Uudiste arhiiv
Euroopa päeviku väitlusturniir Teejuht nutikale tarbijale 30. septembril
30.septembril 2006 toimub Euroopa päeviku väitlusturniir Teejuht nutikale tarbijale, mis on ühtlasi käesoleva õppeaasta Euroopa päevik: Teejuht nutikale tarbijale avaüritus.

Väitlusturniiri teemaks on: Kliima soojenemise peatamiseks tuleks tarbimist vähendada. Väitlevad erinevate koolide väitlusmeeskonnad. Turniir toimub Liivalaia Gümnaasiumis (Liivalaia 23, Tallinn) kell 10.00-19.00. 


Euroopa päevik: Teejuht nutikale tarbijale on juba teist aastat Eesti koolides kasutusel olev koolipäevik, mis on ühtlasi ka õppematerjal noortele tarbijatele. Päevikusse on lisatud hulgaliselt informatsiooni tarbijaks olemise kohta - tarbija õigused ja kohustused, soovitused tervislikuks ja teadlikuks tarbimiseks, interneti tarbimine jms. Päevik on mõeldud 16-18 õpilastele kõigis Eesti koolides, kes päeviku tellisid.


2006/2007 õppeaastal kasutavad Euroopa päevikut 12 850 õpilast 160 koolis üle Eesti. Neist 36 vene keelsed gümnaasiumid ja 24 kutseõppeasutused. Eelmisel õppeaastal oli päevik kasutuses 132 koolis, millest 15 vene keelsed ja 18 kutsekoolid.
Päeviku eesmärk on noori inimesi teavitada tarbimisest ja sellega seonduvast, et nad oleksid teadlikud tarbijad, kes tunnevad enda õigusi ja kohustusi ning tajuksid tarbimise seoseid meid ümbritseva keskkonnaga. 

Euroopa päevikut annab Eestis välja Euroopa Komisjon ja Generation Europe Foundation koostöös Eesti Euroopa Liikumisega. 

30. septembril korraldame Euroopa päeviku avaürituse, et kutsuda noori arutlema nende enda tarbimise seostest keskkonna ja keskkonnamuutustega. Selleks toimub väitlusturniir teemal Kliima soojenemise peatamiseks tuleks tarbimist vähendada, kuhu on väitlema oodatud juba väitlemisega tegelevad meeskonnad ja osalema kõik teemast huvitatud inimesed. 
Turniiri korraldavad Eesti Euroopa Liikumine, kampaania Sina mõjutad kliimamuutusi! ja Eesti Väitlusselts.

Täpsem info turniiri kohta:
*Eesti Väitlusselts
http://www.debate.ee

*Eesti Euroopa Liikumine
http://www.euroopaliikumine.ee 
*Kampaania Sina mõjutad kliimamuutusi!
www.climatechange.eu.com


Kontakt:
Epp Adler
Euroopa päeviku projektijuht
52 03 872
epp@eurodesk.ee 

Eesti Euroopa Liikumine

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng