Uudiste arhiiv
2007-3-28 Maailmaparandaja Akadeemia
28. märtsil toimub Tallinnas hotellis Reval Inn esimene, sissejuhatav seminar arengukoostöö tutvustamisele suunatud koolitussarjast Maailmaparandaja Akadeemia.

Maailmaparandaja Akadeemia koolitussarja esimene seminar on suunatud eelkõige kodanikeühendustele, kuid oodatud on ka kõik teised arengukoostööga tegelevad või teemast huvitatud ärksa meelega inimesed (nt. riigiteenistujad, ettevõtjad, üliõpilased).

Ürituse programm: http://www.euroopaliikumine.ee/htmlarea/uploaded//Maailmaparandaja_Akadeemia.pdf

Kohtade arv on piiratud, viimane päev registreerumiseks on 26. märts. Üritus on osalejatele tasuta.

Registreerimisleht:
http://www.euroopaliikumine.ee/htmlarea/uploaded//Registreerimisleht.doc


Maailmaparandaja Akadeemiast pikemalt

Igal aastal antakse maailmas arenguriikidele kümnete miljardite dollarite väärtuses abi, prognooside kohaselt tõuseb see summa 2010. aastaks 128 miljardi dollarini. Eesti on saanud ning saab siiani arenguraha teistelt riikidelt ja Euroopa Liidult, kuid juba kaheksa aastat toetame ka ise meist kehvemal elujärjel olevaid riike – 2005. aastal näiteks 119 miljoni krooniga, 2010. aastal juba 227 miljoniga. Suurtest summadest hoolimata elab tänases maailmas üks inimene kuuest absoluutses vaesuses, iga kolme sekundi tagant sureb mõni laps haigustesse, mida oleks saanud ennetada ja miljardid inimesed elavad ebademokraatlike režiimide võimu all.

Ikkagi on arengukoostöö? Miks ei suuda abirahad vähendada vaesust ja miks siiani on maailmas võimul nii palju türanne? Miks ja kuidas Eesti ning Euroopa Liit sellega seotud on? Millele kulutatakse Eesti poolt teistele antud arenguraha ja kuidas seda kasutada tulemuslikumalt? Miks peaks iga kodanik ja kodanikuühendus nende teemade vastu huvi tundma?

Külasta Maailmaparandaja Akadeemiat ja saa targemaks!

Koolitussarjas kutsuvad kodu -ja välismaised eksperdid osalejaid kaasa mõtlema teemadel nagu:
·    Arengukoostöö ajalugu");
·    Arengukoostöö tänases maailmas ja Euroopa Liidus");
·    Eesti panus ja poliitikad antud valdkonnas");
·   Kodanikeühenduste võimalused ja väljakutsed arengukoostöös");
·   Konkreetsed soovitused ning näpunäited kodanikele  ja kodanikeühendustele antud    valdkonnaga tegelemisel");
·   Rahastamisvõimalused arengukoostöös.

Maailmaparandaja Akadeemia korraldajateks on Eesti Euroopa Liikumise FEST projekt koostöös Arengukoostöö Ümarlauaga. Koolitusi toetab Euroopa Liit. 

Täpsem info:

Arvo Anton
FEST - projekt
Eesti koordinaator
M
TÜ Eesti Euroopa Liikumine 

Estonia pst 5a
10143 Tallinn

Telefon:  +372 641 9681
Mobiil:    +372 55 64 55 54
Faks:       +372 630 6616
Skype:   arvo_anton
arvo@euroopaliikumine.ee

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng