Uudiste arhiiv
Lõppes Iiri, Soome ja Eesti Euroopa Liikumise vaheline Leonardo da Vinci õpirände projekt
Kolm Rahvusvahelise Euroopa Liikumise sektsiooni – Eesti Euroopa Liikumine, Iiri Euroopa Liikumine ja Soome Euroopa Liikumine – lõpetasid ühise Leonardo da Vinci projekti, mis oli suunatud tööturul osalevate noorte oskuste edendamiseks välispraktika sooritamise kaudu. Praktikandid hindasid, et nad said praktika jooksul juurde mitmeid uusi oskusi ja kogemusi ning Rahvusvahelise Euroopa Liikumise sektsioonid tunnevad headmeelt organisatsioonide vaheliste kontaktide tugevnemise üle.


Eesti Euroopa Liikumine (EEL) saatis ühe praktikandi välispraktikale Iiri Euroopa Liikumisse 2010. aasta septembris ning kaks praktikanti Soome Euroopa Liikumisse 2011. aasta märtsis. Kolme kuu jooksul omandati kogemusi projektijuhtimise ja kommunikatsiooni vallas ning õpiti tundma Euroopa teemadega tegeleva vabaühenduse toimimist.

Välispraktikal osalendud noored soovitaksid programmi ka teistele. Mirjam Sutrop, kes oli praktikal Iiri Euroopa Liikumises, ütles, et ta sai palju uusi ja kasulikke oskusi projektijuhtimise ja kommunikatsioonitöö vallas, kui ta osales Iiri ja Kreeka Euroopa Liikumiste ühise konverentsi korraldamisel ja “My Vision for Europe“ võistluse ettevalmistamisel. Eriti meeldivaks tegi praktikakogemuse Mirjami jaoks Iiri Euroopa Liikumise sõbralik meeskond.

Annemari Paas ja Sandra Metsis jäid samuti oma õpikogemusega Soome Euroopa Liikumises rahule. Annemari töötas suure osa ajast JEF Soome projektidega ning tegeles föderalismi teemalise esseekogumiku koostamise ja väljaandmisega. Sandra oli aga tegev Soome Euroopa Liikumise projektides Under the European Sky” ja “Erasmus for schools”. Mõlemad praktikandid jäid kogemusega rahule ja soovitaksid Soome Euroopa Liikumises praktika sooritamist ka teistele, kes on huvitatud Euroopa teadlikkusega tegelevate vabaühenduste tööst.

Eesti Euroopa liikumise juhataja Kristiina Ling on samuti projekti tulemustega rahul. Tema sõnul on EEL saanud tänu sellele projektile juba reaalset kasu heade praktikate ülevõtmise kaudu. Märtsis algas EELis praktikaprgramm, mis kujundati Iiri Euroopa Liikumise kogemuse baasilt, ning tänu tugevamatele suhetele Soome Euroopa Liikumisega õnnestus esitada koos edukaks osutunud projektitaotlus noorte demokraatiaprojekti läbiviimiseks, mis algab juba selle aasta septembris.

Kristiina Lingi sõnul plaanib EEL ka tulevikus Leonardo da Vinci programmist osa võtta ning anda noortele võimalus sooritada välispraktikat omandamaks uusi kogemusi projektijuhtimise vallas.


Loe lähemalt Leonardo da Vinci programmist
siit.

asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng