Uudiste arhiiv
ETV saade
20. märtsi ETV saade "Teateid tegelikkusest" käib Ukrainas Odessa linnas külastamas seal tegutsevat Eesti vabatahtlikku Epp Adlerit.

25-aastane Epp läks üheksaks kuuks tööle sealsesse kodutute lastega tegelevasse organisatsiooni nimega „The Way Home” ehk eesti keeles- „Tee koju”. Epu tööks on sellele mittetulundusühingule välismaiste kontaktide hankimine, ürituste korraldamine ja ka n-ö „sotsiaalpatrullides” osalemine.

Kuna vabatahtlikuna töötava Epu ülesandeks ei ole üksnes kontoris arvuti taga projekte kirjutada ja koosolekutel teoretiseerida, vaid ta puutub oma töös ka reaalselt kokku kodutute ja tänavalastega, siis sai ka Eesti võttegrupp koos Epuga teha mõne ringkäigu päris uskumatus paigas.

Üks koht, kuhu Odessa tänavalaste „kommuun” oli end elama asutanud, oli näiteks otse  kuulsate „turistilõksust” Odessa treppide kõrval asuv soojasõlm. Selle kaanele (ehk siis uksele) päevasel ajal koputamine ajas üles neli-viis ilmselgelt mingite uimastite mõju all olevat teismelist, kelle nägemine võtaks kõhu alt õõnsaks ilmselt ka kõige tugevama närvikavaga inimese.

Mõningatele õõvastavatele vaatepiltidele vaatamata peaks aga Epp Adleri kajastatavaid töid-tegemisi käsitletav saade mõjuma „Euroopa Noored” vabatahtlike programmi huvilistele kõva magnetina: saade näitab, et vabatahtlikul on head võimalused ka sügavuti kohalikku kultuuri ja inimesi tundma õppida. Vabatahtlikule loodud elamistingimused võivad olla vägagi meeldivad. Epule näiteks oli eraldatud Odessa linna südames kõigi mugavustega korter. Lisaks saab saates näha, kuidas võõras keskkond „sunnib” ära õppima kohaliku keele ja kombed.

Epp Adler ise ütleb, et ta on saanud vabatahtlikutööst palju uusi kogemusi, mõtteid ja tuttavaid. Peamiselt aga õpetas 9 kuud Odessa-elu talle iseseisvust. „Kuigi ma enne siia olin vanematest eraldi elanud juba peaaegu seiste aastat, siis tunnen, et alles nüüd selle üheksa kuu jooksul olen ma päriselt iseseisvunud,” räägib Epp. „Seni on alati olnud keegi lähedal, kellega mõtteid jagada või nõu küsida. Kuid Ukrainas on kõik sõltunud minust enesest. Ja mulle see meeldib.”
Epp on väga rahul ka oma vabatahtlikutöö valdkonna valikuga: tänavalapsed on tema arvates olnud uskumatult hea õppimise allikas. „ Ukrainas on inimesi, kes tänavalastest hoolivad, kuid üldiselt ühiskond neid ei näe ja võõristab. Nad näevad neid ainult negatiivselt ja nende teadlikkus kogu probleemist on väga madal. Olen siin mõistnud kui vähesega on tegelikult võimalik kedagi aidata või toetada,” räägib Epp Adler.

Saate „Odessas abiks” autoriteks on Mirjam Matiisen ja Erle Veber, operaatoriks Ants-Martin Vahur. Saade on eetris ETV-s 20. märtsil kell 20.05.

Saate valmimist toetasid Eesti Euroopa Liikumine, European Movement International ja Euroopa Komisjon.

Teksti autor: Mirjam Matiisen

http://euroopa.noored.ee/6228

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng