Uudiste arhiiv
Ivar Raig valetas
Euroskeptik Ivar Raig valetas teisipäeval, kui ta ütles, et Euroopa Liidust lahkuvad riigid peavad tagasi maksma liidust saadud toetused. Raigi sõnul maksab Taani praegu tagasi 1985. aastal Euroopa Liidust lahkunud autonoomse piirkonna Gröönimaa toetusi (BNS 14.01.02).
1973. aasta algusest kuni 1. veebruarini 1985, mil Gröönimaa oli Euroopa Liidu osa, sai ta toetusi liidu sotsiaal-ja struktuurifondidest ning teistest allikatest. Veebruaris 1985 lõppesid kõik toetused ja suhteid reguleerib kalandusleping, mille alusel EL maksab Gröönimaale kalastusõiguse eest. Muid makseid ei ole. Taani välisministeeriumi andmetel ei ole Gröönimaa ega Taani maksnud tagasi ühtegi eurot neist toetustest, mida Gröönimaa sai enne 1. veebruari 1985, mil ta kuulus Euroopa Liitu. On äärmiselt kahetsusväärne, et euroskeptikud teadlikult valetavad, kuna loodavad, et nende esitatud väiteid mitte keegi ei kontrolli. Raigi väide ei saanud olla lihtsalt eksitus, sest Euroopa Liidust lahkumisega seonduvaid rahalisi küsimusi on teaduskirjanduses palju arutatud ning siin pole vaja Ameerikat avastada. Nii teadus-, kui poliitilisel tasandil on üksmeel, et EList lahkumisel ei tule riikidel tagasi maksta toetusi, mis ületavad nende poolt makstud liikmemaksu suuruse. Samamoodi ei saaks ka näiteks Ühendkuningriik või mõni teine riik EList lahkumisel tagasi raha, mida ta on liidu eelarvesse maksnud rohkem kui ise toetustena tagasi saanud. Aivar Roop Eesti Euroopa Liikumise peasekretär Tel 6935235 aivar.roop@euroopaliikumine.ee
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng