Uudiste arhiiv
Kodanikuõpetuse õpetajate simulatsioonimäng Võsul
Täna toimub Võsul kodanikuõpetuse õpetajate suvekool. 70 õpetajat üle Eesti osalevad uudsel Prantsusmaalt pärit metoodikal põhineval simulatsioonimängul, mis analüüsib arengu- ja tööstusmaade olukorda.

Osalejad jagatakse viie maailma regiooni vahel ning jagatakse neile proportsionaalselt vastavalt inimeste arvule küünlaid (sümboliseerib energiat) vett ja toitu. Simulatsiooni eesmärgiks on tajuda ressursside ebavõrdset jaotumist maailmas. Mängu käigus tunnetatakse omal nahal, kuidas on elada erinevalt arenenud riikidele näiteks Aafrikas või Aasias. Kokku on kuus koolitajat Eesti Euroopa Liikumisest, REC Estoniast ja Arengu Koostöö Ümarlauast.

Koolitus toimub kolmeaastase rahvusvahelise arengukoostöö projekti FEST raames, milles osalevad Eesti, Soome ja Rootsi mittetulundusühingud. FESTi eestipoolsed partnerid on Eesti Euroopa Liikumine ning Eestimaa Looduse Fond.

Eesti Euroopa Liikumise juhataja Ulrika Hurt leiab, et simulatsiooni ja mängu kaudu maailma erinevate regioonide olukorra teadvustamine on palju efektiivsem kui mitu tundi loenguid või kümned artiklid. “Oleme ka ise läbi viinud sarnaseid euroopateemalisi simulatsioone ning väga tulemuslikult”.

 Eesti Euroopa Liikumine on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on kodanike teadlikkuse tõstmine ja diskussiooni tekitamine Euroopa Liidu, eeskoste ja naabruspoliitika teemadel, koostöö- ja koolitusprojektide läbiviimine nii Eesti kui rahvusvaheliste partneritega.

 Lisainfo:

Arvo Anton

e-post: arvo@euroopaliikumine.ee

tel: 6 419 681

telefon: 55 645 554

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng