Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for admin/upload/file/189289751.docx in E:\WWW\euroopaliikumine.ee\euroopaliikumine.ee\include\sisu.php on line 298

Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for admin/upload/file/171134403.10.2010.doc in E:\WWW\euroopaliikumine.ee\euroopaliikumine.ee\include\sisu.php on line 298

Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for admin/upload/file/73169764.doc in E:\WWW\euroopaliikumine.ee\euroopaliikumine.ee\include\sisu.php on line 298

Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for admin/upload/file/27536736.Tallinn..doc in E:\WWW\euroopaliikumine.ee\euroopaliikumine.ee\include\sisu.php on line 298
Uudiste arhiiv
KUTSE: Osale esseekonkursil!
Noorte omaalgatuslikul grupil "Novus Spectrum: noored ja demokraatia" on rõõm välja kuulutada esseekonkurss kõikidele 18-26 aastastele kirjutamishuvilistele!
Valitsus avas ELi poliitika avaliku konsultatsiooni
Valitsuse 22. septembri kabinetinõupidamise otsuse kohaselt edastan teile „Eesti Euroopa Liidu poliitika 2011–2015“ eelnõu, et käivitada avalik arutelu seal toodud EL poliitika suuna, valdkondlike eesmärkide ja seisukohtade, ning kaardistatud võimalike tegevuste üle.
KUTSE: Kandideeri noorte demokraatiaprojekti raames rahvusvahelisele simulatsioonimängule Helsingis!
Simulatsioonist võtavad osa noored 30-st erinevast Euroopa riigist ning see viiakse läbi koostöös Soome Euroopa noortega. Kuna aga peale tihedat ja töist päeva on ka lõõgastus ja tutvuste sobitamine tähtis, siis järgneb sellele meeleolukas õhtu. Osalustasu ei ole! Simulatsioon toimub noorte omaalgatusliku projekti “Novus Spectrum: noored ja demokraatia” raames. Projekt on valminud põhimõttel noortelt noortele, eesmärgiga parandada noorte teadlikkust ja osalust Eesti ühiskonnaelus ning Euroopa Liidu demokraatlikes protsessides. Projekti toetab Euroopa Komisjon.
Lõppes Iiri, Soome ja Eesti Euroopa Liikumise vaheline Leonardo da Vinci õpirände projekt
Kolm Rahvusvahelise Euroopa Liikumise sektsiooni – Eesti Euroopa Liikumine, Iiri Euroopa Liikumine ja Soome Euroopa Liikumine – lõpetasid ühise Leonardo da Vinci projekti, mis oli suunatud tööturul osalevate noorte oskuste edendamiseks välispraktika sooritamise kaudu. Praktikandid hindasid, et nad said praktika jooksul juurde mitmeid uusi oskusi ja kogemusi ning Rahvusvahelise Euroopa Liikumise sektsioonid tunnevad headmeelt organisatsioonide vaheliste kontaktide tugevnemise üle.
Mida arvavad Eesti eurosaadikud Tarand, Oviir ja Padar Euroopa Parlamendi valmissüsteemi reformist?
Euroopa Parlamendis on juba pikalt üleval olnud diskussioon Euroopa Parlamendi valimissüsteemi muutmise vajadusest. Seoses sellega, et vastavasisuline raport on planeeritud esitada ka Euroopa Parlamendile hääletamiseks, uuris Eesti Euroopa Liikumine Eesti eurosaadikute hoiakuid reformiettepanekute kohta.
Tule Rahvusvahelise Euroopa Liikumise suveülikooli!
27. juuni - 3. juuli Brüsselis toimuv suveülikool on kõrgetasemeline treeningkursus Euroopa Liidu institutsioonide toimimisest ja üliõpilastele suunatud programmidest. Kursuse jooksul kohtuvad tudengid ELi institutsioonides töötavate professionaalidega mitteametlikus ja sõbralikus keskkonnas.
Aasta eurooplane 2011 on Aare Järvan
Eesti Euroopa Liikumise nõukogu otsustas tunnustada aasta eurooplase tiitliga üht Eesti eurole ülemineku kuraatorit Aare Järvanit. Organisatsiooni juht Kristiina Ling põhjendab valikut sellega, et Järvani puhul on tegemist silmapaistva tipp-spetsialistiga, kes on andnud olulise panuse Eesti edukale üleminekule eurorahale.
Üle 200 Eesti noore jäljendasid Euroopa Parlamendi tööd
Simulatsioonimängu „Mudel Euroopa Parlament“ mängisid noored üle Eesti alates mai 2010 kuni märts 2011 kokku 9 linnas ja alevikus. Kaks õnnelikku osalejat sõidavad sellel nädalal külastama Euroopa Parlamenti Brüsselis.
Loe välispoliitika ekspertide kommentaari Euroopa välisteenistuse kohta
Eesti Euroopa Liikumine küsis välispoliitika ekspert Ahto Lobjakalt Eesti Välispoliitika Instituudist, välisministeeriumi poliitikadirektor Sander Soonelt ja TTÜ õiguse professor Katrin Nyman-Metcalfilt nende arvamust vastloodud Euroopa välisteenistuse kohta.
Tule JEF-Norra Põhjamaade suvelaagrisse!
Hea noor vanuses 18-26 aastat, kes tunned huvi Põhjamaade riikide koostöö, Euroopa-asjade ja kodanikualgatuse vastu, kandideeri Europeisk Ungdom ehk JEF-Norway poolt korraldatavale rahvusvahelisse suvelaagrisse Nordic Summer Camp, mis leiab aset Norras, Skjeberg-is 29.06 - 03.07.2011.
EELi praktikantide kohtumine ELAKis
Eesti Euroopa Liikumise praktikandid kohtusid 22. märtsil Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) ametnike Olev Aarma ja Malle Kuuleriga. Kohtumise eesmärgiks oli paremini tundma õppida ELAKi tööd ning Riigikogu ja Euroopa Parlamendi vahelist koostööd.
Narva noored mängisid Euroopa Parlamendi saadikuid
Narva Noortekeskuse noored osalesid 21. märtsil simulatsioonis “Mudel Euroopa Parlament”, mille eesmärgiks on jäljendada Euroopa Parlamendi töö toimimispõhimõtteid ja mängida läbi Euroopas aktuaalsetest teemadest kokku pandud probleemid.
Eesti Euroopa Liikumine avaldas raporti Euroopa Parlamendi Eesti saadikute tööaastast
Eesti Euroopa Liikumine avaldas esmakordselt Eestis raporti Euroopa Parlamendi 7. koosseisu Eesti saadikute rollist ja saavutustest möödunud tööaastal. Raportisse saanud andmed Euroopa Parlamendi Eesti saadikute tegevusest pärinevad Euroopa Parlamendi ametlikest allikatest ja saadikute vastustest EELi küsimustikule. Raporti koostas Martin Kala.
KUTSE Euroopa Liikumise konverentsile!
Ootame Teid Eesti Euroopa Liikumise konverentsile "Kuidas parandada kodanikuühiskonna kaasatust Euroopa Liidu poliitikate kujundamisse?", et sellele küsimusele üheskoos vastuseid leida. Konverents toimub 14. jaanuaril kell 09.00-17.00 Nordic Hotel Forumis (saal Sirius; hotelli aadress Viru 3, Tallinn).
Kutse aruteluseminarile Euroopa Liidu arengukoostööst
Sel korral räägime Euroopa Liidu arengukoostööst ning Euroopa Komisjoni poolt algatatud arengupoliitika avalikust konsultatsioonist! Aruteluseminar toimub kolmapäeval, 12. jaanuaril 2011 algusega 11.30 Riigikogus!
Soome tööpraktikale!
Eesti Euroopa Liikumine kuulutab välja avaliku konkursi praktikantide leidmiseks Soome. Praktika kestuseks on kolm kuud - vahemikus 1.02-30.04.2011 või 28.02-27.05
Kandideeri GLEN vabatahtlikuks arengumaadesse
Kui Sa oled 21 - 30 aastane aktiivne Eesti kodanik, valdad vabalt inglise keelt ning tunned huvi maailmahariduse vastu, siis oled oodatud kandideerima GLEN projektidesse.
Kutse Euroopa Ülemkogu tulemuste tutvustusele Helsingis
Soome Euroopa Liikumine ja Soome Välispoliitika Instituut kutsuvad huvilisi osa saama kõrgetasemelisest üritusest, kus Soome peaminister Mari Kiviniemi jagab vahetut infot detsembris toimuva Euroopa Ülemkogu tulemustest.
Euroopa Liidu eelinfo 6.-12. detsember 2010
Valitsuse kommunikatsioonibüroo edastab iganädalaselt eelteateid algava nädala peamistest uudistest, tegemistest, kohtumistest ja sündmustest.
Kutse aruteluseminarile Euroopa avalikust sfäärist
Seekordsel aruteluseminaril räägime poliitikutest ja Euroopa avalikust sfäärist ehk "Poliitikute roll Euroopa avaliku sfääri kujundamisel". Üritus toimub reedel, 5. novembril algusega kell 14.30 Euroopa Liidu majas.
Rahvusvaheline Euroopa Liikumine kogunes 15.-16. oktoobril Lissabonis
Kodanikuühiskonna liikmed ning Euroopa kohalikud ja rahvuslikud avalikud võimuorganid kogunesid 15.-16. oktoobril Lissabonis, Portugalis Rahvusvahelise Euroopa Liikumise korraldatud konverentsil “Combating poverty and social exclusion during the economic crisis and beyond: A multi-level governance approach”.
Kutse aruteluseminarile Euroopa Liidu tubakakontrollist
Eesti Euroopa Liikumine korraldab juba tuttava kaasamistava projekti raames järjekordse aruteluseminari "Sinu hääl Euroopas: Parem tubakatoodete kontroll Euroopa Liidus, mis toimub reedel, 8. oktoobril kell 10.
Osale Euroopa Liikumise seminaril Lissabonis
Euroopa Liikumine kutsub osalema rahvusvahelisel konverentsil “Combating poverty and social exclusion during the economic crisis and beyond: A multi-level governance approach”, mis leiab aset 15.-16. oktoober 2010 Lissabonis, Portugalis.
Kutse simulatsioonimängudele
Simulatsioonis "Mudel Euroopa Parlament" jäljendatakse Euroopa Parlamendi töö toimimispõhimõtteid ning mängitakse läbi Euroopas aktuaalsetest teemadest kokku pandud probleemid.
Praktika välismaal
Eesti Euroopa Liikumine kuulutab välja avaliku konkursi praktikantide leidmiseks välismaale. Praktika toimub vahemikus 01.09-30.11.2010.
Tööpakkumine: poliitikaeksperdile
Otsime oma tegusasse kollektiivi POLIITIKAEKSPERTI, kelle tegevuse eesmärgiks on edendada ühiskonna ja otsustajate vahelist dialoogi EL poliitikate kujundamisel.
189289751.docx (0 kb)
Tööpakkumine: Euroopa noorteinfo koordinaatorile
Otsime oma tegusasse meeskonda Euroopa noorteinfo koordinaatorit.
171134403.10.2010.doc (0 kb)
Läksime ajaga kaasa ja oleme nüüd ka Facebook'is
Kutse seminarile euro kasutuselevõtust
EL kaasamistava projekti raames toimub 9. juulil seminar „Eesti ja euro: mis juhtub 1. jaanuaril 2011?”.
Kutse seminarile kodanikualgatusest Euroopa Liidus
EL kaasamistava projekti raames toimub 9. juulil seminar „Lissaboni leping ja kodanikualgatus Euroopa Liidus”.
Aasta eurooplane 2010 on Mall Hellam
Eesti Euroopa Liikumise nõukogu otsustas üksmeelselt tunnustada aasta eurooplase tiitliga Avatud Eesti Fondi juhatajat Mall Hellamit.
Eesti Euroopa Liikumine annab homme üle Aasta eurooplase tunnustuse
Homme antakse Euroopa päevale pühendatud kontserdi avatseremoonial üle „Aasta eurooplane 2010“ tunnustus. Kuus aastat tagasi Eesti liitumise järel Euroopa Liiduga sai alguse aasta eurooplase tiitli omistamise traditsioon, millega tunnustatakse inimesi, kes on andnud väärika panuse Eesti ja Euroopa suhete kujundamisse.
Päevaga läbi Euroopa
Euroopa Liikumise noored vabatahtlikud tutvustavad Euroopa päeva üritusel Tallinnas Euroopa riike ning jagavad informatsiooni noorte võimalustest Euroopa Liidus. Tule võta üritusest osa laupäeval, 8. mail kell 11:00-17:00 Tallinnas Tammsaare pargis. Lisainfo www.euroopapaev.ee
Kodanikuühiskonna Sihtkapital toetab Eesti Euroopa Liikumist
Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) toetab EELi sotsiaalse ettevõtluse äriplaani koostamiseks. Eesti Euroopa Liikumise huvi on sotsiaalsete muutuste saavutamiseks ettevõtluspõhimõtetel rajanevate tegevuste ning püsiva omatulu teenimise tegevuste käivitamine.
Tööpakkumine: Euroopa Noortekaart EURO<26 otsib turundusspetsialisti
Eesti Euroopa Liikumine otsib oma tegusasse meeskonda Euroopa Noortekaardi EURO<26 turundusspetsialisti. Kandideerimiseks palume saata oma CV ja motivatsioonikiri 25. veebruariks 2010 aadressile info@euroopaliikumine.ee pealkirjaga „Turundusspetsialist“. Täpsema info saatmiseks ava uudisele lisatud fail.
73169764.doc (0 kb)
Narva-Jõesuus toimus järjekordne EL noortepoliitika uut ajajärku tutvustav seminar
Euroopa Liidus algas käesoleva aasta jaanuarist noortepoliitika uus ajajärk, mis seab eesmärgid noortevaldkonna arenguks Euroopa Liidu liikmesriikides järgmiseks 9 aastaks. Noortevaldkonna uuendatud koostööraamistiku tutvustamiseks toimus eelmise nädala lõpus Narva-Jõesuus järjekordne noorteseminar.
ERYICA noorteinfotöötajate baaskoolitus Tallinnas!
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine kutsub kõiki noorte info- ja teavitusvaldkonnas tegutsevaid noorsootöötajaid osalema ERYICA noorteinfotöötajate baaskoolitusel, mis toimub 17.-18. detsembril 2009 ja 13.-15. jaanuaril 2010 Tallinnas!
27536736.Tallinn..doc (0 kb)
Kongress „Haridus ja Migratsioon“ 19-21 nov Alicantes
Rahvusvaheline Euroopa Liikumine kutsub osalema 19-21. novembril hariduse ja migratsiooniteemalisel kongressil, mis toimub Hispaanias Alicantes. Kongress toob kokku ELi Euromed partnerlusriikide esindajad, et arutada hariduse ning migratsiooni vallas esinevaid praktikaid ja edasisi tegevusvõimalusi. Lisainfo kongressi veebilehel: http://alicanteblog.europeanmovement.eu/
EL noortepoliitika tulevikustrateegiat tutvustavad seminarid 2009-2010
Euroopa Komisjonis valmis 2009 aasta aprillis uus noorsoo strateegia, mis seab eesmärgid noortepoliitika ja noortevaldkonna arenguks Euroopa Liidu liikmesriikides järgmise 10 aasta jooksul. Uue strateegia tutvustamiseks viib Eesti Euroopa Liikumine 2009 aasta oktoobrist kuni 2010 aasta märtsini läbi neli kahepeäevast seminari, kuhu on oodatud nii noored, noorsootöö organisatsioonide ja kohalike omavalitsuste/maavalitsuste esindajad.
Kliimateemaline konverents Kopenhaagenis
28. septembril korraldas Taani Euroopa Liikumine kliimateemalise konverentsi, kus osales pea 150 eksperti ning huvirühmade esindajat sh ka Eestist. Konverents oli üks viiest regionaalsest debatist, mida korraldatakse analüüsimaks Euroopa Kodanike Foorumi tulemusi, mille eestvedajaks on King Baudouin Foundation Belgiast. Konsultatsioonid näitasid, et kodanikud on kliimamuutuste pärast mures ning loodavad näha enam taastuvenergia kasutust.
Lissaboni leppe avalik debatt 23.09
Eesti Euroopa Liikumine kutsub Teid kolmapäeval, 23. septembril algusega kell 17.30 Euroopa majas (Rävala pst 4, Tallinn) toimuvale Lissaboni leppe teemalisele avalikule debatile!
Euroopa Kodanike Foorumi regionaalsed debatid
Euroopa Kodanike Foorum on esimene omalaadne ettevõtmine, mis koondab tavakodanikke, poliitikuid ning huvirühmi kõigist 27 Euroopa Liidu liikmesriigist arutlema EL-i rolli üle Euroopa majandusliku ja sotsiaalse turvalisuse tagamisel. 28 septembril teeb Taani Euroopa Liikumine Kopenhaagenis avalöögi Euroopa Kodanike Foorumi projekti raames korraldatavate üle-euroopaliste regionaalsete debattide seeriaga.
Euroopa Parlamendi valimistulemused 2009
Euroopa Parlamendi valimistel oli ELi keskmine valimisaktiivsus 43,09%. Eestlaste valimisaktiivsus ületas ELi keskmise saavutades 43,2% taseme.
Rahvusvahelise Euroopa Liikumise ühismanifest Euroopa Parlamendi valimisteks
Rahvusvaheline Euroopa Liikumine on vastu võtnud ühise manifesti, milles tunnustavad senist Euroopa integratsiooni edu demokraatia ja jõukuse tagamisel, kuid kutsuvad tulevast Euroopa Parlamenti üles konkreetsetele tegudele praeguse maailma väljakutsete osas nagu globaliseerumine, majanduskriis, keskkonnaküsimused. Loe rahvusvahelise Euroopa Liikumise manifesti.
Aasta eurooplaseks valiti Kersti Kaljulaid
Eesti Euroopa Liikumine valis aasta eurooplaseks Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaidi. Tunnustusüritus toimus täna Tartu Raekoja platsil, kus tähistati ka Euroopa Päeva ja Eesti viit aastat Euroopa Liidus.
Tähelepanu! Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu toimumise aeg Haapsalus 19.05
Järgmine mäng Euroopa Parlamendi simulatsioonide toimub 19.mail algusega kell 12.50 Haapsalu Kutsehariduskeskuses! Osalema oodatud kõik Euroopa teemade vastu huvi tundvad noored, eriti need, kel on 7. juunil esmakordselt võimalus osaleda Euroopa Parlamendi valimistel. Osalemiseks palun registreeruda aadressil info@euroopaliikumine.ee Lisainfo: projektijuht Hannes Sildnik, hannes (at) eurodesk.ee
Eesti viis aastat Euroopa Liidus
1. mail täitub viis aastat Eesti ühinemisest Euroopa Liiduga. Eestiga koos liitusid EL-iga ka Küpros, Tsehhi, Ungari, Läti, Leedu, Malta, Poola, Slovakkia ja Sloveenia. Euroopa Komisjoni hinnangul on Euroopa Liidu laienemine panustanud oluliselt nende riikide kodanike elustandardite paranemisesse aga ka majandusse. Vaata lisa komisjoni teatisest http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:52009DC0079:ET:HTML
Minu Eesti mõttetalgud Euroopa Liidu majas 1. mail
„Teeme Ära! Minu Eesti” mõttetalgud toimuvad 1. mail ka Euroopa Liidu majas. Mõttetalgute majutamisega oma ruumides on Euroopa Komisjoni esinduse ideeks tuua aruteludesse ka Euroopa mõõdet. Mõttetalgutel Euroopa Liidu maja kojas arutlusele tulevad teemad on haridus ja elukestev õpe, ettevõtlus ja töökohad ning usk endasse, usaldus ja positiivsus. Samuti saavad mõttetalgulised valida ühe vaba kohaliku tähtsusega teema. Kõik küsimused püstitavad osalejad kohapeal ise ning mõttetalgute arutelu juhib Aires Rühka, kes on suhtlemistreener ja koolitaja. Mõttetalgud algavad 1. mail Euroopa Liidu infokeskuses kell 10.00 ning kestavad kella 15.00-ni. Infokeskus asub Laikmaa tn 15. Euroopa Liidu maja 1. mai mõttetalgute kojas on veel vabu kohti ning kutsume teid end kirja panema ja osalema. Lisainfo: Kertu Kaera Euroopa Komisjoni esinduse poliitikanõunik tel. 626 44 00 kertu.kaera@ec.europa.eu
Euroopa parlamendi simulatsioon Valgas
Eesti Euroopa Liikumine korraldab koostöös Europe Directi Valgamaa infopunktiga Valga Gümnaasiumis Euroopa Parlamendi (EP) simulatsioonimängu 11A ja 11B klassi õpilastele. Lisainfo: Hannes Sildnik, projektijuht
Eesti Euroopa Liikumine ja Arengukoostöö Ümarlaud kutsuvad konverentsile
Euroopa Liidu arengukoostöö- ja naabruspoliitika: Eesti saavutused ja võimalused reedel, 13. märtsil 2009 Reval Hotell Olümpias (Liivalaia 33). Palun teatage oma osalusest 11. märtsiks aadressile maarja@euroopaliikumine.ee, märksõnaks "konverents". Konverentsi tutvustus ja programm lähemalt ...
Euroopa Kodanike Foorum 2009
Euroopa Kodanike Foorum 2009 on veebipõhine arueteluruum, mis toob kokku kõigi 27 Euroopa Liidu liikmesriigi kodanikud arutama EL-i ees seisvate võtmeküsimuste üle. Kuni märtsini 2009 on igaüks kutsutud osalema veebipõhisel arutelul ning esitama ettepanekuid meie majandusliku ja sotsiaalse tuleviku küsimustes. Foorum avaneb kõrvaloleval märgil klõpsates.
EL arengukoostöö valdkonna rahastamiskoolitus 9.-10.veebruaril!
FEST projekt ja Arengukoostöö Ümarlaud kutsuvad 3. sektori organisatsioone ja teisi huvilisi koolitustele Euroopa Liidu arengukoostöövaldkonna rahastamisest: "EUROPEAN COMMISSION FUNDING: OPPORTUNITIES FOR DEVELOPMENT ORGANISATIONS"
European Movement International valis uue juhatuse
13. detsembril valisid European Movement International´i liikmed Brüsselis toimunud üldkoosolekul uue juhatuse. Uue juhatuse ametiaeg kestab järgnevad 3 aastat. Loe lähemalt ...
Energiajulgeolekut ja kliimaküsimusi käsitlev ümarlaud neljapäeval, 11. detsembril Tallinnas
Eesti Euroopa Liikumine kutsub 11. detsembri pärastlõunal osa võtma ümarlauast "Energiajulgeolek ja kliimaküsimused Euroopa Liidus - Eesti võimalused ja väljakutsed." Ümarlaud toimub Euroopa Liidu Majas (Rävala 4, sissepääs Laikmaa tänavalt) algusega kell 13.00.
EURO<26 Euroopa klubi tutvustab neljapäeval, 11. detsembril Tshehhit
Neljapäeval, 11. detsembril algusega kl 17:00-18:00 toimub Euroopa Liidu Majas, Tallinnas, EURO<26 Euroopa klubi Tshehhi kultuuriõhtu (Rävala 4, sissepääs Laikmaa tänavalt).
Kutse ERYICA noorteinfotöötajate baaskoolitusele!
Head noortega töötajad! Noorteportaal NIP ja Eurodesk Eesti koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega kutsuvad teid ERYICA noorteinfotöötajate baaskoolitusele Tallinnasse 17.-18. detsembril 2008 ning 07.-09. jaanuaril 2009!
FEST seminar: julgeolek, areng ja Afganistan
FEST projekt kutsub kodanikeühenduste esindajaid 21.novembril rahvusvahelisele seminarile "Security and development: Case study Afghanistan".
Osale fotokonkursil- Euroopa kaleidoskoop!
Taani Euroopa Liikumine kuulutab välja fotokonkursi, kuhu oodatakse osalema noori kõigist EL-i liikmesriikidest!
Rahvusvaheline koolitus Web2: uued võimalused noorteinfo- ja teavitustöös
EURODESK Eesti korraldab 20.-21. novembril koostöös London Middlesex University´ga koolituse uue põlvkonna interneti võimalustest info- ja teavitusportaalide arenduses.
Algas registreerimine konverentsile "Noorsootöötaja leitud küberdzunglist!"
18.-19. novembril peetakse Tartus rahvusvahelist konverentsi "Noorsootöötaja leitud küberdzunglist!", kuhu oodatakse registreeruma noorsootöötajaid, huvijuhte, noorsootöö korraldajaid, noorsoouurijaid, IT spetsialiste, õpetajaid, aktiivseid noori ja teiste elualade esindajaid, kelle töö on seotud noortega.
FEST projekt sõidutab Brüsselisse!
8.-10.oktoobril toimub FEST projekti kolmas ja viimane õppereis Brüsselisse, mille käigus tutvutakse Euroopa Liidu arengukoostööpoliitika kujundajate ja rakendajatega, külastatakse projektiriikide (Eesti, Soome, Rootsi) esindusi Brüsselis ja kohtutakse arenguteemadega tegelevate Europarlamendi saadikutega.
Euroopa klubi sel korral Tatra mägedes Poolas!
19.-23. novembrini 2008 toimub imekaunis Lõuna-Poola Tatra mägede piirkonna linnas Zakopanes rahvusvaheline seminar pealkirjaga "Immigrants Inc. - the 4th International Meeting of the European Clubs", kus noored üle Euroopa saavad võimaluse arutleda immigratsiooni ja põgenike olukorra üle meie tänases Euroopas.
Eluks vajalikud nipid Noorte projektijuhtide koolist
Kui soovid omandada praktilisi teadmisi, kuidas projekte kirjutada ja läbi viia, siis EURO<26 ja EURODESK kutsuvad Sind osalema 2-päevases Noorte projektijuhtide koolis, mis toimub 18.-19. oktoobril Tallinnas.
MAAILMAJUTUD 24.septembril rahvusvahelisest kriisiabist
Kolmapäeval, 24. septembril kell 16:00 toimub Avatud Eesti Fondi seminarisaalis (Estonia pst 5A, II korrus) vestlusõhtu VERONIKA TALVISTEGA: "Kriisiabi andmas: Türkmenistanist Lääne-Aafrikani"
Kas tunned mõnd pühendunud vabatahtlikku?
Kas sinu kodukandis on inimesi, kes on algatanud ja ellu viinud häid ideid, mis on muutnud elukeskkonda paremaks, pakkunud inimestele rõõmu ja tuge? Kas tead mõnda särasilmset seltsi või ühingu asutajat, kes on ergutanud ka teisi ühise eesmärgi nimel tegutsema? Tunned sa pühendunud vabatahtlikku noorsootöötajat, tervishoiuspetsialisti, keskkonnaaktivisti, spordientusiasti või kultuurielu edendajat, tänu kellele on alguse saanud väärt ettevõtmised? Iga aasta 5. detsembril tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva, et juhtida tähelepanu heategudele meie ümber ning tänada neid pühendunud inimesi, kes on vabatahtlikuna tegutsedes kaasa aidanud maailma paremaks muutmisele
Vabatahtlik Marco Santos Brasiiliast alustas tööd Eesti Euroopa Liikumises
01.09.2008 algas Eesti Euroopa Liikumises uus Euroopa Vabatahtliku Teenistuse (EVS) vastuvõttev projekt, mille raames asus üheksaks kuuks tööle vabatahtlik Marco Santos Brasiiliast.
Euroopa Mobiilsusnädal. 16-22 september 2008
Euroopa Mobiilsusnädala käigus on Euroopa linnadel võimalus osaleda säästlikule liikuvusele pühendatud suurejoonelistel üritustel.
FEST suvekool augusti viimasel nädalal!
Eesti Euroopa Liikumise FEST projekt ja Arengukoostöö Ümarlaud korraldavad 25.-29. augustil 2008 Läänemaal Roostal rahvusvahelise arengukoostöö-teemalise suvekooli CIVIL SOCIETY IN GLOBAL ACTION FOR DEVELOPMENT: issues, messages and methods“.
Gruusia Euroopa Liikumise seisukoht Gruusia olukorra kohta
Gruusia Euroopa Liikumine edastas rahvusvahelisele Euroopa Liikumise võrgustikule seisukoha Gruusia olukorra kohta. Tutvu lähemalt...
FEST projekt kutsub kõiki huvilisi osalema poolepäevases intensiives töötoas „MÕJUS KAMPAANIA, EDUKAS EESTKOSTE: NIPID JA TRIKID“
Reedel, 13. juunil kell 9:00-13:00 Tallinna Rahvaülikoolis (Estonia pst 5a, sissepääs hoovist).
NELJAPÄEVAL, 12. JUUNIL toimub Tallinnas seminar, mille korraldajaks on FEST projekt koostöös EU Coherence projektiga.
Seminar "KUIDAS EESTI MAAILMA MUUDAB? Arenguriike mõjutavate poliitikate sidusus"
Aasta eurooplaseks valiti Veiko Õunpuu
Eesti Euroopa Liikumine andis 9. mail üle Aasta eurooplase tiitli
Euroopa päev 2008
9. mail sõitsid kultuuribussid ja kultuuritamm
9. mail on Euroopa päev!
Kultuuribussid ja Kultuuritramm, Euroopa Klubid, filmiõhtud, debatid, diskusioonid, noorte loovtööde näitused, Infojaht, noortekonverents ja Aasta Eurooplase valimine.
Noorsootöö konverents
EEL korraldab 9. mail 2008 noorsootöö konverentsi "Kas eesti noor saab tulevikus hakkama?"
Noorte projektijuhtide kool 26.-27. aprillil Tallinnas
Kui soovid omandada praktilisi teadmisi, kuidas projekte kirjutada ja läbi viia, siis EURO<26 ja EURODESK kutsuvad Sind osalema 2-päevases Noorte projektijuhtide koolis, mis toimub 26.-27. aprillil Tallinnas.
OOTAME KOOLITUSELE - INTERNATIONAL DEVELOPMENT STUDIES 29. VEEBRUARIL
Järgmine koolitus toimub REEDEL, 29. veebruaril kell 10:45-17:45 Audentese ülikooli auditooriumis 213 (Tondi 55). Lõunavaheaeg on kl 13-14. 29. veebruari loengu teemaks on "Development debate: Paradigms". Külalislektorina esineb rahvusvaheliste suhete lektor TOMS ROSTOKS Läti Ülikoolist.
Euroopa Klubi- Poola
Poola kultuuriõhtu neljapäeval, 28. veebruaril 2008. kell 17:00-18:00 Euroopa Liidu Majas (Rävala 4, sissepääs Laikmaa tänavalt). Mõeldud kõikidele teistest kultuuridest huvitatud noortele. MAKSUMUS: TASUTA!
MAAILMAJUTUD - vestlussari Eesti rollist globaliseeruvas maailmas
Eesti Euroopa Liikumine, Eesti Roheline Liikumine, FEST projekt ja Arengukoostöö Ümarlaud kutsuvad 14. NOVEMBRIL kell 16.30 veetma õdusat õhtupoolikut Euroopa Liidu infokeskuses (Rävala 4/Laikmaa 10, sissepääs Laikmaa tänavalt), kus maailmajutte AAFRIKAST ja ÕIGLASEST KAUBANDUSEST vestab kohvifarmer JOHN KANJAGAILE Tansaaniast.
Vestlusring sarjas EUROOPA JUTUD: Euroopa tulevik
EUROOPA KOMISJONI ESINDUS EESTIS JA EESTI EUROOPA LIIKUMINE ESITLEVAD ja KUTSUVAD: 9. NOVEMBRIL, kell 15:30-16:30, Euroopa Komisjoni esinduse infokeskuses, Rävala 4 (sissepääs Laikmaa tänavalt). Euroopa tuleviku üle vestlevad: OLLI REHN- Euroopa Komisjoni laienemisvolinik ja URMAS PAET- Eesti Vabariigi välisminister
Euroopa noortekaardi EURO<26 parima arendaja auhind tuli Eestisse
Euroopa Noortekaardi Assotsiatsiooni (EYCA) aastakonverentsil Barcelonas sai EURO<26 hõbedase Herculese nimelise auhinna. Seega kuulub Eesti parimate noortekaardi arendajate hulka.
Vestlusring sarjas EUROOPA JUTUD: Meedia olulisus Euroopa Liidu poliitikas
EESTI EUROOPA LIIKUMINE ESITLEB ja KUTSUB: 31. OKTOOBRIL, kell 11:00, Euroopa Liidu Majas, Rävala 4 (sissepääs Laikmaa tänavalt), Tallinn. Auditooriumiga vestlevad ETV nõunik INDREK TREUFELDT , meediakonsultant RAUL REBANE ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht TOIVO KLAAR
Eesti Euroopa Liikumine osales Maailmapäeval
15. septembril toimus Tallinnas Tammsaare pargis Maailmapäev 2007, mille selleaastaseks teemaks oli „Abistav Eesti“. Eesti Euroopa Liikumine oli kohal tutvustamas oma tegevusi ja eesmärke ning jagamas informatsiooni antud valdkonnas. Pilte toimunust saab vaadata meie kodulehe rubriigist „Galerii“.
Euroopa klubi- Prantsusmaa ja Belgia
Noored Euroopasse - reisimis-, õppimis- ja töötamisvõimalused Prantsusmaa ja Belgia tutvustus – maa, inimesed, kultuur, kombed jm läbi jutu ja piltide
Vestlusring sarjas EUROOPA JUTUD: ARHITEKTUURIMÄLESTISED EESTIS JA IIRIMAAL
EESTI EUROOPA LIIKUMINE ESITLEB ja KUTSUB: Euroopa Juttude üritusele 27. SEPTEMBRIL, kell 12:00, Vabariigi Välisministeeriumis (Islandi väljak 1)
TÖÖPAKKUMINE - AVATUD EUROOPA PROGRAMMI KOORDINAATOR!
Eesti Euroopa Liikumine otsib oma meeskonda AVATUD EUROOPA PROGRAMMI KOORDINAATORIT
18.juunil Euroopa Jutud teemal: Eesti ja Euroopa Liidu partnerlus aprillikriisi näitel
Seminar on pühendatud eelmisel aastal meie seast lahkunud suursaadik Priit Kolbre mälestusele ning toimub, EV Välisministeeriumis (Islandi väljak 1) 18.juunil 2007 kl 15:00-17.00.
Eesti Euroopa Liikumine korraldab ümarlaua diskussiooni “Kas Euroopa Liidu lõpp või uue ajastu algus?”
Teisipäeval, 7. juunil kell 11:00-13:00 korraldab Eesti Euroopa Liikumine Avatud Eesti Fondi ruumides poliitikute, ekspertide ja ajakirjanike osalusel ümarlaua arutelu “Kas Euroopa Liidu lõpp või uue ajastu algus?” Diskussiooni tulemusel soovib Eesti Euroopa Liikumine pakkuda objektiivset informatsiooni ning analüüsi Prantsusmaa ja Hollandi põhiseadusliku lepingu referendumite negatiivsete tulemuste kohta.
Euroopa Liidu 50. sünnipäeva tähistamine
Euroopa Liidu 50. aastapäeva tähistamiseks on laupäeval, 2. juunil Euroopa majas ning ELi saatkondades avatud uste päev koos suure ja lõbusa sünnipäevaüritusega Tallinnas Tammsaare pargis.
AASTA EUROOPLANE fotod meie PILDIGALERIIS
fotod nähtaval meie galeriis http://www.euroopaliikumine.ee/?id=134&gid=53
VÕIMALUS sõita valimisvaatlusvisiidile MOLDOVASSE
Õppevisiit/valimisvaatlusvisiit MOLDOVASSE 01.-06.JUUNI 2007. Korraldajaks: Moldova Euroopa Liikumine koostöös Moldova Soros Fondi, Eesti Euroopa Liikumise ja Avatud Eesti Fondiga.
Aasta Eurooplane 2007 on ARNOLD RÜÜTEL
Arnold Rüütli töö vabariigi presidendina päädis möödunud aastal. Pidasime tiitlit määrates tähtsaks president Rüütli panust maarahvaga suhtlemisel, selgitustööl ning Euroopa Liiduga seotud hirmude ja eelarvamuste hajutamisel.
TÄHISTAME EUROOPA PÄEVA!!!
Euroopa päev toimub 9. mail kl 14.00- 20.00 neljas Eesti linnas - Pärnus, Paides, Kuressaares ja Tartus.
VAATA LÄHEMALT - MIS ON SINU KOHVITASSIS?
Eesti Roheline Liikumine ja Eesti Euroopa Liikumine kutsuvad õiglase kaubanduse nädala avaüritusele.
Eesti Euroopa Liikumine otsib oma meeskonda FEST PROJEKTI KOORDINAATORIT
FEST projekt on Euroopa Komisjoni poolt kaasrahastatav seitsme Eesti, Soome ja Rootsi kodanikeühenduse poolt elluviidav projekt, mille eesmärgiks on suurendada kolme riigi vabaühenduste suutlikust osaleda arengukoostöö poliitika kujundamise protsessis ning võimekust oma seisukohtade eest kosta nii poliitikute kui avalikkuse ees.
Eesti Euroopa Liikumise ja FEST projektiga õppereisile Brüsselisse!
Eesti Euroopa Liikumine ja FEST projekt viivad taas Eesti, Soome ja Rootsi arengukoostööhuvilised inimesed Brüsselisse. Reisi eesmärgiks on tutvustada osalejatele Euroopa Liidu arengupoliitikat kujundavaid institutsioone ning ka olulisemaid antud valdkonnaga tegelevaid kodanikeühendusi.
KOKKUVÕTE ÜLDKOOSOLEKUST - nõukogu valitud
(TÄIENDATUD) Eesti Euroopa Liikumise üldkoosolek kinnitas 2006.aasta tegevus- ja majandusaasta aruanded, valis nõukogu ning kinnitas 2007.a. tegevuskava ja eelarve.
Seminar multikultuursusest
Hea õpetaja, huvijuht, noorsootöötaja või muidu ärksa meelega inimene Kutsume Sind osalema innovaatilisel seminaril, kus luubi alla võetakse kõik mis seotud multikultuursusega.
EESTI EUROOPA LIIKUMISE ÜLDKOOSOLEK!
Üldkoosolek toimub 19.aprillil 2007 (neljapäev) Tallinnas, Inglise Kolledzis algusega 16:00
Hei noor!
Kui soovid omandada praktilisi teadmisi, kuidas projekte kirjutada ja läbi viia, siis EURO<26 ja EURODESK kutsuvad Sind osalema 2-päevases Noorte projektijuhtide koolis algusega 21. aprillil Tartus, Tartu Ülikooli Euroopa Kolledzis.
AVALIK ÜLESKUTSE
Eesti Euroopa Liikumine kutsub kõiki üles 9.mail EUROOPA PÄEVA tähistama näiteks meeleoluka stiilipäeva, võistluse, teemakohtumise või miks mitte ka täiesti Euroopa peo korraldamisega. Tööde üleslaadimise/saatmise viimane kuupäev on 15.mai 2007.
Eesti Euroopa Liikumine kuulutab välja luulekonkursi koolinoortele
Eesti Euroopa Liikumine kutsub õpilasi osalema Euroopa päevale pühendatud teemalisel luulekonkursil, mille eesmärgiks on panna noori mõtlema Euroopa Liidu teemadel. Luuletusi saab konkursile esitada 04. aprillist 03. maini.
2007-3-28 Maailmaparandaja Akadeemia
28. märtsil toimub Tallinnas hotellis Reval Inn esimene, sissejuhatav seminar arengukoostöö tutvustamisele suunatud koolitussarjast Maailmaparandaja Akadeemia.
Eurodesk korraldas noorsootöötajate õppevisiidi Shotimaale
Kolmapäeval, 28. märtsil lõppes eesti noorsootöötajate õppevisiit Suurbritanniasse. Kolme päeva jooksul tutvusid 12 erinevatest Eesti piirkondadest pärit noorte teavitamise ja nõustamisega tegelevat spetsialisti noorsootöö korraldusega Shotimaal.
Euroopa Liikumine kutsub BERLIINI Rooma Lepinguid tähistama!
Euroopa Liikumine kutsub kõiki 23.märtsil BERLIINI Rooma Lepingute teemalisele seminarile "European Anniversary Summit" ja Rooma Lepingute aastapäevapidustustele "Europafest". Kavad lisatud...
Noorte projektijuhtide kool Tallinnas 24-25. märts
Kui soovid omandada praktilisi teadmisi, kuidas projekte kirjutada ja läbi viia, siis EURO<26 kutsub Sind osalema 2-päevases Noorte projektijuhtide koolis, mis algab 24. märtsil Tallinnas, Tallinna ja Harjumaa noorte teabe- ja nõustamiskeskuses.
Euroopa Jutud Valgevene, Moldova, Ukraina vaatlejate osalusel
Vestlusring sarjas EUROOPA JUTUD: KAS JA KUIDAS SAAB KODANIKUÜHISKOND MÕJUTADA VALIMISI? 6. MÄRTSIL 2007
otsime noorteinfo- ja turundusinimesi
Seoses tegevuse laiendamisega noortevaldkonnas otsib EEL oma tegusasse meeskonda täiskohaga uusi töötajaid: - NOORTEINFO PROJEKTIJUHTI - RAHVUSVAHELISE NOORTEKAARDI EURO<26 TURUNDUS- JA MÜÜGIJUHTI.
Maailmajutud - vestlussari Eesti rollist globaliseeruvas maailmas
Eesti Euroopa Liikumine, FEST- projekt ja Arengukoostöö Ümarlaud kutsuvad sarja avaüritusele 22. veebruaril. Sel korral on teemaks arengukoostöö ja Eesti abi Gruusiale.
Esseekonkurss Euroopa - minu tulevik
Konkurss on ellu kutsutud Eesti Noorteühenduste Liidu ja Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse koostööna. Võistlusel osalejatest valitakse esseede põhjal kaks inimest, kes sõidavad Eesti delegatsiooni koosseisus 23. märtsil Rooma, kus toimub Euroopa Liidu 50. aastapäeva tippkohtumine.
Kutse töögruppidesse ühiskonnaõpetuse õpetajatele ja õpilastele!
Projekti Minu Tulevik - Mina Osalen raames toimus 1. veebruaril seminar õpetajatele, tegevus jätkub tööguppidega Eesti suuremates linnades. Veebruarikuus saab töögruppides osaleda Tallinnas ja Tartus.
Moodsad kommunikatsioonivahendid noorte igapäeva elus
Homme, 6. veebruaril, toimub Tallinnas kinos Sõprus konverents Noored ja moodsad kommunikatsioonivahendid. Päevane konverents jagab mõtteid noorte internetikasutuse ja -harjumuste kohta ning samas pakub ideid, kuidas noori senisest edukamalt kaasata.
EEL ootab oma meeskonda sekretär-assistenti
Täpsemalt sekretär-assistendi tööülesannetest ning nõudmistest kandidaadile saab lugeda siit. Töö on täiskoormusega, tööle asumise aeg 22.veebruar 2007, kandideerimistähtaeg 13.veebruar.
Kutse õpetajatele ja õpilastele osalemaks projektis Minu Tulevik - Mina Osalen
Projekti käigus toimub seminar ühiskonnaõpetuse õpetajatele ning viis töögruppi õpetajatele ja õpilastele arutlemaks üheskoos Euroopa Liidu temaatika käsitlemise üle kodanikuõpetuse tundides.
Kutse rahvusvahelisele seminarile 15.-16.02.
Eesti Euroopa Liikumise FEST projekt kutsub teid osalema rahvusvahelisel seminaril Eestkoste Euroopa Liidus - kodanikeühenduste roll ja võimalused arengukoostöö otsuste mõjutamisel
Osale noorteinfo konverentsil!
6. veebruaril toimub Tallinnas kinos Sõprus konverents "Noored ja moodsad kommunikatsioonivahendid".
Koolitused õpetajatele: Kooli võimalused ja ülesanded tarbijahariduses
Kõik ühiskonnaliikmed on tarbijad, kellelt oodatakse teadlikke ja keskkonnasõbralikke otsuseid, kuid keda püüavad ja ahvatlevad kõikjal leiduvad reklaamid.
Projekti Minu Tulevik - Mina Osalen esimene seminar 01. 02.
Projekti eesmärgiks on kodanikuõpetuse õpetajate ning õpilaste kaasamine arutellu aktiivse kodaniku olemuse ja väärtuste üle ning diskussiooni EL-i tuleviku teemadel.
Ajaveebist
Juba veidi üle kuu aja arutavad inimesed Eesti ja Euroopa üle kahes ajaveebis, vahetades mõtteid erinevatel teemadel sotsiaaltoetustest immigratsiooni ja keskkonnakaitseni.
Alates 1. jaanuarist võttis Saksamaa Euroopa Liidu eesistujatooli Soomelt üle
Saksamaa eesistumisperioodi olulisemad suunad, põhimõtted ja üritused
Von Kahli Akadeemia tegemised jaanuaris
Uus aasta alaku targemalt kui eelmine! Seekord võitleb Von Kahli Akadeemia aastaalguse masenduse vastu puhta tarkuse vaheda mõõgaga.
Euroopa Jutud: Moldova tee Euroopa Liitu 12.01
Euroopa Liikumine korraldab järjekordse Euroopa Juttude raames arutelu Eesti ja Moldova suhete teemal.
EEL ootab oma meeskonda naabruspoliitika programmi koordinaatorit
Täpsemalt koordinaatori tööülesannetest ning nõudmistest kandidaadile saab lugeda siit. Töö on osalise koormusega, tööle asumise aeg 01.veebruar 2007, kandideerimistähtaeg 4. jaanuar.
Jõulutervitus!
Soovime kõikidele oma liikmetele, koostööpartneritele ja sõpradele mõnusaid jõulupühi, ilusat aastavahetust ning suuri kordaminekuid järgmisel 2007. aastal!
Rahvusvaheline noortekaart EURO<26 on edukalt käivitunud
Rahvusvaheline noortekaart EURO<26 on esimese kuue kuuga tutvustanud end aktiivselt noortele ja saanud positiivse vastukaja. Samuti on käima läinud mitmed edukad koostööprojektid.
Avalik vestlusring ühtse energiapoliitika võimalikkusest Euroopa Liidus
Neljapäeval, 14. detsembril toimus Eesti Euroopa Liikumise eestvedamisel Euroopa Juttude vestlusring: Kas Euroopa Liidus on võimalik ühtne energiapoliitika? Kas see on Eestile kasulik või kahjulik?
Valgevene solidaarsuspäevast
16. detsembril oli järjekordne Valgevene solidaarsuspäev, mil kogu maailmas avaldatakse toetust Valgevene demokaartlikele jõududele ning mälestatakse president Aljaksandr Lukashenka rezhiimi ohvreid.
Andrei Sahharovi nimelise auhinna sai Aliaksandr Milinkevitsh
Euroopa Parlament annab igal aastal välja Andrei Sahharovi nimelise preemia väljapaistvale inimõiguste ja mõttevabaduse eest võitlejale. Sellel aastal sai auhinna Valgevene opositsiooniliider Aliaksandr Milinkevitsh. Autasu anti üle Euroopa Parlamendi täiskogul 12. detsembril Strasbourgis.
EEL-i jõuluvastuvõtt galeriis Aatrium
Eesti Euroopa Liikumine võttis aasta kokku ning tänas töötajaid, liikmeid ning partnereid 13. detsembril jõuluvastuvõtul galeriis Aatrium.
Noorte Projektijuhtide Kool 16.-17.12 Viljandis
Kui soovid omandada praktilisi teadmisi, kuidas projekte kirjutada ja läbi viia, siis EURO<26 kutsub Sind osalema 2-päevases Noorte projektijuhtide koolis, mis algab 16. detsembril Viljandis, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.
Euroopa Jutud: Energiapoliitika 14.12
Vestlusring sarjas EUROOPA JUTUD: Kas Euroopa Liidus on võimalik ühtne energiapoliitika? Kas see on Eestile kasulik või kahjulik? 14. detsembril 2006, kell 15:00, Vabariigi Välisministeeriumis
EMI aastakoosolek Helsingis 1.-2.12. - kokkuvõte
Nädalavahetusel toimus European Movement International'i aastakoosolek, Soome eesistumise puhul oli toimumispaigaks Helsingi. Alljärgnevalt mitteametlik kokkuvõte räägitust.
EUROOPA KLUBI: Suurbritannia 7.12. Viljandis
Rahvusvahelisel noortekaardil EURO<26 on hea meel Sind kutsuda EUROOPA KLUBI Suurbritannia kultuuriõhtule Viljandis sel neljapäeval kl 18:00 Viljandimaa noortekeskuses! Kohapeal saad silmast silma kohtuda seal käinud noortega!
Transnistria kultuuriõhtu 4.12.
Eesti Euroopa Liikumises on 10-päevase töövarju projekti raames külas pr Olga Conop Transnistriast (piirkond Moldovas). Olga töötab igapäevaselt organisatsioonis The World Window.
Millised on põhiseadusliku lepingu mittejõustumise mõjud?
Euroopa Komisjoni asepresident mrs Margot Wallstöm tutvustas Euroopa Komisjoni dokumenti põhiseadusliku lepingu mittejõustumise mõjude kohta.
Algas üle-euroopaline infokampaania SPEAK UP EUROPE!
Rahvusvaheline Euroopa Liikumine alustas 23. novembril koos rahvuslike liikumiste ja teiste partneritega üle-euroopalist kampaaniat eesmärgiga kaasata kodanikke Euroopa teemade arutellu. Eestis algab kampaania Eesti Euroopa Liikumise eestvedamisel jaanuaris 2007.
Noorte Projektijuhtide Kool Pärnus 25.-26.11
Kui soovid omandada praktilisi teadmisi, kuidas projekte kirjutada ja läbi viia, siis EURO<26 kutsub Sind osalema 2-päevases Noorte projektijuhtide koolis, mis algab 25. novembril Pärnus, kesklinna noortekeskuses Force Majeure.
Valminud on EL sünnipäevalogo variandid kõikides EL-i keeltes
Kooskõlas plaaniga D on see logo kõigi eurooplaste ja eelkõige uute põlvkondade hääle graafiline väljendus. Eurooplased tahavad rahu, stabiilsust ja jõukust, kaotamata sealjuures midagi oma õigustest individuaalsusele ja mitmekesisusele.
EUROOPA KLUBI: Moldova, Rumeenia, Bulgaaria 16.11. Pärnus
Rahvusvahelisel noortekaardil EURO<26 on hea meel Sind kutsuda EUROOPA KLUBI Moldova, Rumeenia ja Bulgaaria kultuuriõhtule Pärnus sel neljapäeval kl 18:00 kesklinna noortekeskuses Force Majeure!
Eesti Euroopa Liikumisele anti pidulikult üle EURO<26 kaardivõrgustiku liikmetunnistus
Rahvusvahelist noortekaarti EURO<26 Eestis esindav MTÜ Eesti Euroopa Liikumine sai Bulgaarias toimunud EURO<26 võrgustiku aastakonveretsil kätte noortekaardi sertifikaadi.
Euroopa Liit - visioonid ja reaalsus - järelkokkuvõte
Teisipäeval toimunud Euroopa Juttude vestlusringis toonitas praegune Rahvusvahelise Euroopa Liikumise president Pat Cox, et Euroopa Liidu tulevikku saavad mõjutada kõik riigid sõltumata nende suurusest või geograafilisest asendist.
Euroopa Liidu tulevikust tippasjatundjate pilgu läbi
Teisipäeval, 31. oktoobril, vestlevad Euroopa Liidu tuleviku üle Rahvusvahelise Euroopa Liikumise president Pat Cox, Eesti Euroopa Liikumise president Riivo Sinijärv ja Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland.
Eestit väisab Rahvusvahelise Euroopa Liikumise president hr Pat Cox
Härra Pat Cox on European Movement International president ning endine Euroopa Parlamendi president, kes viibib Eestis ajavahemikus 29.oktoober kuni 1. november.
Euroopa Liidu 50. sünnipäeva logo valitud!
Euroopa Komisjon korraldas suvel (tähtajaga 30.september) logokonkursi, mille tulemused selgusid 17. oktoobril. ELi sünnipäevalogo konkursi võitjaks osutus 23-aastane Poznani kunstitudeng Szymon Skrzypczak.
Professor Eslo Antola loeng 26.10.
Olete oodatud Turu Ülikooli professori Esko Antola loengule Baltic Sea Region - An Emerging European Region
EUROOPA KLUBI: Itaalia kultuuriõhtu 19.10.
Rahvusvahelisel noortekaardil EURO<26 on hea meel Sind kutsuda EUROOPA KLUBI Itaalia kultuuriõhtule Tartus sel neljapäeval kl 18:00 klubis Maailm! Kohapeal saad silmast silma kohtuda Itaalias käinud noortega!
Euroopa Töötajate Liikuvusauhind 2006
Jaga oma kogemusi võitmaks Euroopa Töötajate Liikuvusauhinda! Võta võistlusest osa, kui oled eraisik või kuulud mõnda ettevõttesse/organisatsiooni ning sul on hea idee või arenev projekt, mis aitab kaasa tööjõu liikuvuse suurenemisele aastal 2006.
Kodaniku teeviidad - seminaride sari külaliidritele
Kelle käes on võim, kui võim on rahva käes? Sellele küsimusele otsib vastust Eesti Euroopa Liikumise, Kodanikukoolituse ja Liikumine Kodukant ühine teavitusprojekt Kodaniku teeviidad, mida toetab Siseministeerium.
Ülevaade Aid Watchers seminarist Brüsselis 25.-26.09.
Aid watchers (edaspidi: AW) võrgustiku eesmärk on analüüsida Euroopa Liidu (EL) ja EL liikmesriikide ametliku arenguabi (ODA: Official Development Assistance) kulutusi.
Euro<26 infokiri nr 2 on ilmunud!
EURO<26 - Sinu uue elu uksekaart! Ilmaennustajad räägivad sooja suve jätkust ja ka EURO<26 on jätkuvalt soojas meeleolus ning valmis pakkuma oma liikmetele erinevaid põnevaid tegevusi
Euroopa päeviku väitlusturniir Teejuht nutikale tarbijale 30. septembril
30.septembril 2006 toimub Euroopa päeviku väitlusturniir Teejuht nutikale tarbijale, mis on ühtlasi käesoleva õppeaasta Euroopa päevik: Teejuht nutikale tarbijale avaüritus.
Euroopa Jutud: Transnistria iseseisvumine ja Moldova - kokkuvõte
Eesti Euroopa Liikumise eestvedamisel toimus reedel, 22. septembril, vestlusring teemal Transnistria iseseisvumine ja Moldova. Transnistria iseseisvumisreferendumi kohta jagasid oma teadmisi mitmed spetsialistid, peaesinejana oli kutsutud Euroopa Parlamendi Moldova delegatsiooni juht Marianne Mikko.
Kutse Euroopa töötajate liikuvuse aasta üritustele 29. ja 30. septembril
Reedel, 29.09.2006, kell 11.00, algab Tartus Euroopa töötajate liikuvuse aasta raames kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajatele, noorsootööspetsialistidele ning Euroopa Liidu alase teavitusega tegelejatele suunatud konverents Kuidas aidata inimest, kes soovib minna Euroopasse?
Täna kolme aasta eest ütles Eesti rahvas JAH Euroopa Liidule
Rahvahääletusel 14. septembril 2003 toetas Eesti ühinemist Euroopa Liiduga ning põhiseaduse täiendamise seaduse vastuvõtmist 66,83 protsenti rahvahääletusel osalenuist. Foto: Pärnu Postimees
Euroopa Vabatahtlik Teenistus - kampaania
Käimas on vabatahtliku teenistuse kampaania. Esmaspäeval sai alguse Euroopa Liidu haridusprogrammi Euroopa Noored alaprogrammi Euroopa Vabatahtliku Teenistus kampaania.
Esseekonkurss Mida tähendab olla eurooplane?
Riigikantselei EL teabetalitus koos infoportaal Postimees Online-iga kuulutavad välja Euroopa Liidu teemalise esseekonkursi teemal ´Mida tähendab olla eurooplane?´
EL kaubanduspoliitika seminar Riias 19.-20.okt 2006
Training AcadEMI, the College of Europe and EuroChambres korraldab koolitusseminari Eesti, Läti ning Leedu kodanikeühendustele asjatundlikkuse arendamiseks Euroopa Liidu kaubanduspoliitika alal.
Kutse maailmahariduse seminarile 28.-29. augustil
Seminari eesmärgiks on tutvustada kodanikeühendustele sügisel avaldatavat Euroopa Komisjoni maailmahariduse projektikutset ning julgustada ühendusi oma projekte esitama.
MAAILMAPÄEV 16. septembril kell 12.00 - 20.00 Tallinnas Tammsaare pargis
Koostöös MTÜ Eesti Euroopa Liikumise ja Eesti Välisministeeriumiga korraldab Arengukoostöö Ümarlaud teist aastat tasuta kogupereüritust Maailmapäev, mille eesmärk on tõsta Eesti avalikkuse teadlikkust rahvusvahelisel tasandil tehtud arengukokkulepetest ja eesmärkidest ning tekitada suuremat huvi arengukoostöö temaatika vastu.
Tervitus kõigile Arengukoostöö sõpradele - kutsume teid Maailmapäevale!
koht: Tallinn, Tammsaare park, telklinnak aeg: laupäev 16.september 12.00 - 19.00
Eesti Euroopa Liikumise ja Eesti NATO Ühingu suveseminar/suvepäevad
Suveseminar leidis aset 28.-29. juulil Läänemaal Perakülas, looduskaunis kohas Nõva maastikukaitseala piiril, paari kilomeetri kaugusel rannast ning laulvatest liivadest. Kutsutud olid mõlema organisatsiooni liikmed, nõukogud, tegevbüroode töötajad, samuti külalised-esinejad.
Rooma lepingu 50. aastapäeva puhul kuulutab EL välja sünnipäevalogo konkursi Palju õnne sünnipäevaks, Euroopa Liit!
Konkursil kutsutakse osalema kunsti- ja disainitudengeid ning 2006. aastal disaini ala lõpetanuid, et kavandada sünnipäevalogo, mis oleks järgmisel aastal Rooma lepingu 50. aastapäeva ametlik sümbol.
Kodanikuõpetuse õpetajate simulatsioonimäng Võsul
Täna toimub Võsul kodanikuõpetuse õpetajate suvekool. 70 õpetajat üle Eesti osalevad uudsel Prantsusmaalt pärit metoodikal põhineval simulatsioonimängul, mis analüüsib arengu- ja tööstusmaade olukorda.
Pärnus avaldatakse toetust Valgevene demokraatlikele jõududele
Tallinn, 14.06.06 – Sel reedel, 16. juunil algusega 17.00 avaldatakse Pärnus Rüütli platsil toetust demokraatlikele jõududele Valgevenes.
Üle-euroopaline noortekaart EURO<26 nüüd ka Eestis
Erinevaid soodustusi ja rahvusvahelisi võimalusi pakkuv noortekaart EURO<26 alustab suvest aktiivset tegevust ka Eestis. Euroopa populaarseima noortekaardiga saab kasutada enam kui 100 000 soodustust kõikjal Euroopas, samuti aitab kaart noortel osa saada põnevatest rahvusvahelistest projektidest.
Küsi oma küsimus!
Eesti Euroopa Liikumine kutsub üritusele: "Küsi oma küsimus!"
29. mail Haapsalus ja 1. juunil Rakveres.
Viimased koolitused!
Mais ja juuni alguses toimuvad viimased 3 koolitust sel poolaastal. Sinu viimane võimalus osaleda "Rahvusvaheliste projektide juhtimise" ja "Projekti aruandluse" koolitustel!
Aasta Eurooplane on Jaan Kross
Aasta Eurooplane 2006 tiitli otsustas Eesti Euroopa Liikumise nõukogu anda lugupeetud kirjanik JAAN KROSS tema panuse eest Euroopa kultuuripärandi Eestisse ja Eesti ajaloo Euroopasse vahendamise eest
15. mail ETV-s eetrisse jõudev "Teateid tegelikkusest" saade tutvustab kuue noore eesti inimese eluolu Inglismaal: nende töid/õpinguid, Inglismaal oleku põhjuseid. Pikemalt tuleb saates juttu sealse elustiili ja kultuuriga kohandumisest.
Euroopa päev 9. mai 2006!
Aastal 2006 on Eestis Euroopa päeva sündmused planeeritud lisaks Tallinnale veel Tartusse, Pärnusse, Paidesse ja Kuressaarde. 9. mail toimuvad kõikides neis linnades Euroopa päeva raames avalikud üritused. MTÜ Eesti Euroopa Liikumine on projektile saanud rahastuse Avatud Eesti Fondilt ja Riigikantseleilt.
Heategevuslik jalutuskäik - Walk the World
21. mail toimub Tallinna Lauluväljakul kell 10.00 heategevuslik jalutuskäik Walk the World. Ürituse eesmärgiks on edasi anda teavet, kuidas nälja vastu võidelda. Maailmas on piisavalt toitu, kuid see on jaotunud väga ebavõrdselt ja osa sellest ei jõua sinna, kus seda ellujäämiseks vajatakse.
MyEurope@home konkursi võitnud kunsti- ja kirjatööd on üleval!
Võidutöid saab näha aadressilt http://www.euroopaliikumine.ee/myeurope
Pühapäeval, 16. aprillil Tammsaare pargis toimunud Valgevene toetusüritus oli edukas!
Üritusel osales ligi 500 inimest, kellest 200 andis ka oma allkirja. Internetis on kogunenud üle 600 allkirja.
Osale Valgevene toetusüritusel Tammsaare pargis 16.aprillil algusega 12.00!
Iga kuu 16. kuupäeval tähistatakse Valegevene solidaarsuspäeva. Sel päeval kustutavad valgevenelased 15 minutiks oma tubades tuled ja akendel süütavad küünlad. Nii mälestatakse Aljaksandr Lukašenka diktatuuri jooksul kadunud ja hukkunud kaasmaalasi ning seistakse vabaduse eest. Lisaks küünalde süütamisele korraldatakse meeleavaldusi ja demonstratsioone.
Aprllikuu Euroopa Klubi toimub 17.aprill 2006, kell 18.00!
Kuidas läheb Ida-Euroopal? - Olukord Valgevenes ja Ukrainas peale valimisi.
ÜLDKOOSOLEK 19.aprill kell 16.30 Tallinnas!
Igaaastane Eesti Euroopa Liikumise Üldkogu toimub 2006 aastal Tallinna Inglise Kolledžis, ruumis 017. Loe päevakorrast ja liikmeks astumisest lähemalt...
MyEurope@home konkursi võitjad selgunud!
16. jaanuar kuni 24. veebruar toimus Euroopa Komisjoni projekti myEurope@home raames üleeuroopaline kirjatööde ja kunstitööde konkurss "Mõtteid Euroopast".
Projekti inimressursside alane koolitus 20. -21.aprillil Tallinnas!
Soovid rohkem teada kuidas luua hästi töötav projekti meeskond ja tagada efektiivsem infovahetus siis see koolitus on mõeldud sulle!
Projekti aruandlus 17. märtsil Tallinnas!
Projekti aruandlus on vajalik iga projekti puhul, eriti kui tegemist tuleb rahastajatega. Meie ühepäevase koolituse jooksul tutvustatakse loogilist raamaatriksit, projekti planeerimise ja aruandluse seoseid, efektiivsete koosolekute läbiviimise põhitõdesid, projekti sisulist aruandlust, struktuuri ning selle koostamist, projekti hindamisviise jpm.Koolituse läbimisel on tõusnud teie teadlikus ja praktilised oskused projekti aruandluse koostamisest ning projektide hindamisest.
ETV saade
20. märtsi ETV saade "Teateid tegelikkusest" käib Ukrainas Odessa linnas külastamas seal tegutsevat Eesti vabatahtlikku Epp Adlerit.
Noorte projektijuhtide kool!
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine alustab 4. märtsil 2006 noorte projektijuhtide kooliga. Enam kui viis nädalat vältava koolitustsükli eesmärk on suurendada eesti noorte oma-algatuslikkust ja loovat mõtlemist ning aidata kaasa noorte konkurentsivõime suurenemisele läbi projektijuhtide koolist saadud teadmiste.
9. märtsil 2006 toimub järjekordne Euroopa Klubi!
Seekord on arutluse all olukord Valgevenes. Käsitlevateks teemadeks on seal peatselt toimuvad presidendi valimised ning sellega kaasnevad võimalikud muutused.
Sel nädalavahetusel: Noortekoolitus RAKVERES 25.-26.02.2006!
Noortele mõeldud projektijuhtimise koolitus "Ideest projektini"!
Wallströmi valget raamatut tutvustav arutelu.
Teisipäeval 14. veebruaril 2006 toimus Euroopa Komisjoni esinduses EELi poolt initsieeritud Wallströmi teabevahetuse valget raamatut tutvustav üritus.
Euroopa päeviku tellimusi võetakse vastu 24. veebruarini 2006!
Euroopa päevik: Teejuht nutikale tarbijale Euroopa päevik on üle-euroopaline projekt, mille eesmärk on teavitada noori nende õigustest tarbijana ja toetada neid teadlike valikute tegemisel.
Rahvusvaheliste projektide juhtimine TALLINNAS 18.-19. veebruaril!
Projektijuhtimise koolitus, kus täiendatakse teie teadmisi ja oskusi rahuvusvaheliste projektide kirjutamises ning juhtimises. Tutvustatakse efektiivsemaid viise partnerite ja rahastajate leidmiseks.
Noortekoolitus HAAPSALUS ja VILJANDIS 18. ja 19. veebruaril!
Oled oodatud kahepäevasele noortele mõeldud PROJEKTIJUHTIMISE KOOLITUSELE !
myEurope@home Kunsti- ja Kirjatööde konkurss
Projekti myEurope@home raames käivitus loovtööde konkurss, milles saavad osaleda kõik 17 kuni 25 aastased noored, kellele meeldib joonistada, kirjutada, luuletada, maalida, pildistada...
Väike heategu! EEL tegevbüroo abistas naftareostuse koristusel
Eile 01.02.2006 hommikul sai Eesti Euroopa Liikumise juhataja Ulrika Hurt teate Keskkonnaministeeriumilt, et vajatakse vabatahtlike kütusereostuse likvideerimiseks Nõva rannal. Kiirelt aeti kokku inimesed, kellel oli võimalik lahkuda Tallinnast ning kes omasid soovi teha midagi head...
Reedel 03.02.2006 toimub Koolitus: Projekti aruandlus
Projekti aruandlus on vajalik iga projekti puhul, eriti kui tegemist tuleb rahastajatega. Meie ühepäevase koolituse jooksul tutvustatakse loogilist raamaatriksit, projekti planeerimise ja aruandluse seoseid, efektiivsete koosolekute läbiviimise põhitõdesid, projekti sisulist aruandlust, struktuuri ning selle koostamist, projekti hindamisviise jpm.Koolituse läbimisel on tõusnud teie teadlikus ja praktilised oskused projekti aruandluse koostamisest ning projektide hindamisest.
Alates 23. jaanuarist saab tellida Euroopa päevikut!
Juba teist aastat osaleb Eesti Euroopa Liikumine/ Eurodesk Eesti üleeuroopalises projektis "Euroopa päevik" Eesti-poolse partnerina. Euroopa päevik on koolipäevik, millesse on lisatud 88 lehekülge infot erinevatel tarbimise ja tervise teemadel.
Eile tähistati Valgevene solidaarsuspäeva.
Valgevene solidaarsuspäeva on tähistatud 1999. aastast. Selle päeva raames mälestatakse neid, kes kadusid või hukkusid jõustruktuuride tegevuse tulemusena.
Noortekoolitus
Oled oodatud kahepäevasele noortele mõeldud PROJEKTIJUHTIMISE KOOLITUSELE sel NÄDALAVAHETUSEL!
UUED KOOLITUSED!
Noortekoolitused "Ideest projektini " 14-15 jaanuar Tartus ja 21-22 jaanuar Tallinnas. Rahvusvaheliste projektide juhtimine 14-15 jaanuar Tartus ja 26-27 jaanuar Tallinnas.
Euroopa päevikut saab tellida ka järgmiseks aastaks
Euroopa päevik: Teejuht nutikale tarbijale Euroopa päevik on üle-euroopaline projekt, mille eesmärk on teavitada noori nende õigustest tarbijana ja toetada neid teadlike valikute tegemisel.
EELi Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projekt pälvis Euroopa noortenädalal tunnustust
Osana Euroopa noortenädalast autasustatakse Euroopa noorte auhinnatseremoonial parimaid noorteprojekte. Teises kategoorias, kõige tähelepanuväärsem osalus Euroopa Vabatahtliku Teenistuses, esitati kandidaadiks Eesti Euroopa Liikumise ja Belgia Euroopa Liikumise projekt “ Valitsusväline koalitsioon ja kampaania Põhja-Eestis liitumaks Euroopa Liiduga.”
Idanaabrite uuring Eesti Euroopa Liikumise/ Peipsi Koostöö Keskuse ühisprogrammi Idavärav raames
Euroopa Liidu uued idanaabrid teel demokraatia suunas. Kuidas toetada kodanikuühiskonda?
Ferrero-Waldner: Naabruspoliitika tõestab oma vajalikkust
Euroopa Komisjon on avaldanud rahuolu Euroopa naabruspoliitika (ENP) viimase aasta edusammude üle. Komisjon koostab edasised tegevusplaanid süvendamaks ja laiendamaks ENPd. Aasta tagasi tutvustati esimesi tegevuskavu ning välissuhete volinik Benita Ferrero-Waldneri sõnul on ENP suutnud juba tõestada oma potentsiaali.
Euroopa Klubi
Kutsume teid järjekordsele Euroopa Klubi õhtule 22. novembril, mille seekordne teema on ”Välisabi andmine kriisipiirkondadele.” Kohtumisel jagavad oma teadmisi ja kogemusi tunnustatud praktikud: Eesti Punase Risti peasekretär Riina Kabi, Arengukoostöö Ümarlaua juhatuse liige Riina Kuusik ja Päästeameti peadirektor Mati Raidma.
Eestimaa perenaised – aidake vähendada suhkrutrahvi!
1. novembrist 25. novembrini kestab Tartumaa Põllumeeste Liidu poolt välja kuulutatud ainulaadne kodanikualgatus suhkrutrahvi vähendamiseks. Algatusega on ühinenud ka Eesti Euroopa Liikumine ja Kodukant.
Eesti Euroopa Liikumise uueks juhatajaks on alates tänasest Ulrika Hurt.
“Otsisime juhti, kellel oleks teadmisi ja suutlikkust Eesti Euroopa Liikumist esindada, juhtida ning arendada,” kommenteerib valikut Eesti Euroopa Liikumise president Riivo Sinijärv.
Eesti Euroopa Liikumine otsib vabatahtlike abi!
Eesti Euroopa Liikumine otsib vabatahtlike abi koostöös Tartumaa Põllumeeste Liiduga korraldatava kampaania raames „Eestimaa perenaised - aidake vähendada suhkrutrahvi”.
Süüta küünal Valgevene vabaduse toetuseks pühapäeval, 16. oktoobril!
Valgevene ei peaks olema üksi oma püüdlustes saada demokraatlikuks ja inimõigusi austavaks riigiks. Kui ka sina arvad nii, süüta 16. oktoobril kell 20.00 oma koduaknal küünal Valgevene vabadusvõitluse ohvritele. See on meie väike, kuid siiras austusavaldus ohvritele ja nende peredele ning toetus neile, kes täna võitlevad parema elu eest Valgevenes.
„Kas EL aitab kaasa Eesti valdade ja linnade elanike heaolu kasvule või mitte?”
13. oktoobril 2005 a. kell 11.00-13.00 korraldab Eesti Euroopa Liikumine kohalike valimiste kandidaatide avaliku kuulamise teemal "Kas EL aitab kaasa Eesti valdade ja linnade elanike heaolu kasvule või mitte?" Ümarlaud toimub Avatud Eesti Fondi ruumides, Estonia pst 5a, II korrus, Tallinn. Kuulamine annab ülevaate kandidaatide ja erakondade seisukohtadest, kuidas EL mojutab või ei mõjuta lähiaastate elu Eesti linnades ja maavaldades.
Noortekoolitus - Ideest projektini
8.-9. oktoobril, kahepäevane koolitusseminar ning simulatsioon, mille käigus: · tõuseb noorte eneseusk ning suureneb omaalgatus"); · ergutatakse arendama nii ennast kui ellu viima oma ideid"); · tutvustatakse võimalusi oma ideedele rakendust ning rahastust leida"); · õpitakse probleemilahendust, projektijuhtimist ning meeskonnatööd"); · simuleeritakse Euroopa Liidu otsustuskogude tööd ning testitakse noorte enda poolt välja käidud ideid!
Aasta Eurooplase tiitel anti Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile
Eesti Euroopa Liikumise nõukogu otsustas omistada Aasta Eurooplase tiitli Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA). Nõukogu otsustas PRIA-le omistada tiitli suure panuse eest Eesti maaelu edendamisse. Tänu PRIA tegevusele on põllumajandus- ja maaettevõtjad saanud varasemast rohkem investeerida tootmisse ning luua maale uusi töökohti. Aastatel 2001-2004 toetati Eesti põllumajandust ja maaelu kokku 1,1 miljardi krooniga. Kui sellele lisada taotlejate omapanus, on ettevõtjad ja seltsid maaellu investeerinud kokku 2,3 miljardit krooni.
Euroopa Nädal pakub kaasaelamisrõõmu kõikjal üle Eesti
Eesti Euroopa Liikumise eestvedamisel tähistatakse 4.-9. mai kõikjal Eestis Euroopa Nädalat. Erinevates maakonnakeskustes toimuvad nädala jooksul põnevad üritused, mis annavad praktilise info õppimisvõimalustest Euroopas ja samas kutsuvad üles vaidlema Eesti poliitikutega. Erakordse võimalusena saavad noored osaleda ka Euroopa Parlamenti jäljendavas mängus.
Värske uuring tutvustab Eesti ja meie kolme idanaabri suhteid
19. aprillil esitletakse programmi Idavärav raames valminud värsket uuringut, mis tutvustab Eesti ja EL-i suhteid kolme nüüdselt EL-i idapiiril paikneva riigiga: Ukraina, Valgevene ja Moldovaga. Tähelepanu keskmes on demokraatia ja kodanikeühiskonna olukord ning tulevikuväljavaated neis kolmes riigis, kus uue ühiskonnakorralduse ülesehitamine peale Nõukogude Liidu lagunemist ei ole sujunud kaugeltki nii edukalt kui Eestis.
IDAVÄRAV TÕI EESTISSE VENEMAA, VALGEVENE JA UKRAINA TEADLASED
28.veebruarist-4. märtsini toimus Tallinnas ja Tartus programmi IDAVÄRAV raames kohtumine nimetusega "Laienenud Euroopa Liidu avardunud võimalused koostööks idanaabritega". Kohtumine on osa Idavärava teadus- ja arenduskogukonna programmist, mis toetab Eesti, Loode-Venemaa, Valgevene, Ukraina ja Moldova teadlaste piiriülest koostööd.
Euroopa Parlamendi eesti keelne käsiraamat vabaühendustele
Avatud Eesti Fond tõlkis Eesti vabaühenduste tarbeks eesti keelde Act4Europe kampaania aktivistide poolt koostatud käsiraamatu Euroopa Parlamendi (EP) valimisteks
EESTI EUROOPA LIIKUMINE ON VALMIS OSALEMA EL UUE NAABRUSKONNA POLIITIKA (NNP) ELLUVIIMISES
NNP-deks nimetatakse INTERREG programme, mis pärast EL laienemist 1 mail 2004 a hakkavad toetama piireületavat koostööd EL uuel, rohkem kui 10,000 km pikkusel välispiiril SRÜ (Sõltumatute Riikide Ühendus), Ida-Balkani, Lääne-Balkani ning Ida- ja Lõuna- Vahemere riikidega. Eesti Euroopa Liikumine osaleb programmides, mis toetavad piiriülest koostööd Loode-Venemaa, Ukraina, Valgevene ja Moldovaga.
Euroopa Liit ja majandusküsimused: tulevaste eurosaadikute arvates on põllumajandus tähtis
Kokkuvõte 18. märtsil Kuressaares toimunud avalikust kohtumisest „Euroopa Jutud”. Ürituse peateemaks oli „Euroopa Liidu eelarve ja majandusküsimused.” Üheks olulisemaks probleemiks peeti põllumajanduse halba seisu ning pakuti välja lahendusi olukorra parandamiseks.
Eiki Nestor: ka Saksamaa ja Prantsusmaa peavad majandusstabiilsuse reeglitest kinni pidama
Arnel Pällo küsimused SDE Europarlamendi kandidaadile Eiki Nestorile. Intervjuu aluseks on 18. märtsil Kuressaares toimunud avalik kohtumine sarjas Euroopa Jutud 2004.
OTSIME NOORI OSALEMA EUROOPA LIIDU SIMULATSIOONIMÄNGUS
30.04 - 07.05.2004 korraldab Eesti Euroopa Liikumine Tallinnas seoses Eesti liitumisega Euroopa Liiduga simulatsioonimängu. Poliitikud ja üliõpilased harjutavad EL otsuste tegemise protsessi, mida saavad avapäeval jälgida ka kõik huvilised. Osalejaid on Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Saksamaalt. Simulatsioonimäng on ainulaadne võimalus proovida esindada mõnda Euroopa riiki ja arutelda EL asju nii nagu see reaalses otsuste tegemise protsessis olla võiks. Simulatsioonimängu on lubanud avama tulla peaminister Juhan Parts. Loe lähemalt ...
TUTVU MEIE PIDEVALT UUENEVA KOOLITUSPROGRAMMIGA
Loe lähemalt...
EESTI EUROOPA LIIKUMISE ÜLDKOGU TOIMUB 20.VEEBRUARIL 2004.A. KL 17.30
Loe lähemalt...
RAHVALIIDU KANDIDAAT EUROPARLAMENTI ROMAN MUGUR: KAS EL ON SIIS AINULT MAJANDUSLIIT?
Eesti Euroopa Liikumine intervjueeris Rahvaliidu Europarlamendi kandidaati RomaN Mugurit teemal: Euroopa Liit ja majandus. Loe lähemalt ...
Jõhvis räägitakse headest koostöötavadest ühenduste, Eesti ja EL avaliku võimu vahel
4. veebruaril algusega kl 16.00 Jõhvis (Rakvere tn 14 I korruse saalis) korraldab MTÜ Eesti Euroopa Liikumine seminari, mille eesmärk on tõsta Jõhvi piirkonna elanike teadlikkust Eesti Kodanikuühiskonna Arengukontseptsioonist ja EL sarnastest algatustest, mis toetavad inimeste osalemist ühiskonnaelu arendamisel.
Eesti Euroopa Liikumine toetab Kaliningradi Euroopa Liikumise vaatlejastaatust
Eesti Euroopa Liikumine toetab Kaliningradi Euroopa Liikumise vastuvõtmist Rahvusvahelise Euroopa Liikumise vaatlejaliikmeks, mis toetab EELi arvates kodanikuühiskonna arengut ja demokraatlike protsesside jätkumist Venemaal, mis sai tagasilöögi viimaste presidendivalimistega.
Esimese Eesti valitsusliikmena kohtus välisminister Ojuland Gruusia uue presidendi Mihhail Saakasviliga
Välisminister Kristiina Ojuland kohtus Strasbourgis Gruusia presidendi Mihhail Saakasvili ja välisminister Tedo Dzaparidzega kolmapäeva 28. jaanuri hilisõhtul. Kuna koostöö laienenud EL uute idanaabritega ja Taga-Kaukaasia riikidega on Eesti Euroopa Liikumise 2004.a. prioriteetne tegevusvaldkond, tervitab EEL Kristiina Ojulandi kohtumist Gruusia juhtidega.
ISAMAALIIDU KANDIDAAT EUROPARLAMENTI TUNNE KELAM: Kellele teeme panuseid?
Käesoleva aasta jaanuarist kuni juunini usutleb Eesti Euroopa Liikumine Europarlamendi kandidaate. Esimesena palusime iseenda ja oma erakonna seisukohti seoses 13. juunil 2004.a. toimuvate Europarlamendi valimistega tutvustada Isamaaliidu esimehel hr. Tunne Kelamil. Intervjuud on võimalik lugeda ka Delfis.
EUROOPA JUTUD AVAS EUROPARLAMENDI VALIMISTE KAMPAANIA
TÄNA, 15. jaanuaril kaks tundi kestnud debati käigus küsiti Europarlamenti pürgijatelt intrigeerivaid ning avalikkusele huvipakkuvaid küsimusi. Samuti kujunes väga kaasahaaravaks esinejate omavaheline vaidlemine.
Homme esitletakse kogumikku "Läänemere riigid ja Euroopa Liidu tulevik - laienenud Euroopa Liidu väljavaated"
Trükise eesmärgiks on ärgitada mõttevahetust Euroopa tuleviku teemadel uute ja vanade Läänemere liikmesriikide vahel. Mitmed tuntud autorid käsitlevad EL-ga seonduvaid müüte, väärarusaamasid, küsitavusi ja tulevikuväljavaateid. Eesti essee, pealkirjaga 'Laienev Euroopa - ainulaadne liit', kirjutas Sven Mikser.
UUED KOOLITUSED: Eesti Euroopa Liikumise koolitusprogramm alustab
Koolitusprogramm on koostatud nii, et siit leiab omale sobiva kursuse nii inimene, kel puuduvad teadmised Euroopa Liidu põhimõtetest, kui spetsialist, kes soovib enda teadmiste taset tõsta: programmist võib leida EL põhikursuse "Igaühe Euroopa: arusaadavalt Euroopa Liidust" kui spetsiifilisi koolitusi nagu näiteks "Kohaliku omavalitsuse arengukava Euroopa Liidu tingimustes" või "Edukas lobby-töö Euroopa Liidus".
AVALIKE KOHTUMISTE SARI
13. juunil 2004.a. valivad Eesti kodanikud esmakordselt oma esindajad Euroopa Parlamenti. Sarnane olukord on veel 9-s liituvas riigis. Sel aastal toimuvad valimised loovad uue olukorra ka tänastele EL kodanikele ja ametnikele. Seda, millist rolli Euroopa Parlament uues olukorras omama hakkab ja kuidas näevad selles oma rolli Eestist Europarlamenti pürgijad, on võimalik arutada jaanuarist-juunini 2004 toimuvatel avalikel kohtumistel Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Võrus ja Jõhvis.
HÄID PÜHI JA EDUKAT LÕIMUMISE AASTAT EUROOPASSE!
EEL Tallinna büroo on talvepuhkusel 24.12.2003-4.01.2004. Oleme teie päralt alates 5.jaanuari 2004 kl.9.00-st. Eesti Euroopa Liikumine soovib kõikidele oma sõpradele ja koostööpartneritele häid pühi!
Avati EL struktuurifonde tutvustav kodulehekülg
Rahandusministeerium avas aadressil http://www.struktuurifondid.ee/ Euroopa Liidu struktuurifondide kodulehe, mille peamine eesmärk on tuua kogu struktuurifonde puudutav informatsioon tulevaste rahataotlejateni.
Euroopa Liidu toetajate arv kasvas
Toetus Euroopa Liiduga ühinemisele on valimisealiste Eesti kodanike seas pärast septembrikuist rahvahääletust mõnevõrra tõusnud, selgub uuringufirma Emor küsitlusest.
AVALIKE KOHTUMISTE SARI
Euroopa Jutud on Eesti Euroopa Liikumise poolt alates 2001.a.korraldatav kohtumiste sari kodanike ning Eesti ja Euroopa poliitikute, diplomaatide, ametnike, teadlaste, kodanikeühiskonna, kunsti- ja kirjandusinimeste vahel eesmärgiga toetada Euroopa idee levikut Eestis.
Eurobarometer: eestlased eelistavad julgeolekutagatisena Euroopa Liitu
Eesti avaliku arvamuse silmis on eelistatud julgeolekugarantiiks Euroopas USA ja NATO asemel hoopis Euroopa Liit, selgus reedel Brüsselis avalikustatud Eurobaromeetri küsitlusest.
Eesti vabaühendused: EL Põhiseaduslik lepe peab valmima avatuse õhkkonnas
Vabaühendused on mures, et kinniste uste taga võib tekkida ahvatlus tavapäraseks poliitiliseks kauplemiseks, mis on lubamatu ühistest demokraatlikest väärtustest lähtuva põhiseadusliku lepingu loomisel.
TNS Emor: kümneaastane kogemus väärtushinnangute uuringute RISCTM alal näitab mitmes vallas eestlaste mõtlemise sarnasust Euroopa inimestega
Kedagi ei üllata, et Eesti inimene elab majanduslikult halvemini kui keskmine eurooplane. Teisalt arvame, et euroopaliku mõttemaailmaga oleme üsna samal lainel.
Läti ütles "Jah": Euroopa Liiduga ühinemist toetas 67% valijatest
Läti kodanikud hääletasid 20. septembril peetud referendumil veenva ülekaaluga Euroopa Liiduga ühinemise poolt. Liitumist toetas 67 protsenti valimas käinutest, vastu hääletas 32,3 protsenti. 0,7 protsenti sedelitest olid kehtetud. Vaatamata lahvatanud valitsuskriisile osales rahvahääletusel 1 002 256 inimest ehk 72,53 protsenti kõigist hääleõiguslikest kodanikest, mis on kõrgeim valimisaktiivsus Balti riikides.
Eesti ütles 'Jah': Euroopa Liiduga ühinemist toetas 66,83% valijatest
Rahvahääletusel 14. septembril 2003 toetas Eesti ühinemist Euroopa Liiduga ning põhiseaduse täiendamise seaduse vastuvõtmist 66,83 protsenti rahvahääletusel osalenuist, vastuhääli oli 33,17 protsenti. Rahvahääletusel osales 555 835 inimest ehk 64,02 protsenti hääleõiguslikest kodanikest. Rahvahääletusel osales 555 835 inimest ehk 64,02 protsenti hääleõiguslikest kodanikest.
70% EL ühinemise poolt: kõrge toetusprotsent ei ole ajutine nähtus
Augusti teises pooles kavatses Euroopa Liiduga ühinemist otsustaval rahvahääletusel kindlasti osaleda 71 protsenti valimisealistest Eesti kodanikest, kellest hääletanuks ühinemise poolt 70 ja vastu 30 protsenti, selgus Emori küsitlusest.
Eesti Keelenõukogu: Euroopa Liiduga ühinemine on eesti keele kestmajäämisele pigem kasulik kui kahjulik.
Liikmestaatus võimaldab praeguse arusaamise järgi leida rohkem vahendeid üleilmastumise kahjulike keeleliste mõjude vähendamiseks ja eesti keele arendamiseks, kinnitas Eesti Keelenõukogu täna tehtud avalduses.
Euroopa Liitu pooldavate avalduste arv küündib kahekümneni
Ligi 20 erinevat kodanikuühendust või huvigruppi on väljendanud oma selget poolehoidu Eesti liitumisele Euroopa Liiduga. Neile lisanduvad erakonnad. Hiljuti tegi oma avaliku "jah" avalduse Eesti Evangeelne Luterlik Kirik.
Kultuuriinimesed tegid avalduse Euroopa Liidu toetuseks
Viivi Luik, Elmo Nüganen, Jüri Arrak, Jüri Engelbrecht, Hirvo Surva ja Andrus Kivirähk avaldavad oma ühiskirjas toetust Eesti liitumisele ELga. Ühises avalduses viitavad nad kuulsa politoloogi Samuel Huntingtoni teooriale "Tsivilisatsioonide kokkupõrge", mille kohaselt kulges Euroopa tsivilisatsiooni piir mööda Narva jõge.
Euroopa Liiduga ühinemise pooldajate arv kasvab
Juulis toimunud Emori küsitluse andmetel kavatses ELiga ühinemist otsustaval rahvahääletusel kindlasti osaleda kaks kolmandikku valimisealistest kodanikest ning neist hääletanuks Euroopa Liiduga ühinemise poolt 62 ning vastu 38 protsenti.
Peaminister tunnustas Liikumise Jah Euroopa Liidule tööd
Täna, 31. juulil, toimus Vabariigi peaministri ja mittetulundusühingu Eesti Euroopa Liikumise (EEL) poolt algatatud Liikumise Jah Euroopa Liidule esindajate kohtumine. Kohtumisel arutati vaba mõttevahetuse korras kodanikeühiskonna osa euroteavitusprotsessis.
11 Head Põhjust Öelda Jah Euroopa Liidule
"11 head põhjust..." on Jah-liikumise teavitusmaterjal, mida levitame plakatite ja lendlehtedena kõikjal üle Eesti. Palume kõikide liikmete ja huviliste abi ning toetust materjalide levitamisel oma lähikondsete seas, oma kodukandis, töökohas jne. Materjalide saamiseks pöörduge palun Jah Liikumise poole tel (0) 693 5235 või e-posti aadressil info@jaheuroopaliidule.ee
Eurovastaste kolm valet
Liikumine Jah Euroopa Liidule vastab kolmele põhilisele väitele, mida Eestis tegutsevad eurovastased oma teavitustöös kasutavad.
10 FAKTI EUROOPA TULEVIKUKONVENDI TÖÖST JA PÕHISEADUSLIKU LEPINGU PROJEKTIST
Loe edasi...
Liikumise Jah Euroopa Liidule ja Haridusfoorumi korraldatud seminari osalejad toetasid Eesti liitumist EL-ga
18. juunil Tallinna Reaalkoolis toimunud seminaril "EUROOPA LIIDUGA LIITUMINE- MÕJUD EESTI ISESEISVUSELE JA INIMESTE HEAOLULE" osalejad, kelle hulgas oli näiteks Riigikogu liige Siiri Oviir, Falck Eesti esimees ja Jah liikumise eestkõneleja Peeter Tohver, majandusteadlane Heido Vitsur, Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees Marek Strandberg jpt, toetasid Eesti liitumist Euroopa Liiduga.
Rahvaliit kutsub hääletama ELga ühinemise poolt
Eesti suurim erakond - Eestimaa Rahvaliit - tegi eile, neljapäeval 3. juulil avalduse, milles kutsus kõiki valijaid hääletama 14. septembri referendumil Euroopa Liiduga ühinemise poolt.
Vabariigi Presidendi, Riigikogu esimehe ja peaministri ühine "Jah Euroopa Liidule" avaldus
Riigi tippjuhid - president Arnold Rüütel, Riigikogu esimees Ene Ergma ja peaminister Juhan Parts - tegid avalduse, kus teatavad, et hääletavad Euroopa Liiduga ühinemise poolt ja kutsuvad kõiki sama tegema
Enamus prantslasi pooldab Euroopa Liidu laienemist
Euroopa Liidu ühe suurima liikmesriigi, Prantsusmaa, elanikest 64% toetavad liidu laienemist.
Norra naiste ja noorte seas toetuse kasv Euroopa Liidule suurim
Ajalehe Nationen võrdlusest selgus, et võrreldes eelmise sügise ja selle kevade Norra avaliku arvamuse uuringute tulemusi seoses EL liikmelisusega, on suurim toetuse tõus toimunud naiste ja noorte hulgas. Teade avaldati samaaegselt valminud ja avalikkusele esitletud uuringuga Norra alternatiividest Euroopa Majanduspiirkonna liikmelisusele, kus ühe tugevama alternatiivina nähakse Euroopa Liidu liikmelisust
Euroopa Liidule oma moto
Üks võimalik moto võiks olla "Ühendatud oma mitmekesisuses", mida kinnitas ka konvendi president Valéry Giscard d'Estaing äsja lõppenud Thessaloniki tippkohtumisel Kreekas.
Chirac toetab Prantsusmaal EL põhiseaduse küsimuses rahvahääletuse korraldamist
Thessalonikis EL tippkohtumisel ajakirjanikega kohtudes märkis Prantsusmaa president Chirac, et peab loogiliseks rahvahääletuse korraldamist EL uue põhiseaduse vastu võtmiseks.
Hinna temaatika on EL eelsel perioodil üle tähtsustatud
Täna Liikumise Jah Euroopa Liidule ja Eesti Haridusfoorumi poolt Tallinnas korraldatud seminaril "Euroopa Liiduga liitumine - mõjud Eesti iseseisvusele ja inimeste heaolule" leidsid sõnavõtjad, et hinnatemaatika on ELga liitumise eelsel perioodil üle tähtsustatud.
Soomlased ei poolda Euroopa Liidu presidendi nimetamist
Soome Gallupi poolt läbiviidud arvamusküsitlusest selgus, et 85% soomlastest ei toeta Euroopa Liidu presidendi nimetamist ja 61% soovib, et praegu kehtiv tasakaal Euroopa Liidu institutsioonide vahel säiluks.
EL Tulevikukonvendi juhtkond võttis arvesse mitmed 16 väikeriigi poolt tehtud ettepanekutest avades võimaluse kompromissideks
Pikka aega kestnud lahkhelid tulevikukonvendis jõuavad lõpule. Täna esitas konvendi presiidium kompromissettepanekud Euroopa Liidu institutsionaalse ülesehituse osas, mis arvestavad ka väikeriikide ettepanekuid.
Eesti–Euroopa Liidu ühise nõuandekomitee koostatud aruanne märkis ära positiivselt Eesti Euroopa Liikumise tegevuse
Aruanne märgib, et mõned kodanikuühendused osalevad juba efektiivselt Euroopa Liidu alase info levitamises Eestis. Nende hulka kuulub ka Eesti Euroopa Liikumine.
Eesti Euroopa liiduga ühinemise toetuses on tänu Leedu rahvahääletusele toimunud oluline tõus
Uuringufirma Emor poolt mai teises pooles läbi viidud küsitlusest selgus, et 15 protsenti küsitlusel osalenutest ütles, et Leedu rahvahääletuse tulemused mõjutavad nende hääletusotsust. “Samas välistas täielikult Leedu rahvahääletuse tulemuste mõju oma hoiakutele 60% Eesti kodanikest,” märkis Emori suunajuht Aivar Voog.
Euroopa Päeva tähistatakse konverentsi ja tänavaüritustega
Reedel 9. mail toimub Tallinnas, Eesti Kõrgemas Kommertskoolis Euroopa Päevale pühendatud kõrgetasemeline konverents “Kopenhaagenist Kopenhaagenini”, mis annab ülevaate Eesti eurointegratsiooniprotsessist viimase kümne aasta jooksul. Lisaks korraldab Liikumine Jah Euroopa Liidule mitmeid tänavaüritusi Paides, Tartus, Haapsalus ja Jõhvis
Eesti hakkab kujundama Euroopa poliitikat
Valitsus kiitis eile heaks ühinemislepingu Euroopa Liiduga, millele president Arnold Rüütel ja välisminister Kristiina Ojuland täna Ateenas alla kirjutavad.
Eesti vastutus Phare programmi järelvalve ja juhtimise eest suureneb
Pidades silmas Eesti tõenäolist liitumist Euroopa Liiduga 2004. a. otsustas Euroopa Komisjoni ja Eesti kõrgete riigiametnike ühine järelevalvekomitee suurendada ja parendada Eesti-poolset juhtimist kõigi eeltõukeprogrammide rakendamisel.
Euroopa Parlament avab Tallinnas oma esinduse
Euroopa Parlament avab lähemal ajal Balti riikide pealinnades oma alalised esindused, mis hakkavad teavitama avalikkust, ajakirjandust ja ametnikke Euroopa Parlamendi tegevusest.
53,6% maltalastest toetab liitumist Euroopa Liiduga
Malta kodanikud andsid 8. märtsil toimunud rahvahääletusel oma nõusoleku Euroopa Liiduga ühinemiseks. Hääletamas käis 91 protsenti valimisõiguslikest saarlastest. Ühinemise poolt hääletas 53,6 protsenti referendumil osalenuist.
Aasta Eurooplased 2002 on Rait Talvik ja Aivar Niinemäe
Eesti Euroopa Liikumine andis 4. märtsil üle oma traditsioonilise Aasta Eurooplase tiitli. Käesoleval aastal otsustas EELi nõukogu anda välja kaks tiitlit, noore mõjutaja ja põllumeeste/ühenduste kategoorias.
Eesti Euroopa Liikumise avalik pöördumine
Eesti Euroopa Liikumise ülkogul 4. märtsil võeti vastu liikumise avalik pöördumine - "Eesti panus uude Euroopa Liitu: avatus".
Kevade tähistamine Eesti ja Euroopa koolides
Üle Euroopa tähistatakse koolides 21. märtsil Euroopa kevadpäeva. Kevade saabumine ei tähenda muudatusi ainult looduses. Euroopa kevadpäeva eesmärk on arutada Euroopa tulevikku – milline peaks olema Euroopa Liit (EL) tulevikus? Mida me ootame EL-lt? Mida saab Eesti anda EL-le?
Erakonnad näevad Eesti ja Euroopa Liidu tulevikku sarnaselt
27. veebruaril toimunud erakondade debatil "4 päeva enne valimisi ja 200 päeva enne referendumit" ilmnes, et Eesti suuremate parteide esindajad näevad põhijoontes sarnaselt EL tulevikku ja Eesti rolli selles. Siiski selgus, et erakonnad tunnevad rohkem huvi sügisel toimuva referendumi kui Eesti edasise positsiooni vastu.
Missugune peaks Euroopa Liit olema?
Perioodil september 2002 – veebruar 2003 toimusid Eesti Euroopa Liikumise eestvedamisel erinevates maakondades Euroopa Liidu tuleviku teemalised ümarlauad, et ühelt poolt anda teavet olemasolevatest visioonidest ja mudelitest, teiselt poolt kuulata ära ja arutada kodanike ja organisatsioonide seisukohti. Projekti lõpp- ja ankeetküsitluse tulemustega saab tutvuda 17. veebruaril kl 16-18 toimuval projekti tulemuste esitlusel Välisministeeriumi väikeses pressisaalis
Prantsuse ja Saksa suursaadik arutavad Euroopa Juttude sarjas Saksa-Prantsuse koostöö üle
Prantsuse Vabariigi President Charles de Gaulle ja Saksamaa kantsler Konrad Adenauer allkirjastasid 22. jaanuaril 1963.a. Élysée palees prantsuse-saksa koostöölepingu. Nimetatud sündmus oli tähelepanuväärse etapi alguseks Prantsusmaa ja Saksamaa vahelise leppimise ajaloos. Sellest ajast peale on ta kaasa aidanud Euroopa ühendamise protsessile, mis on meie mandrile kaasa toonud ajaloo pikima rahuperioodi. Leppimine toimus arvestades rahvuslike identiteetidega ja soovides luua ühine, kõigile Euroopa riikidele avatud ülesehitus. Sellest ja millist rolli mängib tänapäeval Saksa-Prantsuse telg Euroopa Liidus jaanuarikuu kohtumisel sarjas Euroopa Jutud. Tule 22.jaanuaril 16-18 Rahvusraamatukogu suurde konverentsisaali kuulama ja kaasa mõtlema...
Ivar Raig valetas
Euroskeptik Ivar Raig valetas teisipäeval, kui ta ütles, et Euroopa Liidust lahkuvad riigid peavad tagasi maksma liidust saadud toetused. Raigi sõnul maksab Taani praegu tagasi 1985. aastal Euroopa Liidust lahkunud autonoomse piirkonna Gröönimaa toetusi (BNS 14.01.02).
Laupäeval, 11. jaanuaril algab Euroopa Haridusfoorum
Eesti Euroopa Liikumine korraldab laupäeval koostöös Eesti Haridusfoorumiga Euroopa Haridusfoorumi, mille tulemusena loodavad korraldajad panna aluse laiemale ühiskondlikule arutelule Eesti kui aktiivse EL liikmesriigi eelistustest oma tuleviku, sh ka Euroopa ühise haridusruumi kujundamisel. Euroopa Haridusfoorum on teine jätkufoorum Euroopa Kodanikuühiskonna Foorumile, mis leidis aset 21-23. märtsini 2002. Esimene jätkufoorum - Euroopa Maaelu Foorum - toimus 29. novembril 2002.a. Tartus.
Vaimu- ja majanduseliit tervitas liitumiskõneluste lõpetamist
Kultuuritegelased, teadlased ja ettevõtjad tegid laupäeval avalduse, milles nad tervitavad liitumisläbirääkimiste lõpetamist Euroopa Liiduga ning rõhutavad selle sündmuse ajaloolist tähtsust.
Täna toimub teavituspäev "Tere tulemast, Eesti, Euroopa Liitu!"
Eesti Euroopa Liikumine (EEL) jagab täna Tammsaare pargis rahvale värsket teavet liitumisläbirääkimiste tulemustest ning vahendab koostöös Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide saatkondade töötajatega eestimaalastele sõnumit, mis ütleb, et me oleme teretulnud EL-i.
Euroopa Maaelu Foorum süstis maainimestesse optimismi
29.novembril Eesti Euroopa Liikumise poolt korraldatud Euroopa Maaelu Foorumil Tartus leidis kinnitust, et tänu Taani uutele ettepanekutele mitmes põllumajandus- ja kalanduspeatüki lõikes on Eesti läbirääkijad saavutamas meie põllumeestele rahuldavat tulemust
Kodanikupäeval, 26.novembril alustab Eesti Euroopa Liikumise eestvedamisel tööd sõltumatu ekspertgrupp, et välja pakkuda kaasaegse kodanikuhariduse ainekava koostamise põhimõtted
Kodanikuhariduse õpetamise uuendatud põhimõtteid on vaja selleks, et seoses Eesti peatse liitumisega EL-ga, saaks selleks seatud institutsioonid viia sisse täiendused olemasolevatesse ainekavadesse ja õppematerjalidesse valmistamaks paremini ette meie kodanikke, kui tulevasi EL kodanikke, realiseerima oma põhiõigusi ja vabadusi.
Erakondade esindajad kinnitasid 19.11.02 toimunud avalikul kohtumisel “Euroopa Jutud”, et EL põhiseadus kaitseks ennekõike väikeriike nagu Eesti
Eesti Euroopa Liikumise korraldatud avalikul arutelul leidsid Riigikogus esindatud erakondade esindajad üksmeelselt, et EL põhiseaduslik leping kaitseb ennekõike väikeriike, sest paneb paika selged ja ühtsed reeglid liikmesriikidele ning ühistele institutsioonidele. Seetõttu oleks Eesti seisukohalt mõistlik toetada selle lepingu vastu võtmist.
Erakondade esindajad peavad homme Välisministeeriumis toimuval avalikul kohtumisel “Euroopa Jutud” aru, kas Euroopa Liit vajab põhiseadust.
Eesti Euroopa Liikumine (EEL) pühendab oma selle aasta II poole Euroopa Juttude sarja avaürituse 19.11.2002 kl 16.00-17.30 Välisministeeriumi pressisaalis EL põhiseaduse teemale ning on palunud kõikide Riigikogus esindatud erakondade esindajaid arutama koos huvilistega teemal, kas EL vajab põhiseadust. Eesti Euroopa Liikumine ei eelda, et erakondadel on antud küsimuses selge seisukoht, pigem on see katse elavdada poliitikute abiga avalikku arutelu antud küsimuses.
Eesti Euroopa Liikumine leiab, et Euroopa Rahvaste Kongressi loomine muudab EL keerulisemaks ja selle juhtimise kallimaks
28. oktoobril esitas EL Tulevikukonvendi president Valéry Giscard d’Estaing esimese ametliku eelnõu EL põhiseadusliku lepingu struktuurist. Eesti Euroopa Liikumise arvates on tegu sammuga edasi EL reeglite, ülesannete ja struktuuride lihtsamaks muutmiseks. Tulevane põhiseadus peaks aga sisaldama selgemaid mehhanisme, kuidas väikesed liikmesriigid saavad põhiseaduslikult end kaitsta suurriikide ülemvõimu eest juhul kui selleks vajadus tekib.
Euroopa Komisjon soovitab 2004. aastal Euroopa Liitu vastu võtta kümme uut liiget, sealhulgas Eesti, Läti ja Leedu
Loe edasi...
Tulevikukonvendi president Giscard d’Estaing tunnustas Rahvusvahelise Euroopa Liikumise tegevust
Rahvusvaheline Euroopa Liikumine (REL) korraldas 10. septembril Brüsseli Palais d'Egmont's EL Tulevikukonvendi liikmete auks vastuvõtu, millest võttis osa rida tunnustatud Euroopa poliitikuid ning kus konvendi president avaldas tunnustust RELi tegevusele tulevikudebati arendamisel.
EL Tulevikukonvendi asepresident Jean-Luc Dehaene kohtub Tallinnas Eesti kodanikuühiskonna esindajatega
19. septembril viibib Eestis ametlikul visiidil EL Tulevikukonvendi asepresident hr Jean-Luc Dehaene, kes lisaks meie ametlikele esindajatele kohtub ka kodanikuühiskonna esindajatega. Kohtumisel on kavas anda hr Jean-Luc Dehaene'ile ülevaade EL Tulevikukonvendi Eesti Kodanikuühenduste Kontaktgrupi tööst ja seisukohtadest seoses EL tulevikuga ning arutada tihedama koostöö võimalusi Konvendi presiidiumiga. Eesti Euroopa Liikumist esindab kohtumisel EELi juhataja Aivar Roop.
Kodanike ettevalmistamine EL-ga liitumisega kaasnevatest uutest õigustest ja kohustustest peab tõhustuma
Eesti Euroopa Liikumine on seisukohal, et praegune kodanikuõpetuse programm nii põhikooli, kutseõppeastuste, täiendõppe kui vabahariduse tasemel ei anna täielikku ja objektiivset teavet meie kodanikele kui tulevastele EL kodanikele uue staatusega kaasnevatest uutest õigustest ja kohustustest. Seoses sellega korraldab Eesti Euroopa Liikumine sel sügisel Phare EIDHR programmi toel ja koostöös Inimõiguste Instituudiga kaks ekspert ümarlauda. Ümarlaudade oodatav tulemus on põhimõtted, mille alusel saab täiendada olemasolevat riiklikku kodanikuõpetuse õppekava ning täiendkoolituse ja vabahariduslikke õppekavasid
Riik töötab välja iga Eesti elaniku elujärje parandamiseks mõeldud dokumenti
Riik töötab arengukava kallal, mis hakkab katma kõiki neid valdkondi, mille arendamiseks taotleb Eesti aastatel 2003-2006 Euroopa Liidu struktuurfondidest raha. Juba esimesel aastal pärast liitumist peaks abi ulatuma üle 3,5 miljardi krooni. Nimetatud dokument on ainuke alus raha saamiseks EL-lt.
Ungarlased ootavad EL liikmelisuselt elukvaliteedi tõusu, liidu jätkumist rahvusriikide liiduna, mille ühiskassasse ollakse valmis maksma kuni 2% SKP-st
Selle aasta juunis kujundas Ungari Kodanikuühiskonna Nõukogu (Hungarian Civil Society Council) seisukohad EL tulevikust. Eestis alustas tööd sarnane kogu - EL Tulevikukonvendi Eesti Kodanikuühenduste Kontaktgrupp - mis kujundas samuti 3. septembril Tallinnas toimunul koosolekul oma seisukohad EL tulevikust. Seisukohad antakse 9. septembril ametlikult üle Riigikogu Euroopa Asjade Komisjonile.
EL TULEVIKUKONVENDI EESTI KONTAKTGRUPP SAI TUULT TIIBADESSE
Eilne Euroopa Tulevikukonvendi Eesti kodanikuühenduste kontaktgrupi kogunemine oli inspireeriv nii ühendustele kui Eesti esindajatele Konvendis. Tulevikukonvendi asendusliige Henrik Hololei tõstis esile kodanikuühenduste arutelu asjalikkust. 9. septembril k.a. antakse Riigikogu Euroopa asjade komisjoni koosolekul kontaktgrupi senised seisukohad Konvendi liikmetele ka üle.
Eesti Euroopa Liikumise seisukohad EL tulevikust nüüd kättesaadavad Tulevikukonvendi koduleheküljel kõigile huvilistele
EL Tulevikukonvendi presiidium otsustas selle aasta alguses konvendi töö laiapinnalisuse tagamiseks kutsuda ellu kodanikuühiskonna foorumi, millel on ka oma kodulehekülg. Sinna saavad saata oma seisukohti kõik foorumi juurde registeerunud kodanikuühendused, sotsiaalmajanduslikud, akadeemilised ja muud avalikes huvides tegutsevad organisatsioonid. Hetkel ainukese Eesti kodanikuühendusena on foorumi koduleheküljel võimalik tutvuda Eesti Euroopa Liikumise seisukohtadega nii eesti kui inglise keeles
Eesti Euroopa Liikumine on seisukohal, et EL Põhiõiguste harta tuleb muuta EL põhilepingute siduvaks osaks protokollina ja Hartast kujuneks üks peamisi alustalasid EL põhiseaduslikule tekstile
Eesti Euroopa Liikumine kujundas EL Tulevikukonvendi Eesti Kodanikuühenduste Kontaktgrupi põhiõiguste harta staatuse töörühma jaoks välja oma seisukohad neljas põhiõiguste harta staatust puudutavas küsimuses
3. septembril toimub EL Tulevikukonvendi Eesti kodanikuühenduste kontaktgrupi 1. laiendatud koosolek
14. augustil käesoleval aastal loodud EL Tulevikukonvendi Eesti kodanikuühenduste kontaktgrupi 1. laiendatud koosolekul esitatakse kontaktgrupi liikmete seisukohad 4 EL tulevikku puudutavas küsimuses. Koosolek toimub 3. septembril kl. 15-18 Tööandjate Maja Peetri saalis Toompeal. Koosolekut juhatavad Kontaktgrupi poolt Mall Hellam Avatud Eesti Fondist ja riigi poolt EL Tulevikukonvendi liige Henrik Hololei. Kutsutud on ka kõik 6 Eesti esindajat EL Tulevikukonvendis.
Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteel valmib raport Eesti kodanikeühiskonna organisatsioonide osalemisest Euroopa Liiduga liitumise protsessis
20–22 augustini külastas Eestit Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomisjoni (EMSK) Euroopa Liidu ning Eesti ühise nõuandekomitee ( ÜNN) liige Clive Wilkinson. Visiidi eesmärk on koostada ühisraport “Eesti kodanikeühiskonna organisatsioonide osalemine Euroopa Liiduga liitumise protsessis”. Oma Eesti-visiidi ajal külastas Clive Wilkinson ka Eesti Euroopa Liikumist.
Noorte arvates sobiks Eestile, kui Euroopa Liidul oleks tulevikus põhiseadus
12. augustil, rahvusvahelisel noortepäeval toimunud ümarlaual, mille korraldamises osales ka Eesti Euroopa Liikumine, osalenud esindajad üle 20 noorteorganisatsioonist leidsid, et Eesti võiks toetada EL põhiseaduse vastuvõtmist
EUROOPA LIIDU TULEVIKUKONVENDI EESTI KODANIKUÜHENDUSTE KONTAKTGRUPP ALUSTAB TÖÖD
Eesti Euroopa Liikumise, Avatud Eesti Fondi, Jaan Tõnissoni Instituudi ja Naisuurimuskeskuse initsiatiivil kutsutakse kolmapäeval, 14. augustil kokku EL Tulevikukonvendi Eesti kodanikuühenduste kontaktgrupp, mille eesmärk on anda kodanikuühenduste poolne panus tulevikudebatti ja arutada, millise EL-ga Eesti tahaks liituda. Kontaktgrupp on avatud kõikidele kodanikuühendustele ja mitteformaalsete gruppidele. Selleks, et teada saada kuidas kontaktgrupiga liituda ja kuidas ta tööle hakkab, tule 14.08 kl 12.00-ks Rahvusraamatukogu kuppelsaali. Koosoleku päevakava KLIKI SIIN
NOORTELE ROHKEM VÕIMALUSI
12. augustil tähistatakse noortepäeva, mille peateema on noorte osalus ja suurem kaasamine erinevate otsuste ettevalmistamisel. Noortepäeval korraldavad Euroopa noortekonvendi Eesti delegatsioon, Eesti Euroopa Liikumine, Eurointegratsiooni büroo ja Haridusministeerium Euroopa tuleviku teemalise ümarlaua Rahvusraamatukogus Tallinnas. Ümarlaud pakub võimaluse vastata küsimusele “Millist Euroopat me siis tahame?”.
EESTI EUROOPA LIIKUMISE 2. SUVEPÄEVAD&KOOL TULEKUL
Eesti Euroopa Liikumine kutsub kõiki liikmeid, toetajaid ja muidu huvilisi osalema Kaitseliidu Võsu puhkebaasis 10-11. augustini toimuvatel liikumise 2. suvepäevadel. Selle aasta suvekooli üldteemaks on "BALTI ÜHTSUS - MÜÜT VÕI TEGELIKKUS?". Lisaks praktilisele koolitusele nagu nt relvakäsitlus esinevad ettekannetega nii endine kui praegune välisminister ning rida teisi huvitavaid inimesi. Suvepäevad toimuvad koostöös Eesti NATO Ühinguga
NOORTEÜHENDUSTE ÜMARLAUD "MILLIST EUROOPAT ME SIIS TAHAME?" 12.augustil Rahvusraamatukogus
EL Noortekonvendi, Eesti Euroopa Liikumise ja Eurointegratsiooni Büroo koostöös toimub 12. augustil - rahvusvahelisel noortepäeval - kl.12.00 Rahvusraamatukogu kuppelsaalis noorteühendustele suunatud ümarlaud, mille eesmärk on anda Eesti noorte poolne panus EL tulevikudebatti.
Analüütikud: Eesti palgatõus kiireneb ühinemisel Euroopa Liiduga
Juhtivate majandusanalüütikute seas läbiviidud küsitlus näitab, et Eesti keskmise palga kasv osutub Euroopa Liidus kiiremaks kui liidust välja jäädes. Palgatõusu toetab eelkõige majanduskasv, mis Euroopa Liiduga ühinemisel kiireneb tänu abiprogrammidele ja suurenevatele välisinvesteeringutele.
Valitsus otsustas teisipäeval toetada Eesti kodanikeühiskonna arengu
Valitsus otsustas teisipäeval toetada Eesti kodanikeühiskonna arengu kontseptsiooni, mis laiendab kolmanda sektori õigusi. Dokument loob eeldused kolmanda sektori senisest aktiivsemaks osalemiseks õigusloomes ning avalike teenuste laiemaks delegeerimiseks mittetulundusühendustele.
Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee ja Eesti nõuandekomitee alustas tööd
Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee (EMSK) ning Eesti kodanikuühiskonna esindajate nõuandekomitee (Joint Consultative Committee) alustas tööd. Ühiskomisjoni eesmärk on kaasata kandidaatriigi, Eesti, kodanikuühiskonda rohkem liitumisprotsessi. Komitee Eesti-poolne kaasesimees on EAKL-i esinaine Kadi Pärnits ja EMSK poolne kaasesimees Filip Harmo Drotz Soome Tööstuse ja Tööandjate Konföderatsioonist. EMSK poolt on komitee liige ka britt Clive Wilkinson, kes on Eesti Euroopa Liikumise kutsel kahel korral esinenud Eestis.
EUROOPA SUURIMAID NOORTEINFO VÕRGUSTIKKE - EURODESK - ALUSTAB EESTIS
Eestis alustab tegevust Euroopa suurimaid noorteinfo võrgustikke Eurodesk. Eurodesk tegutseb täna 25 riigis ja hõlmab 360 partnerorganisatsiooni. Eestis esindab Eurodeski Eesti Euroopa Liikumine. Mis on Eurodesk ja kuidas saavad sellest kasu Eesti noored - selle kohta saab täpsemat teavet 22. juulil kl 15-17 toimuval Eurodesk Eesti infopäeval Eesti Noorsootöökeskuses Uuslinna 10.
1000 Euroopa noort kirjutasid valmis oma nägemuse Euroopa Liidu põhiseadusest
Eesti Euroopa Liikumise nõukogu liige ja Euroopa Noored Föderalistid - Eesti president Denis Matrov osales kahenädalasel intensiivsel seminaril Kopenhaagenis, mille väljundiks sai tulevase EL põhiseaduse tekst. Denis Matrovi muljeid Kopenhaageni suurüritusest saab lugeda KLIKKIDES siin.
Euroopa Liikumine teavitas koos Eurointegratsiooni Büroo ja Haridusministeeriumiga noori Euroopa Noortekonvendist
1. juulil ja Tartus Haridusministeeriumi hoonesse kohaletulnud noorteühenduste esindajatele jagasid oma teadmisi ja muljeid tulevikudebatist Riigikogu liige ja Euroopa konvendi Eesti esindaja Liia Hänni, Eesti Euroopa Liikumise eestvedaja Aivar Roop, Eurointegratsioonibüroo tulevikukonvendisekretariaadi eksperdid Viljar Veebel ja Gert Antsu, Noortekonvendi Eesti esindaja Nele Ruubel ning Riigikogu Euroopa-asjade komisjoni sekretariaadi juhataja Olev Aarma.
Enamus eestimaalasi toetaks Eesti liitumist Euroopa Liiduga
Kui Euroopa Liiduga ühinemist otsustav referendum toimuks täna, siis annaks üle 60% hääletajatest oma hääle Eesti ühinemisele Euroopa Liiduga.
EELi BÜROO ON SUVEPUHKUSEL 1.-21.JUULINI K.A
Meie telefoniliinid ja uksed on kõikidele liikmetele ja huvilistele jääle avatud alates 22. juuli kl. 10.00-st Mõnusat suve!
EEL ÜLDKOGU VALIS RIIVO SINIJÄRVE UUEKS PRESIDENDIKS
27. juunil toimunud EELi korraline üldkogu valis ühingu uueks presidendiks aktiivse liikme, endise välisministri ja saadiku, praegu Eesti Raudtee tegevjuhi asetäitjana töötava Riivo Sinijärve. Üldkogul toimunu kohta rohkem KLIKI
Eesti huvides on demokraatlikum ja tugeva ühise välis- ning julgeolekupoliitikaga Euroopa Liit
Eesti Euroopa Liikumine on sõnastanud oma seisukohad ELi institutsionaalsest ning välis-ja julgeolekupoliitilisest tulevikust, et anda Eesti kodanikuühiskonna poolne panus EL tulevikukonvendi arutlustesse konvendi juurde loodud kodanikuühiskonna foorumi kaudu.
Eesti Euroopa Liikumine tunnustab suurima panuse andjaid ühineva Euroopa tutvustamisel
Kodanikuühendus Eesti Euroopa Liikumine annab teist aastat välja tiitlit Aasta Eurooplane. Koostöös kirjastusega Varrak antakse sel aastal tiitlid välja ajakirjaniku, mittetulundusühingu või sihtasutuse, maakonna ja õpetaja või õpilase kategoorias.
EUROOPA LIIKUMINE MURES RIIGIKOGU VÕIMETUSE PÄRAST NIMETADA OMA ESINDAJAD EL TULEVIKUKONVENTI
Eesti Euroopa Liikumine saatis 6.juunil Riigikogu fraktsioonide esimeestele ja juhatuse liikmetele avaliku kirja, milles väljendab oma muret RK võimetuse pärast nimetada oma 4 esindajat EL Tulevikukonventi. EL Tulevikukonvendi presiidium on otsustanud luua 6 töörühma, kellel igaühel pureda 2-3 konkreetset Nizza tippkohtumisel tõstatud EL tulevkuküsimustega seotud alaküsimust. KLIKI et vaadata, mis küsimustega 6 töörühma tööd juba sel kuul alustavad.
KESTAB KODANIKEÜHENDUSTE REGISTREERIMINE EL TULEVIKUKONVENDI 27.JUUNIL TOIMUVAKS KODANIKUÜHISKONNA 3. FOORUMIKS
Kuni 17. juunini saavad kodanikeühendused registeerida ennast osavõtuks 27. juunil toimuvaks EL Tulevikukonvendi nn kodanikeühiskonna foorumist (3. konvendi dialoogi ja informatsioonifoorum koostöös Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteega) kus kodanikuühiskonna esindajad saavad kohtuda konvendi liikmetega. KLIKI täpsema info saamiseks
Fotokonkursi EUROPATH CROSSROAD võidutöödest koostatud näitus nüüd Tallinna Lennujaama terminalis
Näitus on koostatud Eesti Euroopa Liikumise poolt korraldatud üle-eestilisele konkursile Europath Crossroads laekunud parimatest töödest
Riigikogu esindaja EL Tulevikukonvendis toetab föderaalset tuleviku Euroopa Liitu
Riigikogu esindaja EL Tulevikukonvendis Peeter Kreitzberg ütles eile, et toetab föderalistlikku EL mudelit, kuid suhtus kriitiliselt tsentraliseeritult juhitavasse tuleviku Euroopa Liitu.
TULE ARUTLEMA JA KÜSIMA KAS EUROOPA VAJAB FÖDERALISMI VÕI MITTE NING MIDA ARVAVAD SELLEST MEIE ESINDAJAD RIIGIKOGUS?
Eesti Euroopa Liikumine kutsub 16. mail kl 16-18 oma igakuiste avalike kohtumiste sarjas EUROOPA JUTUD kõiki huvilisi Rahvusraamatukogu väikesesse konverentsisaali, kus koos Prantsuse saadiku T.E hr J-J.Subrenat ja Riigikogu esindajaga EL Tulevikukonvendis hr P. Kreitzbergiga arutleda selle üle, kas Euroopa vajab föderalismi, kui, siis millist ja kuidas suhtuvad tuleviku föderaalsesse Euroopa Liitu eestlased ja prantslased?
SELLE AASTA EUROOPA PÄEV ON PÜHENDATUD KULTUURILISELE IDENTITEEDILE EUROOPA LIIDU TINGIMUSTES
Eesti Euroopa Liikumise poolt korraldatavate Euroopa Päeva ürituste eesmärk Tallinnas Tammsaare pargis 9.mail ja Tartu Raekoja platsis 10.mail on demonstreerida eestlastele erinevate rahvuste, sealhulgas eesti kultuurilise identiteedi elujõu võimalikkust ja perspektiive Euroopa Liidu tingimustes.
Eesti Euroopa Liikumine koostöös eestifoto.ee'ga kuulutab välja fotokonkursi EUROPATH CROSSROADS
Fotokonkurss on osa Euroopa Päev 2002 üritustest, mille eesmärgiks sel aastal on tutvustada Euroopa kultuuride mitmekesisust ja säilimis- ning rikastumisvõimalusi Euroopa ja ELi tingimustes. Fotokonkursi eesmärk on innustada Eesti inimesi teadvustama oma igapäevaelu seotust Euroopaga - selle kultuuriga kõige laiemas mõttes - läbi neid ümbritsevate nähtuste ja esemete jäädvustades need fotodele.
Eesti Euroopa Liikumine peab õiglaseks ja otstarbekaks tööjõu vaba liikumise põhimõtete rakendamist kohe Euroopa Liiduga ühinemisel
Kuna praeguse seisuga (see võib muutuda) ei soovi Euroopa Liit laiendada Eestile tööjõu vaba liikumise põhimõtteid enne seitset aastat, leiab Eesti Euroopa Liikumine jätkuvalt, et see ei ole otstabekas ega ka õiglane eestimaalaste suhtes.
Eesti loobub tõenäoliselt tax-free üleminekuperioodist, seda toetavad ka tööandjad
2. aprillil 2002 välisminister Kristina Ojulandiga kohtunud Eesti Tööandjate Keskliidu liikmed avaldasid toetust valitsuse plaanile loobuda tax free 6,5 aastase üleminekuperioodi taotlusest
Mis muutub Eesti elus maksumaksja vaatenurgast pärast liitumist Euroopa Liiduga?
Kui palju muutuvad Eesti riiklike maksude laekumised, sh kui palju vähenevad laekumised impordi käibemaksust? Kui suured varalised kohustused tekivad Eestil ELi ees, sh ELi valitsemisaparaadi ülalpidamiseks? Kui palju planeeritakse saada ja milliste valdkondade arendamiseks ELilt toetussummasid? Kas Rahandusministeeriumil on olemas EL liikmelisusega kulutuste tekkimisel vastavate summade kompenseerimise kava riigieelarves või on kava vähendada eelarvelisi kulutusi ja mille arvelt?
Euroopa 50 juhtiva keskkonnaorganisatsiooni esindajad arutavad Tallinnas Ida–Euroopa metsanduse strateegiat ja illegaalset puiduäri
Eesti Roheline Liikumine korraldab tänasest laupäevani Tallinnas foorumi, kus Euroopa 50 juhtiva keskkonnaorganisatsiooni esindajad arutavad Ida–Euroopa metsanduse strateegiat ja illegaalset puiduäri.
MIDA ARVAVAD KODANIKUD EUROOPA LIIDU TULEVIKUST
Eesti Euroopa Liikumine tutvustas märtsis oma aruteluküsimustikku EL tulevikust, kuna EEL on seadnud oma eelseisva aasta prioriteediks valitsusvälise Eesti-sisese tulevikudebati elavdamise. Kuni 2003.a. sügiseni korraldab EEL 4 temaatilist Euroopa kodanikeühiskonna foorumit (esimene Euroopa Maaelu ja Säästva Arengu Foorum sel sügisel) ja 9 maakondlikku tulevikufoorumit, kus püütakse kodanike abiga aruteluküsimustikus tõstatatud jm. küsimustele, vastuseid leida.
Milline on Eesti ja Euroopa ilusaim linnulaul?
Üheaegselt Eurovisooni lauluvõistlusega korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Ornitoloogiaühing ja TELE2 üle-Euroopalise linnulaulu võistluse Birdeurovision 2002. Internetis toimuval hääletamisel selgitatakse välja, milline on Euroopa ilusaima lauluga lind.
Euroopa Liidus tee avatud .eu tipptaseme domeeni loomiseks
".eu internetidomeeni tekitamine loob ka küberruumis Euroliidu internetikasutajate seas tõeliselt euroopaliku idenditeedi,” ütles Euroopa Komisjoni liige ja Euroopa kõrgeim ametnik interneti küsimustes Erkki Liikanen.
Kehtiv ettevõtte tulumaks võib Eesti pärast liitumist EL-ga kohtusse viia
Ettevõtte tulumaks ei ole ametlik liitumisläbirääkimiste teema Euroopa Liiduga, kuid see haakub topeltmaksustamise välistamisega ning on juba täna vastumeelt mõnele Euroopa riigile ja seal tegutsevale ettevõttele
Algab Euroopa Päevade sari "Eurooplased nagu meie"
Euroopa Komisjoni Delegatsioon Eestis ning Euroopa Liidu Infokeskus korraldavad koostöös Eesti maakondade ja Euroopa Liidu liikmesriikide saatkondadega Eestimaa erinevates paikades Euroopa päevade sarja "Eurooplased nagu meie".
Euroreferendum: Kui Eesti rahvas ikka ei taha ELi minna, siis ega me sinna saagi!
Eesti Euroopa Liikumise korraldatud briifingul 21. märtsil Tallinnas rahvusraamatukogus ütles Eesti Euroopa Liikumise nõukogu ja Riigikogu liige Toomas Hendrik Ilves, et pole kuigi tõenäoline, et ükski mõistlik valitsus hakkaks Eestit ELi viima rahva tahte vastaselt. «Kui Eesti rahvas ikka ei taha ELi minna, siis ega me sinna saagi,» märkis Ilves.
TUTVU I EUROOPA KODANIKEÜHISKONNA FOORUMI ETTEKANNETE JA RAPORTITEGA
Eesti Euroopa Liikumise koduleheküljel on nüüdsest võimalik tutvuda I Euroopa Kodanikeühiskonna Foorumi sõnumiga avalikkusele, ettekannete ja töörühmade raportidega.
Kas inglise keel on ikka väljapääs EL keeltepaabile pärast Ida-Euroopa riikide liitumist liiduga
Alois Berger (Die Woche) leiab Eesti Ekspressi vahendusel, et lahendus Euroopa Liidu keelelisele segadusele pärast EL laienemist on inglise keele kasutuselevõtt EL ametliku suhtlemise keelena. Eesti Euroopa Liikumise avalike kohtumiste sarjas "Euroopa Jutud" jaanuaris kohtunud prof Marju Lauristin ja soome-rootsi kirjanik ning endine Europarlamendi liige Jörn Donner olid tuleviku EL keelepoliitikast rääkides seisukohal, et vaatamata 21 keele tõlkimise keerulisusele tuleviku EL-s on see odavam kui sõda
Ilmuma hakkas sõltumatu EL Tulevikukonvendi tööd kajastav ajaleht CROCODILE
Ilmus esimene ajalehe CROCODILE number, mis asutati 1980.a. selleks, et kajastada Strasbourg'i restoranis nimega Crocodile kooskäinud föderalistide klubi ideid. Crocodile klubi juhtis tuntuimaid Euroopa föderaliste Altiero Spinelli
Meri uurib Euroopa Uniooni mõistet
Ametist lahkunud president Lennart Meri teeb katse võtta Eestis Euroopa Liidu mõiste kõrval kasutusele sõnapaar Euroopa Unioon.
I Euroopa Kodanikeühiskonna Foorumist osavõtjad on valmis valdkondlikuks valitsusväliseks eurodebatiks
Täna Tallinnas lõppenud I Euroopa Kodanikeühiskonna Foorum leidis, et debatt Eesti astumise üle EL-i peab konkretiseeruma, sest on viimane aeg nö. suud EL-ga liitumise asjades puhtaks rääkida, kuna eelseisva aasta jooksul otsustakse EL-s asjade üle, mis mõjutavad Eesti elu vähemalt lähema 10 aasta jooksul.
Eesti Euroopa Liikumisel valmis aruteluküsimustik EL tulevikust
Eesti poliitikud, rääkides EL tulevikust, on korduvalt väljendanud vajadust valitsusvälise foorumi järele, mitu kodanikeühiskonna organisatsiooni omakorda valmidust kohe peale sellise foorumi kokku kutsumist selles kaasa lüüa. Eesti Euroopa Liikumine (EEL) otsustas sellele väljakutsele vastata ja pöördub Eesti avalikkuse poole, et kutsuda kokku kodanike EL tulevikufoorum. EEL eesmärk on elavdada ja juhtida arutelu erinevate osapoolte vahel pakkudes selleks välja algatavad aruteluküsimused. 22-23.3 Tallinnas toimuval I Euroopa Kodanikeühiskonna Foorumil arutatakse esimest korda avalikult küsimustikus püstitatud küsimusi, seejärel korraldab EEL piirkondlike minifoorumeid erinevates Eestimaa paikades eesmärgiga elavdada arutelu selle üle, millise EL-ga eestimaalased tahaksid liituda?
Vabariigi president loodab Eesti eurodiskussiooni hoogustumisele ja kindlustunde suurenemisele selles valdkonnas
Vabariigi president hr Arnold Rüütel leiab, et hea võimalus sisukaks mõttevahetuseks Euroopa Liiduga liitumise ja Euroopa tuleviku teemadel avaneb Eestis ka 22.-23. märtsil Tallinnas toimuval esimesel Euroopa Kodanikuühiskonna Foorumil, mille patrooniks ta ka ise on. "Loodetavasti annab see ettevõtmine ja Eestis üha hoogustuv diskussioon Euroopa küsimustes kindlustunnet ka Riigikogu ja valitsuse esindajatele Euroopa Liidu tulevikukonvendis", ütles vabariigi president
Vabariigi president hr Arnold Rüütel on Eesti Euroopa Liikumise poolt korraldatava Euroopa Kodanikeühiskonna Foorumi patroon
Vabariigi president hr Arnold Rüütel nõustus hakkama Eesti Euroopa Liikumise poolt 22.-23.03.2002 Tallinnas korraldatava Euroopa Kodanikeühiskonna Foorumi patrooniks, kuna vabariigi president mõistab ja toetab foorumi korraldamise eesmärke.
Seoses tulevikukonvendi töö algamisega loodi Brüsselis omaalgatuslik EL konstitutsiooni vastu võtmist toetav võrgustik
27. veebruaril teatasid Rahvusvaheline Euroopa Liikumine, Euroopa konstitutsiooni toetusgrupp Euroopa Parlamendis, Euroopa majandusliku Koostöö Liiga (ELEC), Euroopa Noored Sotsialistid (ECOSY), Gauche Europeenne, EL Noorte Liberaalide ja Radikaalide Liit (LYMEC), Realites Europeennes du Present, Euroopa Föderalistide Liit (UEF) ja Euroopa Noored Föderalistid, et 24. veebruaril lõid nad üheskoos nn. föderalismi kontaktgrupi "Föderaalne hääl: Euroopa Konstiutsiooni võrgustik"
Enn Soosaar ja Eesti Euroopa Liikumine kutsuvad tavainimesi arutlema Euroopa tuleviku üle
"Tollel foorumil on meil võimalus arutada ühinemise paljusid probleeme ja aspekte. Selleks ajaks on juba toimunud poliitikute Euroopa Tulevikukonvendi esimene istung. Aeg on küps, et kokku saaksid nii kodanikuühendustel põhinevate valitsusväliste organisatsioonide kui ka seadusandliku ja täidesaatva võimu esindajad ning väljendaksid neis küsimustes oma arvamust", ütleb Soosaar
Iiri Aasta Eurooplane valitud
Iiri president Mary McAleese kuulutas täna välja Iiri Euroopa Liikumise poolt välja antava Iirimaa Aasta Eurooplase tiitli saaja. Üritust korraldab juba aastaid Iiri Euroopa Liikumine koostöös lennufirmaga Aer Rianta.
I EUROOPA KODANIKEÜHISKONNA FOORUM
Eesti Euroopa Liikumine koostöös Rahvusvahelise Euroopa Liikumisega viib 22-23. märtsini Reval hotell Central konverentsikeskuses läbi üle-euroopalise kodanike omaalgatust ja Euroopa Liidu tulevikku käsitleva foorumi
Enn Soosaar kirjutab eurooplaste ühise keele leidmisest
Kolumnist ja kirjanik Enn Soosaar avaldab järgmisel nädalal pöördumise, mis käsitleb eurooplaste ühise keele leidmise vajadust ja kodanikeühiskonna võrgustikke
Hollandi kirjanik, filmitegija, muusik ja mõtleja Serge van Duijnhoven tuleb Eestisse
Hollandi kirjanik, filmitegija, muusik ja mõtleja Serge van Duijnhoven tuleb Eesti Euroopa Liikumise kutsel Eestisse ja võtab osa avalikest kohtumisest projekti Euroopa Jutud raames nii Tartus kui Tallinnas. Huvitava ja ekstravagantse isemõtlejaga räägib Euroopa tulevikust, identiteedist ja kultuurist poeet ja saatejuht Karl-Martin Sinijärv
Laekeni tippkohtumise ajal kogunenud Kodanike Assamblee 2004 eelraport valmis
12 Eesti kodanikeühendust ja sihtasutust kasutas võimalust Euroopa Liidu institutsioonide ja liikmesriikide valitsuste mõjutamiseks EL tuleviku küsimustes Laekenis 13-15.12.2001 toimunud EL tippkohtumisega paralleelselt aset leidnud Kodanike Assamblee 2004 kaudu
Viivitus Eesti esindajate nimetamise üle EL tulevikukonventi on ohtlik
Eesti Euroopa Liikumine leiab, et viivitamine Riigikogu esindajate nimetamisega EL tulevikukonventi on väga murettekitav ja ohtlik. See näitab Eesti parlamendierakondade suutmatust teha koostööd riiklikult olulistes küsimustes, kus kõik arenenud riigid jõuavad tavaliselt kiiresti üksmeelele.
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng