Uudiste arhiiv
Aasta eurooplane 2010 on Mall Hellam
Eesti Euroopa Liikumise nõukogu otsustas üksmeelselt tunnustada aasta eurooplase tiitliga Avatud Eesti Fondi juhatajat Mall Hellamit.

Euroopa Liikumise juhataja Kristiina Ling põhjendab valikut sellega, et Mall Hellami puhul on tegu sihikindla inimesega, kelle pikaajalisel eestvedamisel on Eesti ühiskonnas väga erinevatel tasemetel tekkinud side Euroopaga, olgu siis mõtete ja teadmiste või inimeste ja organisatsioonide vahendusel.

Käesoleval kevadel täitus Mall Hellamil 20 aastat Avatud Eesti Fondi juhatajana. Kogu selle aja vältel on ta järjekindlalt püüdnud innustada inimesi Eesti ja Euroopa asjades kaasa rääkima. Aasta eurooplase tiitel kuulub Mall Hellamile tänuks avatud Euroopa mõtte ja väärtuste teadvustamise eest Eestis.

Mall Hellam sõnas auhinda vastu võttes, et Euroopa tähendab tema jaoks eelkõige vabadust. „Euroopasse kuulumine on Eesti vabaduse garantii, nii nagu euroopalike väärtuste austamine on igaühe isikliku vabaduse tagatis,“ ütles Hellam.

„Mall Hellami sõnajulgus ja kodanikutunne ületab kindlasti riigipiirid ja on oma avatud mõttelaadilt eeskujuks nendele, kes meie tänast kodanikuühiskonda kujundada saavad - vabatahtlikest kuni poliitikuteni. Mall Hellam on aidanud kaasa silla ehitamisele, mille abil jõuavad ideed avatud ja sidusast ühiskonnast meie inimeste ellu seal, kus nad reaalselt tegutsevad,“ lisab Eesti Euroopa Liikumise juhataja Kristiina Ling.

Tunnustusüritus toimus 8. mail Vabaduse väljakul, kus tähistati Euroopa päeva originaalse luulekontserdiga ning astusid üles luulemeistrid Eestist kuni Islandini.

Eesti Euroopa Liikumine on kõikidele avatud euroopameelne kodanikuühendus, mis kuulub rahvusvahelise Euroopa Liikumise võrgustikku ning on Euroopa Liidust huvitatud kodanike ja ühenduste arutelufoorum.

Lisainfo: Kristiina Ling
Eesti Euroopa Liikumine MTÜ
Juhataja
Tel 6 419 679
E-post kristiina@euroopaliikumine.ee
 

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng