Uudiste arhiiv
Valgevene solidaarsuspäevast
16. detsembril oli järjekordne Valgevene solidaarsuspäev, mil kogu maailmas avaldatakse toetust Valgevene demokaartlikele jõududele ning mälestatakse president Aljaksandr Lukashenka rezhiimi ohvreid.

Valgevene toetusgrupp Eestis tegutseb selle nimel, et aina rohkem eestlasi mõistaks, kui erinev on meile nii lähedal asuva riigi kodanike elu, ütles Valgevene toetusgrupi liige, Eesti Euroopa Liikumise juht Ulrika Hurt. Valgevenes võib oma mõtete avaldamise eest vangi sattuda ning paljud aktiivsed noored on pidanud riigist põgenema. Eestlaste toetusest on nendele ärksatele valgevenelastele palju tuge ja abi, lisas ta.

Sõnavabaduse probleemidele Valgevenes juhtis tähelepanu ka Euroopa Parlament, andes Andrei Sahharovi nimelise inimõiguste ja mõttevabaduse preemia sel aastal Valgevene opositsiooniliider Aljaksandr Milinkevitshile.

Traditsioon avaldada Valgevene demokraatlikele jõududele iga kuu 16. kuupäeval toetust sai alguse möödunud aasta sügisel.

Traditsioon avaldada Valgevene demokraatlikele jõududele iga kuu 16. kuupäeval toetust sai alguse möödunud aasta sügisel. Sel päeval kell 20.00 kustutavad Valgevene demokraatia toetajad 15 minutiks tubades tuled ja süütavad akendel küünlad. Nii mälestatakse president Luka¹enka diktatuuri ajal kadunud ja hukkunud demokraate ning seistakse vabaduse eest. Lisaks küünalde süütamisele korraldatakse meeleavaldusi nii Valgevenes kui kogu maailmas.

Valgevene toetusgrupile Eestis panid aluse kodanikeühendused ning kevadiste presidendivalimiste ajal Valgevenes viibinud valimisvaatlejad. Avatud Eesti Fondi (AEF) toel on toetusgrupp on korraldanud solidaarsuspäeva tähistamist ning infomaterjalide jagamist Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Kodanikualgatuslik toetusgrupp ja AEF on riigile partneriks Valgevenes poliitilistel põhjustel eksmatrikuleeritud tudengite haridustee jätkamisel Eestis.

Allikas: AEF, Postimees

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng