Uudiste arhiiv
Eesti Euroopa Liikumine annab homme üle Aasta eurooplase tunnustuse
Homme antakse Euroopa päevale pühendatud kontserdi avatseremoonial üle „Aasta eurooplane 2010“ tunnustus. Kuus aastat tagasi Eesti liitumise järel Euroopa Liiduga sai alguse aasta eurooplase tiitli omistamise traditsioon, millega tunnustatakse inimesi, kes on andnud väärika panuse Eesti ja Euroopa suhete kujundamisse.
Tänavune tunnustus läheb inimesele, kes on andnud olulise panuse avatud Euroopa mõtte ja väärtuste teadvustamisele Eestis ning pikaaegselt esindanud Eesti ühendusi Euroopas.
Varem on auhinna pälvinud mitmed nimekad ühiskonnategelased nende seas filmitegija Veiko Õunpuu, kirjanik Jaan Kross, president Arnolt Rüütel ja teised.  
Eelmisel aastal sai aasta eurooplase tiitli tippametnik Kersti Kaljulaid, kes on replica orologi audemars piguet edukalt esindanud Eestit Euroopa Kontrollikojas alates 2004. aastast.
Aasta eurooplase aukirjaga kaasneb Eesti tarbekunstniku Jüri Roosa originaalne kell, mis sümboliseerib tiitliomaniku pikaajalist ja mitmekülgset tööd Eesti inimeste innustamisel rääkimaks kaasa Euroopa asjades. 
Laureaadi nimi avalikustatakse homme 8. mail Euroopa päevale pühendatud kontserdi avatseremoonial Vabaduse väljakul algusega kell 17.00.
Lisainfo Euroopa päevast: www.euroopapaev.ee
Kristiina Ling
Eesti Euroopa Liikumine MTÜ
Tel 6 419 679
 
 
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng