Uudiste arhiiv
15. mail ETV-s eetrisse jõudev "Teateid tegelikkusest" saade tutvustab kuue noore eesti inimese eluolu Inglismaal: nende töid/õpinguid, Inglismaal oleku põhjuseid. Pikemalt tuleb saates juttu sealse elustiili ja kultuuriga kohandumisest.

 

Kolm saate portreteeritavat õpivad Inglismaal mainekas Cambridge ülikoolis: 25-aastane Kristjan Lääne ning 20-aastased vennad Kaur ja Jasper Adamson.

"Kristjan tutvustab Cambridge´is ajaloolise King´s College ümbrust ja näitab oma raamatutest pungil ühikaelamist,Gucci Replica Handbags " tutvustab saate toimetaja Mirjam Matiisen.  "Jasper viib meid Cambridge ülikooli keemialaborisse ja sooritab seal õpetaja juhendamisel ka mõned katsed. Ka Kauri kannul on kaamera, kui ta ühest loengust teise jookseb."

Cambridge kõrval külastab saate meeskond ka kolme eestlast, kes on elama asunud Inglismaa pealinna Londonisse: juuksur Moonika Normanni, ööklubindusega tegelev Maret Soomi ja noort dj-d Mark Stukkist.

"Juuksur Moonika on just heaks näiteks sellest, kuidas Eestis hinnatud spetsialist hea palga ja väljakujunenud klientidevõrguga peab Inglismaal alustama oma karjääri päris madalalt," räägib toimetaja Matiisen. 

Maret aga juhtis enne Londonisse minekut tegevdirektorina üht Tallinna trendikat ööklubi, Londonis töötab Maret praegu ühe sealse glamuurse ööklubi reservatsioonimanagerina. "Temal on aga kindel siht silme ees ja selleks on luua Inglismaal oma ettevõte," ütleb Matiisen.

20-aastane Mark Stukkis tunneb juba aastaid huvi moodsa klubimuusika loomise vastu. Mark pakkis kohe pärast keskkooli kohvrid ja sõitis Londonisse. Esimesed kaks aastat teenis ta müüjana raha, et osta dj-tööks ja muusika loomiseks vajalik aparatuur. Nüüd on Markil võimalused muusikuna "jalad alla" saada.

Saate "Omad Inglismaal" autoriteks on ajakirjanik Mirjam Matiisen ja rezhissöör Erle Veber, operaatoriks Arvo Vilu. Saade on eetris ETV-s 15. mail kell 20.05.
Saate valmimist toetasid Eesti Euroopa Liikumine, European Movement International ja Euroopa Komisjon.

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng