Uudiste arhiiv
Eesti Euroopa Liikumine korraldab ümarlaua diskussiooni “Kas Euroopa Liidu lõpp või uue ajastu algus?”
Teisipäeval, 7. juunil kell 11:00-13:00 korraldab Eesti Euroopa Liikumine Avatud Eesti Fondi ruumides poliitikute, ekspertide ja ajakirjanike osalusel ümarlaua arutelu “Kas Euroopa Liidu lõpp või uue ajastu algus?” Diskussiooni tulemusel soovib Eesti Euroopa Liikumine pakkuda objektiivset informatsiooni ning analüüsi Prantsusmaa ja Hollandi põhiseadusliku lepingu referendumite negatiivsete tulemuste kohta.

Eesti Euroopa Liikumine korraldab diskussiooni, et koos arutada ja mõista, miks prantslased ja hollandlased ütlesid „ei” Euroopa põhiseaduslikule leppele. Kas prantslased ja hollandlased on Euroopa Liidus pettunud või oli tegemist usaldushääletusega oma riigi juhtidele? Kas EL laguneb ja ühised poliitikad asenduvad kitsaste rahvuslike huvide kaitsmisega? Kas prantslaste ja hollandlaste „ei” võib olla Euroopa koostöö kainenemise algus ja õppetund poliitikutele? Kuidas mõjutavad viimaste päevade sündmused Eesti poliitikat ja majandust?
 
Ümarlaua arutelu juhib Eesti Euroopa Liikumise president Riivo Sinijärv. Arutelust võtavad osa Hollandi Kuningriigi suursaadik Eestis, pr. Joanna M. van Vliet, Euroopa tulevikukonvendi endised liikmed Liia Hänni (Eesti Euroopa Liikumise nõukogu liige) ja Peeter Kreitzberg (Riigikogu liige), Välisministeeriumi asekantsler Euroopa Liidu küsimustes Riina Ruth Kionka"); Eesti Looduskaitse Seltsi esimees Juhan Telgmaa"); sotsiaalse kommunikatsiooni ja avalikkussuhete ekspert Aune Past"); Postimehe ajakirjanik Erkki Bahovski ja Eesti Panga majanduspoliitika allosakonna juhata Ülo Kaasik. Kohtumisele oodatakse ka Prantsusmaa ja Hollandi kodanikke, ajakirjanikke jt.
 
Diskussioon toimub inglise keeles. Arutelul osalemiseks palume ennast eelnevalt registreerida e-posti aadressil
info@euroopaliikumine.ee.
 
Euroopa Jutud on Eesti Euroopa Liikumise poolt viiendat aastat korraldatav avalike kohtumiste sari kodanike ning Eesti ja Euroopa poliitikute, diplomaatide, ametnike, teadlaste, kodanikuühiskonna esindajate, kunsti- ning kirjandusinimeste vahel eesmärgiga toetada ühtse ja tugeva Euroopa idee levikut ning Euroopa Liidu tulevikudebatti Eestis.
 


Lisainfo:

 


Rait Talvik

Eesti Euroopa Liikumise juhataja
Tel 6 419 679
E-post
rait@euroopaliikumine.ee
 www.euroopaliikumine.ee

 

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng