Avaleht
Kodanike liikumine muutub veelgi vabamaks 03.02.2014
Euroopa Parlament lihtsustab avalike dokumentide vastuvõtmist. Hääletusele tuleb eelnõu, mille eesmärk on säästa nende inimeste aega ja raha, kes kolivad ühest ELi liikmesriigist teise. Selleks lihtsustatakse teatud tüüpi avalike dokumentide, nagu abielu- ja sünnitunnistuste, ehtsuse kinnitamist. Samuti muudetakse lihtsamaks näiteks kinnitamata tõlgete vastuvõtmine ja luuakse ühtsed mitmekeelsed ankeedid.


 

Teisipäeval tuleb hääletusele eelnõu, mille eesmärk on säästa nende inimeste aega ja raha, kes kolivad ühest ELi liikmesriigist teise. Selleks lihtsustatakse teatud tüüpi avalike dokumentide, nagu abielu- ja sünnitunnistuste, ehtsuse kinnitamist. Samuti muudetakse lihtsamaks näiteks kinnitamata tõlgete vastuvõtmine ja luuakse ühtsed mitmekeelsed ankeedid. 

 

arutelu: esmaspäeval, 3. veebruaril

hääletus teisipäeval, 4. veebruaril

menetlus: kaasotsustusmenetlus (seadusandlik tavamenetlus), esimene lugemine

pressikonverents: teisipäeval, 4. veebruaril kell 10.30 (Eesti aja järgi)

Infomaterjalid tutvumiseks:

 

Raporti eelnõu

Raportöör Bernhard Rapkay (S&D, DE)

Ülevaade menetlusetappide kaupa

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng