Uudiste arhiiv
Eesti Euroopa Liikumine otsib vabatahtlike abi!
Eesti Euroopa Liikumine otsib vabatahtlike abi koostöös Tartumaa Põllumeeste Liiduga korraldatava kampaania raames „Eestimaa perenaised - aidake vähendada suhkrutrahvi”.
Hinnatõusu kartuses ja hoidiste valmistamiseks kogusid koduperenaised enne Euroopa Liiduga liitumist tõenäoliselt umbes 40 000 tonni suhkrut ning kampaania eesmärgiks on seda Brüsselis tõestada kogudes 3000-4000 hoidistepurki.

Käesolev kampaania on hea võimalus osaleda kodanikualgatuslikus ettevõtmises, mis viib eestlaste seisukoha ainulaadsel viisil Brüsselisse. Lisaks saavad kogutud moosidest osa ka Eesti lastekodulapsed.

Vabatahtlike abi on vaja hoidiste vastuvõtmisel Tallinnas Rahvusraamatukogu kogumispunktis. Kampaania kestab 1. novembrist 25. novembrini ning kogumispunkt on avatud kell 10-16. Töö aja ja mahu lepime kokku vastavalt vabatahtliku võimalustele. Info ja registreerimine e-posti aadressil info@euroopaliikumine.ee ja telefonil 6 419 678.

Võta sõber kaasa ja näed, kuidas heast mõttest saab osavõtlike inimeste väikse panuse abil tehtud suure töö!

Kui napib aega hoidiseid koguma tulla, viige ise mõni purk lähimasse kogumispunkti!

Eesti Euroopa Liikumine
Estonia pst 5A, 10143
Tallinn
8 419 678

PRESSITEADE

Eestimaa perenaised – aidake vähendada suhkrutrahvi!


Põllumeeste õiglustunnet riivab EL põllumajandusvoliniku väljaütlemine mõni kuu tagasi korraldatud pressikonverentsil: «Kujutage ette, 91 000 tonni suhkrut koduperenaiste keldrites!», pöördus Boel ruumis viibivate ajakirjanike poole, kes selle peale naerma pahvatasid.

Koduperenaiste keldrites pole tõesti 91 000 tonni suhkrut, kuid hinnatõusu kartuses ja hoidiste valmistamiseks on see kogus tõenäoliselt 40 000 tonni. Selle koguse võrra peakski Brüssel meie suhkrutrahvi vähendama. Tuleb siis Brüsselile tõestama hakata, et Eestis ikka keedetakse moosi ja seda mitte euroopalikust "puuviljast" porgandist.

Tartumaa Põllumeeste Liit kuulutab välja kogu Eestit hõlmava kodanikualgatuse EL poolt ebaõiglaselt määratud suhkrutrahvi vähendamiseks. Kutsume kõiki eestimaalasi ning mittetulundusühinguid meie algatusega ühinema, ühinenud on juba Kodukant ja Eesti Euroopa Liikumine. See kodanikealgatus on EL kontekstis küllaltki ainulaadne ja peaks otsustajad Brüsselist sundima trahvi vähendama.

Kutsume kõiki perenaisi vaatama üle oma hoidisted, kus on kasutatud suhkrut. Valige välja paar-kolm kõige kvaliteetsemat ja paluge lastel-lastelastel ka sildid joonistada, kus kirjas, millise moosiga tegemist ja kes selle keetis ning tooge hoidised allpooltoodud aadressidel, kõik kogumispunktid on avatud kella 9-16ni. Palume teil seal ka kirja panna, mitu kilogrammi suhkrut sisaldavaid hoidiseid te sellel aastal keetsite.

Kampaania kestab 1. novembrist 25. novembrini. Iganädalaselt anname ajakirjanduses teada kampaania käigust – palju igas maakonnas on hoidiseid kogutud. *Kampaania lõppeesmärgiks on 3-4000 hoidistepurgikogumine.

Mis saab edasi? 2. detsembril korraldab Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliit Pärnu Kontserdimajaskonverentsi “580 päeva Euroopa Liidus”, kus osaleb mitu kõrget euroametnikku. Viime seal läbi ka moosinäituse ja degusteerimise. Järgmisel päeval, 3. detsembril, toimub Olustvere Maamajandus- ja Teeninduskoolis üleeestiline „moosimess”, kus žürii valib välja parimad hoidised, nende valmistajatele on välja pandud auhinnad. Messile on palutud ka Euroopa Komisjoni põllumajanduse peadirektoraadi peadirektor.

Pärast seda laadime autole tuhatkond purki hoidiseid ja sõidame sellega Brüsselisse ning kingime need suhkrutrahvi otsustajatele, et tõestada – Eestimaa tublid perenaised keedavad suurel hulgal hoidiseid. Loodame, et rämpstoiduga harjunud eurobürokraadid pole varem nii maitsvat toitu söönudki …
Ülejäänud hoidistekoguse kingime jõuludeks Eesti lastekodudele – 2000 lastekodulast saaksid igaüks purgi moosi.

Täiendavat infot kampaania kohta
Jaan Sõrra, tel 508 7320
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng