalevate organisatsioonide nimekiri:

www.maailmapäev.ee/programm/

 
Sündmusel osaleb ka Eesti Euroopa Liikumine.

Maailmapäeva korraldab Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab Välisministeerium humanitaarabi ja arengukoostöö vahenditest.

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng