Uudiste arhiiv
Narva noored mängisid Euroopa Parlamendi saadikuid
Narva Noortekeskuse noored osalesid 21. märtsil simulatsioonis “Mudel Euroopa Parlament”, mille eesmärgiks on jäljendada Euroopa Parlamendi töö toimimispõhimõtteid ja mängida läbi Euroopas aktuaalsetest teemadest kokku pandud probleemid.


Haridusliku sisuga projekt on mõeldud noortele, kel on huvi Euroopa Liidu teemade ja eurosaadikute tegevuste vastu. Mängu lisaväärtus on esinemisjulguse proovilepanek ja võimalus avaldada oma arvamust noortele olulistel teemadel. Seekordse mängu jooksul peeti maha mitu tulist vaidlust noorte tööpuuduse, mitteformaalse hariduse ja alkoholi- ja tubakatoodete tarbimise üle ning arutati võimalikke lahendusi.

Tagasiside mängule oli positiivne ja leiti, et taoline simulatsioon on väga kasulik, kuna see annab aimu Euroopa Parlamendi tööst ja näitab, kui keeruline on vastu võtta otsuseid. “Meeldis, kuna selline mäng näitab noortele, kuidas töötab Euroopa Parlament, selle komisjonid ja fraktsioonid”, lisas üks mängus osalenu.

Euroopa Parlamendi simulatsioonides on osalenud sadu Eesti noori Pärnust, Tõrvast, Paidest, Tallinnast, Põlvast, Haapsalust  ja mujalt ning kõigil osalenutel on võimalus võita reis Brüsselisse ja külastada Euroopa Parlamenti juba selle aasta aprillis. Loosimistulemused selguvad peatselt!

Vaata pilte Narva simulatsioonimängust meie Facebook’ist.


Lisainfo:
Triin Veermäe
Eesti Euroopa Liikumine
Tel: +372 6419681
E-post: triin@eurodesk.ee

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng