Uudiste arhiiv
Euroopa Nädal pakub kaasaelamisrõõmu kõikjal üle Eesti
Eesti Euroopa Liikumise eestvedamisel tähistatakse 4.-9. mai kõikjal Eestis Euroopa Nädalat. Erinevates maakonnakeskustes toimuvad nädala jooksul põnevad üritused, mis annavad praktilise info õppimisvõimalustest Euroopas ja samas kutsuvad üles vaidlema Eesti poliitikutega. Erakordse võimalusena saavad noored osaleda ka Euroopa Parlamenti jäljendavas mängus.
Euroopa Nädala tegevused algavad juba kolmapäeva, 4. mail, Haapsalus ja lõppevad suure rahvaüritusega 9. mail Tallinnas, Tammsaare pargis. Viies suuremas maakonnakeskuses toimuvad Euroopa päevad kutsuvad nii noori kui vanu kaasa mõtlema teemadel, millised võimalused on eestlastel Euroopas ja kuidas neid võimalikult edukalt ära kasutada.

Euroopa päevade raames tutvustavad noorte võimalusi Euroopas õppimiseks ja liikumiseks noortevõrgustiku Eurodesk liikmed. Kohal on ka Eestis elavad noored välismaalased, kes jagavad omi kogemusi, kuidas on elada võõras riigis ja mida see neile annab. Päeva teeb eriti põnevaks Euroopa Parlamendi replica orologi di lusso simulatsioonimäng, kus noored ise saavad proovida, kuidas on esindada oma riiki Euroopa Parlamendis ja kuidas nii oluline institutsioon tegelikkuses töötab.

Kohalikele üritustele on kõikjal kaasatud erinevad Eesti poliitikud ja päeva lõpetuseks näitab Kinobuss filme. Seega, tegevust jagub päeva jagu nii noortele kui vanadele!

Euroopa Päevade toimuvad järgmistes kohtades:
Kolmapäev, 4. mai – Haapsalu
Neljapäev, 5. mai – Paide
Reede, 6. mai – Põltsamaa
Laupäev, 7. mai – Otepää
Pühapäev, 8. mai – Rakvere

Euroopa Nädal lõppeb Euroopa Päeva tähistamisega Tallinnas. Algusega kl 12 toimub Tammsaare Pargis suur rahvaüritus - osalejad saavad nautida laulu ja tantsu, koolinoorte kultuuriprogrammi jne. Ürituse kulminatsiooniks on Aasta Eurooplase väljakuulutamine. Päeva lõpetab Maarja.

Euroopa Nädala jooksul korraldatatavate ürituste päevakava vaata siit: http://www.euroopaliikumine.ee/europeday/Paevakava.html

Mida korraldavad teised organisatsioonid, vaata siit: www.euroopanadal.info

Info:
Triin Terasmaa
Eesti Euroopa Liikumine
Euroopa nädala projektijuht
Tel: 6 419 678
GSM: 56 233 062
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng