Uudiste arhiiv
Euroopa noortekaardi EURO<26 parima arendaja auhind tuli Eestisse
Euroopa Noortekaardi Assotsiatsiooni (EYCA) aastakonverentsil Barcelonas sai EURO<26 hõbedase Herculese nimelise auhinna. Seega kuulub Eesti parimate noortekaardi arendajate hulka.

Väärikas auhind saadi noortekaardi märkimisväärse arengu eest Eestis. Pooleteise aasta jooksul on noortele vanuses 13-26 eluaastat väljastatud üle 70 000 NPNK EURO<");26 Noorte- ja Tudengikaardi. Kolmandik Eesti noortest omab laia soodustuste võrgustikuga kaarte. EURO<");26 kaardiomanikud saavad rohkem kui 40 riigis kasutada üle 100 000 soodustuse ning viimase aastaga on tõusnud märgatavalt ka riigisiseste soodustuste kohtade arv, mis ulatub täna 200 erineva pakkumiseni.

EURO<");26 projektijuhi Alo Raieste sõnul avab assotsiatsiooni kuulumine võimaluse viia Eesti noorte huvide esindamine läbi kodanikeühenduste täiesti uuele tasemele muuhulgas sellistes rahvusvahelistes organisatsioonides nagu Euroopa Komisjon ja Euroopa Nõukogu. EURO<");26 noortekaart on tõepoolest enam kui lihtsalt sooduskaart. Tänaseks oleme võimaldanud 178 Eestis elaval noorel osaleda rahvusvahelistes noortelaagrites, õppeviisiitidel ning koolitustel näiteks Itaalias, Belgias, Sloveenias, aga ka Türgis, Islandil ning näiteid jagub veelgi. Meile osaks saanud tunnustus seab kõrged standardid ka edasiseks tööks, lisas Alo Raieste.

Barcelonas toimunud EYCA 23. aastakonverents kandis pealkirja Get Connected, mille raames pandi paika noortekaardi tulevikusuunad järgmiseks aastaks, vahetati parimaid praktikaid ning tunnustati kõige edukamaid organisatsioone. Kokku osales konverentsil enam kui 100 inimest EURO<");26 kaarti arendavast ühingust. Konverentsi raames kirjutati alla Lisasaboni protokoll, millega kinnitati Eesti saamist EYCA täisliikmeks.

Hõbedase Heruclese auhinna saamine on tõeline tunnustus ning kinnitab Hansapanga Noortepanga NPNK ja EURO<");26 meeskonna head tööd, olles väljastanud üle 70 000 ühendkaardi, kommenteeris auhinda EURO<");26 suurima koostööpartneri Hansapanga Noortepanganduse juhataja Liis Korts.

1985. aastal loodud Euroopa Noortekaardi Assotsiatsioon on 40 riiki ühendav organisatsioonide võrgustik, mis pakub enam kui 4,3 miljonile noorele 100 000 soodustust üle kogu Euroopa. EURO<");26 kaardi eesmärk on noorte mobiilsuse suurendamine Euroopas läbi informatsiooni edastamise, mitmete arendavate tegevusvõimaluste ning lisaks ka soodsama elu võimaldamisega kuni 26-aastastele noortele. Alates 2006. aastast esindab Eestis noortekaarti MTÜ Eesti Euroopa Liikumine, kes väljastab EURO<");26 klassikalisi kaarte.

Täpsem informatsioon:

Alo Raieste 

EURO<");26 projektijuht
6 419 679, 56 642 565

alo@euro26.ee

www.euro26.ee 

 

 

 

 

 

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng