Uudiste arhiiv
Kultuuriinimesed tegid avalduse Euroopa Liidu toetuseks
Viivi Luik, Elmo Nüganen, Jüri Arrak, Jüri Engelbrecht, Hirvo Surva ja Andrus Kivirähk avaldavad oma ühiskirjas toetust Eesti liitumisele ELga. Ühises avalduses viitavad nad kuulsa politoloogi Samuel Huntingtoni teooriale "Tsivilisatsioonide kokkupõrge", mille kohaselt kulges Euroopa tsivilisatsiooni piir mööda Narva jõge.
"Eestlased on hoidnud Euroopa vaimset idapiiri 5000 aastat ühe koha peal. 50 aastat ehitasid sovjeedid Läänemere kaldale teist piiri: okastraadist, propuskitest, ülesküntud liivast, venekeelsetest piirivalvuritest, poolekslõigatud paatidest, kirsajälgedest, piiritsoonidest tõket Eesti ja Euroopa vahele. Alles hiljuti arvasime, et see tõke on juba kümme aastat kadunud." on kirjas kultuuritegelaste avalduses. Siinkohal avaldavad nad imestust, miks selle piiri mahakiskumine eestlaste mõttemaailmas ikka veel käib. Viidates sellele, et Eestis on hakatud rääkima, et ei peaks ehk Eesti ja Euroopa vaheliste piiride kaotamisega kiirustama. Seda kartuses keele ja kultuuri kadumise kartuses, mis samas on osa Euroopa kultuurist. "Kultuuriinimesed teavad kõige paremini, et Euroopa tsivilisatsioon soodustab mitmekesisust enam kui ükski teine. Et Euroopa Liidus kaitstakse, mitte ei hävitata kultuure. Juba täna on Euroopa toetanud eesti keele õpetamist eestivenelastele rohkem kui meie ise," leiavad nad ühiskirjas. "Euroopa Liidus saab Eesti täieõiguslikuks kaasarääkijaks meie tsivilisatsiooni kõigis põhiküsimustes. Kui eestlased tahavad olla oma ajaloo väärilised, siis peame uskuma ja ütlema sama kindlalt nagu Martin Luther: me seisame siinpool Euroopa piiri ja teisiti me ei või. Sellepärast ütleme meie 14. septembril rahvahääletusel “jah“. Ainult nii suudame hoida Euroopa piiri Narva jõel ka järgmised 5000 aastat." põhjendavad nad oma toetust EL-le
asdas
asdasasdasdasd

EMI Uudised
EMI liikmete uudised
Eesti 2020
Konkurentsivõime kava ’Eesti 2020’ on Eesti strateegia Euroopa 2020 eesmärkide saavutamiseks. Kava kirjeldab peamisi poliitikasuundi ja meetmeid Eesti konkurentsivõime tõstmisel ning toob ära kohustused, mille Eesti võtab 2011. aasta märtsi Ülemkogul kokku lepitud laiendatud euroala pakti raames.
Valitsuse poliitikate arendamise peamised väljakutsed
Raporti eesmärgiks on välja pakkuda olulisi poliitikate arendamise fookusi ja valik konkreetseid uusi algatusi, mis peaksid järgmise nelja kuni kümne aasta perspektiivis olema valitsuse tähelepanu all.
MTÜ Eesti Euroopa Liikumine Estonia pst 5a 10134 Tallinn info@euroopaliikumine.ee Tel 6 419 678 Äriregistri kood 80064116

Eesti Euroopa Liikumine Eng