Uudiste arhiiv
Kutse aruteluseminarile Euroopa avalikust sfäärist
Seekordsel aruteluseminaril räägime poliitikutest ja Euroopa avalikust sfäärist ehk "Poliitikute roll Euroopa avaliku sfääri kujundamisel". Üritus toimub reedel, 5. novembril algusega kell 14.30 Euroopa Liidu majas.
Septembri algul anti Euroopa Parlamendi saadikute poolt heakskiit Taani liberaali M. Løkkegaardi poolt algatatud raportile "Ajakirjandus ja uus meedia ning Euroopa avaliku sfääri loomine", mis rõhutab vajadust usaldusväärse poliitilise teabe järele Euroopa Liidu institutsioonide tööst. Raporti kohaselt ei ole aga pelgalt ajakirjandus see, kes kannab parema Euroopa avaliku sfääri loomises rolli ning raport toonitab ka poliitikute rolli selles.

Raport osutab, et Euroopa Parlament peab oma tegevuse nähtavamaks muutumiseks oma ülesannete hulka lisama sidemete tugevdamise liikmesriikide parlamentidega, kohalike ja piirkondlike ametiasutustega ning kodanikuühiskonna esindajatega.

Seminari eesmärk on algatada arutelu Euroopa avalikust sfäärist kui sellisest, mida aitab meil paremini mõista Indrek Treufeldt oma avaettekandes - mis on Euroopa avalik sfäär ja kas see on üldse võimalik? Sellele järgnevalt tutvustab meile Olav Aarma Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonist, kuidas toimub meie rahvusparlamendi ja Euroopa Parlamendi saadikute vaheline suhtlus ning infovahetus.

Sellele järgnevas paneeldiskussioonis arutlevad raportis esitatud ettepanekute üle Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed Marko Mihkelson (esimees),  Enn Eesmaa, Aleksei Lotman ning Jörgen Siil (Ivari Padari nõunik Europarlamendis). Kogu arutelu modereerib ja hoiab ohjes Liia Hänni.

Üritusele on oodatud kodanikuühendused, aktiivsed poliitikahuvilised kodanikud, eestkoste organisatsioonid, meedia esindajad ja poliitikud.

Ürituse materjalid leiad järgnevatelt linkidelt: kutse ja ajakava leiad siit. Lisaks tutvu ka ürituse infolehega ning Euroopa Parlamendi poolt heaks kiidetud raportiga "Ajakirjandus ja uus meedia ning Euroopa avaliku sfääri loomine".

Registreeruda saab 4. novembrini siit!

Lisainfo:
Annemari Paas
Eesti Euroopa Liikumine
Projekti koordinaator
e-post annemari.paas.est@gmail.com
tel 5672 3954
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng