Uudiste arhiiv
Üle 200 Eesti noore jäljendasid Euroopa Parlamendi tööd
Simulatsioonimängu „Mudel Euroopa Parlament“ mängisid noored üle Eesti alates mai 2010 kuni märts 2011 kokku 9 linnas ja alevikus. Kaks õnnelikku osalejat sõidavad sellel nädalal külastama Euroopa Parlamenti Brüsselis.


Haridusliku sisuga projekt oli mõeldud kõigile Euroopa Liidu temaatikast huvitatud noortele, kes ei karda väljakutseid, tahavad omandada uusi teadmisi ja arendada oma esinemisoskust. Euroopa Parlamendi simulatsioonid toimusid üheksas kohas – Tartus, Paides, Põlvas, Pärnus, Tallinnas, Haapsalus, Tõrvas, Narvas ja Käinas. Sarja avapauk anti Tartus Noortepäeval 2010.


Simulatsioonimängu tulemusena said osalejad hea ettekujutuse, kuidas Euroopa Parlament töötab ning millised on eurosaadikute reaalsed tööülesanded. Mäng andis julgust avaldada oma arvamust ning võimaluse arutada noortele tähtsatel teemadel.

Osalejate vahel loositi välja kaks reisi külastamaks Euroopa Parlamenti Brüsselis, kus Eesti eurosaadik Siiri Oviir võtab noori vastu ning tutvustab Euroopa Parlamenti koha peal. 28. aprillil sõidavad  Brüsselisse 22-aastane Carmen Pajuste Tallinnast ja 17-aastane Anneli Heinsalu Tartust.

Mängudes osalemine oli tasuta. Projekti rahastas Euroopa Komisjoni Eesti Esindus.

Vaata Narva simulatsiooni pilte Eesti Euroopa Liikumise
Facebook’ist.

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng