Avaleht
Kevadpäev Euroopas 2007 04.04.2007

Euroopa Komisjoni traditsiooniline noorteprojekt "Kevadpäev Euroopas 2007" kutsub taas õpilasi ja õpetajaid Euroopa Liidu teemadel arutlema. Euroopa kevadpäeva korraldatakse alates 2003. aastast, et kutsuda Euroopa noori üles ELi teemadel sõna võtma ning mitmetel konkurssidel osalema.

Projekti keskmes on Kevadpäeva portaal http://www.springday2007.net/ , mis on kättesaadav kõigis Euroopa Liidu ametlikes keeltes, sh ka eesti keeles. Portaali kaudu saavad õpilased avaldada oma seisukohti, ettepanekuid ja arvamusi, osaleda mitmesugustel konkurssidel. Veebilehelt leiavad osalejad ka interaktiivseid õppematerjale, mille abil saab õppida tundma Euroopa Liidu institutsioone ja otsustamisprotsesse.

2007. aastal tähistatakse Euroopa kevadpäevaga Euroopa Liidu 50. sünnipäeva ehk poolsajandi möödumist Rooma lepingu sõlmimisest aastal 1957. Täpsemalt keskendub projekt teemale “Üheskoos aastast 1957”, mis on ka juubeliaasta moto. Samalt lehelt leiate ka lisainfot üle-euroopaliste konkursside ning osalemistingimuste kohta.

Eestis koordineerib projekti Tiigrihüppe SA www.tiigrihype.ee. Projekti pedagoogiline nõustaja Eestis on Kuressaare Gümnaasiumi õppealajuhataja ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Maidu Varik.

Kevadpäeva raames toimuvad konkursid jagunevad kaheks:

kõikide liikmesriikide noorte vahelised ning riigikesksed konkursid. Tiigrihüppe SA ning Euroopa Komisjoni Eesti esindus http://ec.europa.eu/eesti  korraldavad sel aastal Eesti noortele kaks konkurssi. http://www.tiigrihype.ee/?op=body&");id=209

 

Ajaveebide konkursile „Euroopa - ühinenud mitmekesisuses!" oodatakse osalema kuni 10-liikmelisi õpilasgruppe. Eesti konkursi võitjagrupile korraldab Euroopa Komisjoni esindus preemiasõidu Brüsselisse. Alg- ja põhikooliõpilasi oodatakse osalema joonistuskonkursil “Sünnipäevakaart Euroopa Liidule”.

Kevadpäeva raames on traditsiooniks saanud õpilaste kohtumised Euroopa Liidu ametkondades töötavate inimestega. Euroopa Komisjoni Eesti esindus võõrustab õpilasgruppe Kevadpäeva raames Euroopa Majas (Tallinn, Laikmaa 5)  http://www.tiigrihype.ee/?op=body&");id=211 ning esinduse töötajad külastavad koole, et arutleda õpilastega Euroopa Liidu teemadel.
Lähem teave Eestis toimuvate sündmuste kohta Tiigrihüppe SA kodulehelt http://www.tiigrihype.ee/?op=body&");id=207.

Projektis osalemiseks peab kooli õpetaja või juht registreerima oma klassi elektrooniliselt kevadpäeva portaalis. Projektiga on praeguseks liitunud üle 2000 Euroopa kooli, sealhulgas 24 Eesti kooli.

Projekti eestvedajaks on Euroopa Koolivõrk (European Schoolnet) ja projekti toetavad Euroopa Komisjon ja Euroopa Parlament. Eestis koordineerib projekti Tiigrihüppe SA ja toetab Euroopa Komisjoni Eesti esindus.

Lisainformatsioon:
Maidu Varik, Kevadpäev Euroopas pedagoogiline nõustaja, Kuressaare Gümnaasium, maidu(ätt)oesel.edu.ee, 534 25 061
Kadri Kull, Euroopa Komisjoni Esindus Eestis, Kadri.Kull(ätt)cec.eu.int
Elo Allemann, Kevadpäev Euroopas riiklik esindaja, Tiigrihüppe SA, elo(ätt)tiigrihype.ee, 655 02 90

 

 

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng