Avaleht
Island: saadikud ootavad edasisi otsuseid 18.01.2014
Islandi uus valitsus on ühinemisprotsessi peatanud ega oota nende lõpptulemust enne referendumi korraldamist. Nüüd ootavad saadikud otsuseid selle kohta, kuidas edasi liikuda.
 

Saadikud võtsid teadmiseks, et Islandi uus valitsus on ühinemisprotsessi peatanud ega oota nende lõpptulemust enne referendumi korraldamist. Nüüd ootavad saadikud otsuseid selle kohta, kuidas edasi liikuda.

 

“Oleksime loomulikult eelistanud, et Islandi valitsus viib liitumisläbirääkimised lõpule enne kui korraldatakse referendum," ütles raportöör Cristian Preda. "Mida kauem kulub  otsuse tegemiseks läbirääkimiste jätkamise kohta, seda raskem on jätkata protsessiga sealt, kust see pooleli jäi, kuna ELi seadused muutuvad pidevalt," lisas ta.

Neljapäeval vastu võetud resolutsioonis rõhutatakse, et Euroopa Liit on endiselt täielikult valmis ühinemisläbirääkimiste protsessi jätkama ja selle lõpule viima. Ühtlasi pakkus EL Islandi parlamendile abi liitumisläbirääkimiste hinnangu koostamisel. 

Vastuvõetud tekst (vajuta kuupäeval 16.01.2014)

Video arutelust (vajuta kuupäeval 15.01.2014)

Raportöör Cristian Preda (EPP, RO)

Ülevaade menetlusetappide kaupa

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng