Uudiste arhiiv
Aasta eurooplaseks valiti Kersti Kaljulaid
Eesti Euroopa Liikumine valis aasta eurooplaseks Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaidi. Tunnustusüritus toimus täna Tartu Raekoja platsil, kus tähistati ka Euroopa Päeva ja Eesti viit aastat Euroopa Liidus.
Eesti Euroopa Liikumise nõukogu otsustas üksmeelselt tunnustada aasta eurooplase tiitliga Euroopa Kontrollikojas Eestit esindavat Kersti Kaljulaidi. Organisatsiooni juht Kristiina Ling põhjendab valikut sellega, et Kaljulaidi näol on tegemist silmapaistva professionaaliga, kelle tegevus ei ole piirdunud pelgalt tööga Euroopa Liidus, vaid ta on andnud oma tugeva panuse ka eestlaste huvi ja teadlikkuse tõstmisele Euroopa teemade vastu.
 
“Eestil täitus 1. mail täpselt viis aastat Euroopa Liidu liikmesriigina ja just praegu on õige aeg vaadata, kuidas Eesti on Euroopa Liidus hakkama saanud ning esindatud olnud. Seega on igati asjakohane tunnustada Euroopas edukalt tööd teinud Eesti tipp-ametnikku,” selgitab Ling. Kaljulaidile tiitli omistamisel oli tugevaks kaalukeeleks ka tema töö Eestis. “Kersti Kaljulaidi töö Luksemburgis ei ole teda teinud Eestist ja siinsetest inimestest kaugeks. Igal nädalal pühendab Kaljulaid aega, et KUKU raadios rääkida Eesti inimestele Euroopa asjadest,“ lisab Euroopa Liikumise juhataja.
 
Kersti Kaljulaid on aunimetust kommenteerides siiralt meelitatud, kuid jääb tagasihoidlikuks sõnades, et pärast viit Euroopa aastat on eriti mõnus tunda ennast ikkagi osana Eesti ühiskonnast: “Olla Eesti aasta eurooplane tähendab kinnitust, et olen ikka veel eestlane.”
 
Kaljulaid töötab Euroopa Kontrollikojas Eesti esindajana alates 2004 aasta maist, kui Eesti liitus Euroopa Liiduga. Euroopa Kontrollikojas töötavate audiitorite eesmärk on tagada, et Euroopa Liidu maksumaksjate raha kasutatakse hästi. Kristiina Lingi sõnul on majanduslikult keerukamatel aegadel Eesti kodanikele kindlasti väga tähtis, et iga nende kroon Euroopa Liidus kasulikult kulutatakse.Eesti Euroopa Liikumise poolt antava aasta eurooplase tiitliga soovitakse tunnustada neid tublisid eestlasi, kes on andnud väärika panuse Eesti ja Euroopa suhete kujundamisse ja aidanud kaasa Eesti ühiskonna teadlikkuse tõstmisele Euroopast. Kersti Kaljulaid on esimene Euroopa Liidu institutsioonides töötav Eesti esindaja, kellele aasta eurooplase tiitel omistatakse.
 
Aasta eurooplase tunnustuse kuulutab välja Eesti Euroopa Liikumise nõukogu liige Siiri Oviir Tartus Euroopa päevale pühendatud meeleolukal kontsertüritusel. Varasematel aastatel on tiitli saanud filmirežissöör Veiko Õunpuu (2008), president Arnold Rüütel (2007), kirjanik Jaan Kross (2006) jt.
 
Eesti Euroopa Liikumine on kodanike vabaühendus, mille eesmärkideks on arendada aktiivset ja avatud kodanikeühiskonda ning toetada euroopalikke väärtusi, sealjuures aktiveerida kodanike debatti nii Euroopa Liidus kui ka selle lähiümbruses toimuva osas.
 
Lisainfo
Kristiina Ling
Eesti Euroopa Liikumise juhataja
Tel 6 419 679
 
 
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng