Uudiste arhiiv
Aasta eurooplane 2011 on Aare Järvan
Eesti Euroopa Liikumise nõukogu otsustas tunnustada aasta eurooplase tiitliga üht Eesti eurole ülemineku kuraatorit Aare Järvanit. Organisatsiooni juht Kristiina Ling põhjendab valikut sellega, et Järvani puhul on tegemist silmapaistva tipp-spetsialistiga, kes on andnud olulise panuse Eesti edukale üleminekule eurorahale.
“Eesti astus 1. jaanuaril 17-nda Euroopa Liidu liikmesriigina euroala liikmeks. Seega on igati asjakohane tunnustada Järvanit, kes on olnud eurole ülemineku peakoordinaator ning võtmefiguur eurole ülemineku asjatudnjate komisjonis,” selgitab Ling. Järvanile tunnustuse andmisel oli määrav tema pika-ajaline töö Euroopa ühisraha nö maaletoomisel. “Aare Järvan on kujunenud Eesti rahapoliitika usalduslikuks esindjajaks Euroopas ning teinud seda juba alates oma tööleasumisest 90ndatel Eesti Pangas,“ lisab Euroopa Liikumise juhataja.
 
Aare Järvan kommenteerib tunnustust ise nii: "See on mulle meeldiv üllatus. Samas on ilmselge, et eurole üleminek nõudis paljude inimeste panust ja koostööd, ja selle tiitliga tunnustatakse nende kõigi jõupingutusi. Eesti euroalasse vastuvõtmine on omamoodi küpsustunnistus kogu meie taasiseseisvumisjärgsele majanduspoliitikale."
 
Aare Järvan lõpetas 1992. aastal Tartu Ülikooli cum laude majandusteaduskonna rahanduse ja krediidi erialal ja 1993. aastal Cambridge’i ülikooli. Järvan oli rahandusministeeriumi kantsler aastatel 1999 kuni 2006, enne seda töötas ta Eesti Pangas ja oli aastatel 1998  kuni 1999 peaministri majandusnõunik. 2004. aastast on Järvan Euroopa Investeerimispanga direktorite nõukogu liige. Alates 2006 aastast on Aare Järvan peaministri majandusnõunik ning nõustas peaministrit ka eurole ülemineku alal.
 
Eesti Euroopa Liikumise poolt igal aastal Euroopa päeval välja antava aasta eurooplase tiitliga soovitakse tunnustada neid eestlasi, kes on andnud väärika panuse Eesti ja Euroopa suhete kujundamisse ja aidanud kaasa Eesti ühiskonna teadlikkuse tõstmisele Euroopast. Aare Järvan on esimene kõrge Eesti riigiametnik, kellele aasta eurooplase tiitel omistatakse.
 
Varasematel aastatel on tiitli saanud Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam (2010), Euroopa Kontrollijoja Eesti esindaja Kersti Kaljulaid (2009), filmirežissöör Veiko Õunpuu (2008) jt.
 
Eesti Euroopa Liikumine on kodanike vabaühendus, mille eesmärkideks on arendada aktiivset ja avatud kodanikeühiskonda ning toetada euroopalikke väärtusi, sealjuures aktiveerida kodanike debatti nii Euroopa Liidus kui ka selle lähiümbruses toimuva osas.
 
Head Euroopa päeva kõigile!
 
Lisainfo
Kristiina Ling
Eesti Euroopa Liikumise juhataja
Tel 6 419 679
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng