Uudiste arhiiv
Rahvusvaheline noortekaart EURO<26 on edukalt käivitunud
Rahvusvaheline noortekaart EURO<26 on esimese kuue kuuga tutvustanud end aktiivselt noortele ja saanud positiivse vastukaja. Samuti on käima läinud mitmed edukad koostööprojektid.

2007. aastal võetakse suund soodustustevõrgu arendamisele ning uute noorteteenuste pakkumisele.

EURO<");26 on rahvusvaheline noortekaart, mis tuli Eesti turule käesoleva aasta juunis. Enam kui 4,2 miljonit kaardiomanikku Euroopas saavad kasutada erinevaid soodustusi, samuti on neile tagatud parem ligipääs noorteinfole ja erinevatele rahvusvahelistele vahetusprogrammidele. Kaart kehtib täna 42 Euroopa riigis, Eestis väljastab seda Eesti Euroopa Liikumine ning koostöös Hansapangaga saavad noored soovi korral endale ka EURO<");26 Tudengikaarte. Poole aasta jooksul on väljastatud 22 000 EURO<");26 kaarti - suurem osa Hansapanga Tudengikaardina. Kaart on mõeldud kõikidele noortele vanuses 14-26 aastat.

Kaardi esimese aasta eesmärk oli luua toimiv teenuste struktuur - noorteprojektides osalemise võimalused, vabatahtlik tegevus, kultuuriõhtud ning koolitusteseeria Noorte projektijuhtide kool. Viimane aitab koolituse käigus noorel ka projekti rahastustaotluse kirjutamisega algust teha. Meil on täna ette näidata suur klientide hulk, mitmeid noortekaardile tavatuid, kuid kvaliteetseid teenused ja mis põhiline - head koostööpartnerid, vaatab EURO<");26 koordinaator Alo Raieste tagasi tehtule.

Detsembri lõpu seisuga on EURO<");26 osalenud kaheksas rahvusvahelises noorteprojektis, teiste seas aitas kaart jõuda noortel näiteks näiteks Islandile, Maltale ja Sitsiiliasse. Uuel aastal suureneb rahvusvaheliste projektide hulk märgatavalt, kinnitab Raieste, kelle sõnul toimub ainuüksi 2007.aasta jaanuarist märtsini juba kuus projekti, kus saab osaleda ligi 40 Eesti noort.

Rahvusvahelistele projektidele lisaks on noortekaart pakkunud osalusvõimalusi ka Eestis. Nii Euroopa Klubi ehk multikultuuriõhtute seeria kui ka projektijuhtimisalane koolitus Noorte projektijuhtide kool on loodud pakkumaks noorele inimesele võimalust oma eluga aktiivselt tegeleda, mis on Alo Raieste hinnangul just EURO<");26 trump Eestis. Kuulates koolitustel esitatavaid küsimusi, saame aru, et noortel on oma unistuste elluviimiseks toetust vaja. Mõnikord piisab vaid heast nõuandest, et ühest ideest saaks edukas projekt. Sel aastal korraldas EURO<");26 erinevate maade kultuure tutvustavat Euroopa Klubi ja Noorte projektijuhtide kooli kokku kaheksal korral, samade projektidega jätkatakse ka uuel aastal. Projektid katavad seejuures kogu Eesti, sest suurem osa neist toimub väljaspool pealinna.

2007. aasta eesmärk on luua toimiv soodustuste võrgustik, mis on teine samm peale turule tulekut. Kõikidel kaardiomanikel - nii tava- kui ka pangakaardi omanikel on juba praegu juurdepääs enam kui 100 000 soodustustele üle Euroopa, samuti kasvab soodustuste hulk Eestis lähema poole aasta jooksul jõudsalt. EURO<");26 soovib noorteni tuua eelkõige häid pakkumisi huvihariduse, vaba aja tegevuste ning kultuuriga seotud asutustest. Usume, et 2007. aasta lõpuks on meil ette näidata nii mitmekesine soodustuste portfell kui ka hulk kvaliteetseid teenuseid. Et noorel oleks elu huvitavam, lihtsam ja vaheldusrikkam, märgib Alo Raieste järgmist aastat silmas pidades.

Eestis esindab EURO<");26 kaarti Eesti Euroopa Liikumine (EEL). EEL on mittetulundusühing, mille eesmärk on arendada aktiivset ja avatud kodanikeühiskonda ning toetada euroopalikke väärtusi, sealjuures aktiveerida kodanike debatti nii Euroopa Liidus kui ka selle lähiümbruses toimuva osas. EURO<");26 noortekaardi omamine on kahtlemata parim võimalus Euroopat ja maailma tundma õppida. Kui esimesed sammud erinevate kultuuridega tutvumisel on tehtud, hakatakse huvi tundma ka laiemate rahvusvaheliste küsimuste vastu, kinnitab Eesti Euroopa Liikumise juhataja Ulrika Hurt kaardi vajalikkust noortest aktiivsemate ja teadlikumate kodanike kasvatamisel ning julgustab seejuures kaarti soetama.

Lisainfo:
Alo Raieste
EURO<");26/ Eesti Euroopa Liikumine
Tel 6 419 679, 56 642 565
E-post:
alo@euro26.ee

Ulrika Hurt
Eesti Euroopa Liikumine
Juhataja
Tel 6 419 680, 52 14 251
E-post:
ulrika@euroopaliikumine.ee

 

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng