Uudiste arhiiv
Aasta eurooplaseks valiti Veiko Õunpuu
Eesti Euroopa Liikumine andis 9. mail üle Aasta eurooplase tiitli

EEL otsustas Aasta Eurooplase tiitliga tunnustada Veiko Õunpuu saavutusi Eesti filmi ja kultuuri teadvustamisel Euroopas. Traditsiooniliselt omistatakse nimetus inimesele või organisatsioonile, kes on andnud panuse Eesti ja Euroopa suhetele arendamisse.

"Filmiga "Sügisball" Veneetsias esile tõusnud Õunpuu on tõestanud, et Eesti kultuur kõneleb eurooplastega ning eestlaste nägemus annab laiemat mõtteainet," põhjendab valiku tagamaid organisatsiooni juhataja Kristiina Ling.

Euroopa Liikumine on varasematel aastatel on ära märkinud eelkõige neid inimesi, kes on tutvustanud Euroopat Eestis, siis käesoleval aastal läks tiitel Õunpuule, just kaalutlusega, et ta on Eestit Euroopas tutvustanud.

Aasta Eurooplase tiitel anti Veiko Õunpuule üle 9. mail, Euroopa päeval, Tallinna Linnateatri Hobuveskis toimunud noortekonverentsil “Kas Eesti noor saab tulevikus hakkama?”.

Varasematel aastatel on tiitli saanud president Arnold Rüütel (2007), kirjanik Jaan Kross (2006), Põllumajandusregistrite ja Informatsiooni Ametile PRIA (2005) jt.
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng