Uudiste arhiiv
Pärnus avaldatakse toetust Valgevene demokraatlikele jõududele
Tallinn, 14.06.06 – Sel reedel, 16. juunil algusega 17.00 avaldatakse Pärnus Rüütli platsil toetust demokraatlikele jõududele Valgevenes.
Valgevenes rikutakse inimõigusi ning toetusüritusega avaldatakse solidaarsust neile valgevenelastele, kes soovivad oma riiki näha vaba ja demokraatlikuna. Oodatud on kõik, kes usuvad, et Euroopa viimases diktatuuris elavatel valgevenelastel on õigus sõnavabadusele ning inimõigustele.

Toetusürituse ning kodulehe algatajad presidendivalimiste Valgevenes valimisi vaatlemas käinud eestlased, kellega on ühinenud kodanikeühendused ning parlamendierakondade noorteorganisatsioonid. Toetust Valgevenele saab avaldada ka kodulehel „Vaba Valgevene Eest!“ (
http://valgevene.city.ee/).

Valgevene solidaarsuspäeva tähistatakse iga kuu 16. kuupäeval. Sel päeval kustutavad valgevenelased 15 minutiks oma tubades tuled ja süütavad akendel küünlad. Nii mälestatakse Aljaksandr Lukašenka diktatuuri ajal kadunud ja hukkunud kaasmaalasi ning seistakse vabaduse eest. Lisaks küünalde süütamisele korraldatakse meeleavaldusi ja demonstratsioone. Sarnaselt avaldatakse toetust ka mitmel pool maailmas.

Toetusüritusel peetakse kõnesid, on avatud fotonäitus, jagatakse infomaterjale ning korjatakse allkirju Valgevene demokraatlike jõudude toetuseks. Üritus toimub sel reedel, 16. juunil, kell 17-19 Pärnus Rüütli platsil (Rüütli ja Aia tänava nurgal).

Lisainfo:


Kelly Grossthal
Avatud Eesti Fond
6313791
kelly@oef.org.ee
www.oef.org.ee
http://valgevene.city.ee/

Liisa Past
Avatud Eesti Fond
6313791
liisa@oef.org.ee
www.oef.org.ee

Ulrika hurt
Eesti Euroopa Liikumine
6419678
ulrika@euroopaliikumine.ee
www.euroopaliikumine.ee
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng