Uudiste arhiiv
Wallströmi valget raamatut tutvustav arutelu.
Teisipäeval 14. veebruaril 2006 toimus Euroopa Komisjoni esinduses EELi poolt initsieeritud Wallströmi teabevahetuse valget raamatut tutvustav üritus.


Sihtgrupiks oli kodanikeühenduste kontaktgrupp, kes on varasematel aegadel tegelenud erinevate ELi dokumentide analüüsiga ning neisse ettepanekute tegemisega. Mõte oli algatada arutelu Wallströmi valge raamatu üle. Kahjuks ei saanud paljud konktaktgrupi liikmed üritusel osaleda, sh näiteks Mall Hellam.

EK esinduse juht Toivo Klaar selgitas selle dokumendi sündimise tagamaid ja sisu. Riigikantselei ELi teabetalituse juhataja Villu Känd ja Euroopa Parlamendi Eesti Infobüroo juhataja asetäitja Mare Haab rääkisid oma institutsioonide plaanidest ja võimalustest kodanikke kaasata. Järgnenud arutelul jõuti arusaamisele, et mitmed tegevused, mille rakendamisest VR-s räägitakse, on Eestis juba käigus ja nende teemadega tegeldakse.

Kokkuvõtteks otsustati, et kõne all olev dokument tuleks kõigepealt läbi töötada eesmärgiga tuua replique montre france välja aspektid, mis on Eesti kontekstis uued ning seejärel hakata nendega tegelema. Leiti, et loogilise jätkuna hakkab kogu seda aktsiooni eest vedama Eesti Euroopa Liikumine. Institutsioonide trio - EK esindus, EP infobüroo, Riigikantselei teabetalitus - olid nõus nõu ja jõuga õla alla panema, ürituste korraldamise kontekstis ka finantsõla.

Järgmine kohtumine lepiti kokku 14. märtsiks - selleks ajaks tuleb VR läbi töötada ning välja astuda konkreetsema strateegiaga.

Täna saabunud tagasiside EK esindusest on positiivne, nende hinnang
eilsele üritusele väga hea ning oodatakse edasisi arenguid.

Linke Wallströmi valge raamatu teemal:

http://www.greengate.ee/index.php/ar03/04/http/http/index.php?page=4&");id1=1406

http://europa.eu.int/comm/communication_white_paper/index_et.htm

Pilte teabevahetuse valge raamatu esitluselt: http://www.eup-images.com/

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng