Uudiste arhiiv
Homme esitletakse kogumikku "Läänemere riigid ja Euroopa Liidu tulevik - laienenud Euroopa Liidu väljavaated"
Trükise eesmärgiks on ärgitada mõttevahetust Euroopa tuleviku teemadel uute ja vanade Läänemere liikmesriikide vahel. Mitmed tuntud autorid käsitlevad EL-ga seonduvaid müüte, väärarusaamasid, küsitavusi ja tulevikuväljavaateid. Eesti essee, pealkirjaga 'Laienev Euroopa - ainulaadne liit', kirjutas Sven Mikser.
Trükises on üles tähendatud sagedasemad EL-i ning põhiseadusliku lepinguga seonduvad poolt- ja vastuargumendid kõigis kuues kõne all olevas riigis. Eraldi tuuakse välja ka rahvuslikud iseärasused ning intrigeerivamad küsimused. Toimetus ja autorid loodavad, et see trükis lisab EL debatti ka Läänemere vaatenurga - arvamused koha pealt. Trükise esitlus toimub 15. jaanuaril kl. 16.00 algava avaliku kohtumise 'Euroopa jutud' raames Välisministeeriumi pressisaalis (Islandi väljak 1, Tallinn). Trükise tasuta koopia saavad Eestimaa koolid ja avalikud raamatukogud. Piiratud koguses on trükist tasuta võimalik tellida kõigil huvilistel Eesti Euroopa Liikumise büroost tel. (0) 6 935 235 või e-postiga info@euroopaliikumine.ee, Katrin Lugina. Madis Tilga, projektijuht madis@euroopaliikumine.ee
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng