Uudiste arhiiv
Euroopa päev 2008
9. mail sõitsid kultuuribussid ja kultuuritamm

9. mail, Euroopa päeval, vurasid Tartus, Pärnus, Narvas, Põlvas ja Kärdlas kultuuribussid ning Tallinnas tegi kultuurisõitu kultuuritramm.

Eesti Euroopa Liikumise poolt algatatud teabeprojekt võimaldas tutvuda erinevate kultuuridega ning Euroopas pakutavate võimalustega. Infot jagasid saatkonnad, tudengiorganisatsioonid, vahetusprogramme tutvustavad organisatsioonid, räägiti nii Euroopas töötamise kui ka õppimise võimalustest.

Kultuuritrammis ja kultuuribussides osalesid ka Euroopa Parlamendi saadikud Katrin Saks, Marianne Mikko ja Siiri Oviir, kes arutlesid inimestega avatuse ning euroopalike väärtuste teemadel.

Kultuuribusside ja –trammi seltskond oli mõnes linnas lausa nii rahvusvaheline, et info jagamine toimus samal ajal nii eesti kui ka inglise keeles. Türgi rahvatantsudele järgnes eestlaste poolt läbi viidud Kaera-Jaan, mida omakorda täiendas soome pop muusika.

Nii mõnigi Tallinna kultuuritrammi reisija väitis, et soovis kultuuritrammis ühendada meeldiva kasulikuga: sõita koju ja veeta mõnusalt aega omapärases trammis.

Euroopa päeva ja Euroopa nädala raames viidi läbi ka noorte loovtööde konkurss, “Eruoopa jutud” debatid ja arutelud, kultuuridevahelise dialoogi töötuba, Euroopa filmiõhtud koostöös saatkondadega, valiti Aasta Eurooplane ning korraldati noortekonverents “Kas Eesti noor saab tulevikus hakkama?”.

Toetajad: Avatud Eesti Fond/Riigikantselei, Euroopa Komisjoni Esindus Eestis, European Movement International

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng