Uudiste arhiiv
Moodsad kommunikatsioonivahendid noorte igapäeva elus
Homme, 6. veebruaril, toimub Tallinnas kinos Sõprus konverents Noored ja moodsad kommunikatsioonivahendid. Päevane konverents jagab mõtteid noorte internetikasutuse ja -harjumuste kohta ning samas pakub ideid, kuidas noori senisest edukamalt kaasata.

Konverents Noored ja moodsad kommunikatsioonivahendid tõstatab teema interneti ja teiste kanalite efektiivsuse kohta noorteni jõudmisel. Kuigi noortele pakutakse täna aina moodsamaid lahendusi suhtlemiseks ja mitmeid osalemisvõimalusi, siis erinevad ettekanded lahkavad seda, kas pakutavad tegevused ka tegelikult arvestavad noorte vajaduste ja oskustega. Konverentsi lähtekohaks on veendumus, et noortega peab rääkima noortele arusaadavas keeles ja eduka noortele suunatud kommunikatsiooni eelduseks on läbimõeldud sõnumid ja õigete kanalite kasutus.

Konverentsi korraldajad ootavad aktiivset mõttevahetust selle üle, milline on tegelikult noorte internetikasutus täna, kui paljud noored huvituvad neile suunatud tegevustest ja kuidas noortele oma teenused ja tegevused edukalt nö maha müüa. Konverentsi meeskonda kuuluva noorteportaali NIP arendaja Epp Adleri sõnul on ühiskond veendunud, et internet on noorte jaoks loomulik nähtus, kuid kas me tegelikult ka teame, kuidas nad internetti kasutavad ja mida ootavad. Eesti internetiseerumise kõrval ei ole noortel arenenud välja oskused näiteks info otsimiseks, küll suudavad nad väga edukalt kasutada arvutit omavaheliseks suhtlemiseks. Vaatamata noorte võimalustele pean ma pidevalt tõdema ning imestama, et noored elavad kohati nii ühekülgselt ja mitte-loovalt, arutleb Adler.

Kolme teemasessiooni jagatud ettekanded annavad mõtteid, kuidas noorteni jõuda. Selle eelduseks on aga omakorda teadmine, milline üldse moodne noor on. Noorte internetiharjumusi, edukaid kommunikatsioonilahendusi ja praktilisi mõtteid moodsast kommunikatsioonimaailmast jagavad Kristina Randver (EMOR), Linnar Viik (IT Kolledž), Andri Maimets (Postimees/HIP), Luule Press (Tallinna Pedagoogiline Seminar), Andrei Korobeinik (rate.ee) jt

Konverentsi korraldab Eesti Euroopa Liikumine koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega, üritust rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Konverentsi programmist ja esinejatest lähemalt http://konverents.euroopaliikumine.ee

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng