Uudiste arhiiv
Üle-euroopaline noortekaart EURO<26 nüüd ka Eestis
Erinevaid soodustusi ja rahvusvahelisi võimalusi pakkuv noortekaart EURO<26 alustab suvest aktiivset tegevust ka Eestis. Euroopa populaarseima noortekaardiga saab kasutada enam kui 100 000 soodustust kõikjal Euroopas, samuti aitab kaart noortel osa saada põnevatest rahvusvahelistest projektidest.

EURO<");26 on rahvusvaheline noortekaart, mis on hetkel esindatud 38 Euroopa riigis, kaardiga liitub igal aastal uusi riike. EURO<");26 on tegutsenud alates 1987. aastast ja ligi 10 aasta jooksul on see arenenud tugevaimaks kaardiks Euroopas. Ligi 4 miljonit kaardiomanikku saavad praegu kaardi ettenäitamisel osa enam kui 100 000 soodustusest, kuid olusisemgi veel on kaardi suunatus noorte arengule. EURO<");26 oluliseks missiooniks on suurendada noorte mobiilsust ning avatust.

Eesti liitus EURO<");26 võrgustikuga käesoleval aastal. Lähiaastate eesmärgiks on võetud kaardi arendamine koostöös noorteorganisatsioonide ja omavalitsustega, et EURO<");26 saaks tunnustatud kvaliteedimärk, mis pakub võimalusi kõikidele Eesti noortele.

Teistest sarnastest noorte sooduskaartidest eristub EURO<");26 sellega, et soodustuste kõrval on keskendutud erinevate lisateenuste pakkumisele. EURO<");26 kaarti omavatele noortele saab võimalikuks osaleda rahvusvahelistes noorsoovahetustes ja teistes noori kaasavates projektides ning neile on tagatud juurdepääs rahvusvahelisele infole.EURO<");26 koordinaatori Alo Raieste hinnangul on just see põhjuseks, miks peaksid noored kaarti omama: “Maailm ei ole ammu enam ainult Eesti ja EURO<");26 aitab leida tee sinna”.

EURO<");26 on loodud eeldusega, et see ei kitsenda kellegi õigusi. “Kaardi saamise tingimuseks on ainult vanus ehk siis kaardiomanik peab olema kuni 26 aastane. Ei loe, kus ta elab, millega tegeleb või kas ta õpib või hoopis töötab,” selgitab Raieste.

Eestis esindab EURO<");26 kaarti ametlikult MTÜ Eesti Euroopa Liikumine (EEL). Kaardi esindamisõiguse üle Eestis on organisatsioon palju vaeva näinud ja EURO<");26 on EELi jaoks prioriteetseks tegevuseks lähiaastatel. Organisatsiooni presidendi Riivo Sinijärve sõnul on Eesti noored hakanud enda jaoks Euroopat aina enam avastama ja EURO<");26 on selles praktiliseks abiliseks. “EURO<");26 tugevuseks on selle laiapõhjalisus ja euroopalikkus,”on ta veendunud.

EURO<");26 kaarti hakatakse reaalselt plastikkaardina välja andma suve keskel. Hetkel tegutsetakse kaardi väljastamise ja lisateenuste ettevalmistustöödega.

MTÜ Eesti Euroopa Liikumine (EEL) on 1950.a. eksiilis ja 1998.a. Eestis taasloodud Euroopa integratsiooni toetav kodanikeühendus, mis ühendab euroopaliku mõtlemisviisiga inimesi ja organisatsioone. MTÜ eesmärgiks on arendada aktiivset ja avatud kodanikuühiskonda ning toetada euroopalikke väärtusi.

MTÜ Eesti Euroopa Liikumise kohta saab lähemalt infot www.euroopaliikumine.ee 

EURO<");26 kaardi kohta saab hetkel infot rahvusvahelise kodulehekülje kaudu www.euro26.org. Alates 20. juunist on avatud ka eestikeelne kodulehekülg www.euro26.ee

Kõik küsimused EURO<");26 kaardi kohta on oodatud projekti koordinaator Alo Raiestele:

Alo Raieste

EURO<");26 projekti koordinaator

E-mail: alo@euro26.ee 

Mob 52 91 717, 56 642 565

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng