Avaleht
Novus Spectrumi esseekonkursi võidutöö on selgunud 13.01.2012

Eelmise aastaga koos sai läbi ka Novus Spectrumi esseekonkurss. Meil on ülimalt hea meel kõikide laekunud esseede üle. Kirjutajatele meelsamaks teemaks osutus "Euroopa Ühendriigid - pääsetee või hukatus?".

Valikuid tehti ka  "Euroopa Liit - demokraatlik illusioon?" ja "Mina ütlen Euroopa, Sina ütled..." kasuks. Neidude kirjutised moodustasid laekunutest enamuse, kuid noormehed palju alla ei jäänud.

Võitja väljaselgitamiseks kutsusime kokku žürii, koosseisus Aare Järvan kui aasta eurooplane 2011, noorkirjanik Triin Põldra, Välisministeeriumi Euroopa Liidu osakonna peadirektor Tõnis Nirk ning meie noored Margus Mith, Mirjam Sutrop ja Heikko Kukk.

Võitjaks osutus 18-aastane Jõhvi Gümnaasiumi abiturient Jaak Veske, kelle arutlusi Euroopa ühendriikide teemal žürii kõige kõrgemalt hindas. Võidutööd on võimalik lugeda Delfi arvamusküljel.

Lisaks sooviks ära mainida noorte autorite Anu Kikase ning Eduard Partsi kirjatükid. Peagi on neid ning teisi töid samuti võimalus Euroopa Liikumise kodulehelt ning Novus Spectrumi Facebooki lehelt lugeda ning kaasa mõelda.

Suured tänud osalejatele ja žüriile! Loodame, et suudame ühiselt tekitada diskussiooni ning noored esseistid saavad tuult tiibadesse ning julgust südamesse!


Teie Sandra,
rõõmus Novus Spectrumi vabatahtlik

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng